Przewodnik po Rarotonga na Wyspach Cook

Wyspy Cooka to mały archipelag 15 wysp na południowym Pacyfiku, obejmującym łączną powierzchnię lądową zaledwie 240 km². Technicznie Cook Islanders są obywatelami Nowej Zelandii i opierają się na większym, bardziej rozwiniętym narodzie w zakresie zarządzania i ochrony wojskowej, ale w ostatnich latach wyspy stały się coraz bardziej niezależne, a kalel tutaj z pewnością udowodni, że jest to zupełnie inne miejsce niż Nowa Zelandia.

Rarotonga jest główną wyspą, a przy populacji nieco ponad 10500, napływ prawie 100 000 podróżników, którzy każdego roku sprawdzają wyspy Cook, przynosi większość gospodarki wyspy.

Rarotonga, szczycąc się funky kawiarni i rosnącą sceną żywności ekologicznej, a także liczne bary i kluby nocne, jest zdecydowanie najbardziej zamożnym na wyspach. Pod infrastrukturą turystyczną i nowoczesną fasadą Rarotonga jest nadal pełna kultury wspieranej przez polinezyjski styl życia, wartości i historię.

Zdjęcie przez: Wikimedia Commons

Nie ma wątpliwości, dlaczego te zapierające dech w piersiach wyspy od dawna znajdują się na liście życzeń luksusowych podróżników i plażowych. Olśniewającą na dzikim niebieskim południowym Pacyfiku, każda wyspa jest pobłogosławiona zdrowymi rafami koralowymi i oślepiającymi białymi piaszczystymi plażami.

W tym artykule ujawnię ukryte skarby tego, najpopularniejsze na wyspach Cook, i pomogę w zaplanowaniu idealnej podróży na oszałamiającą wyspę Rarotonga.

Dotarcie tam i odejście

Nieskazitelna natura wysp kucharskich jest w dużej mierze spowodowana ich oddaleniem, więc dotarcie tam i odejście nie jest dla większości szybkim doświadczeniem. Jeśli mieszkasz już na Południowym Pacyfiku (tj. Fidżi, Nowa Zelandia, Australia itp.), To nie jest tak daleka podróż, ale dla reszty z nas na świecie potrzebne są długie loty do dotarcia do tego raju.

Z Nowej Zelandii

Nowa Zelandia stanowi najbliższy główny ląd, z którego można latać i powracać lotu 7 dni w tygodniu i zajmuje około 4 godzin.

Z Australii

Istnieje również wiele lotów z Australii, które w jedną stronę zajmują około 6-,5 godzin. Należy pamiętać, że chociaż loty z Australii i Nowej Zelandii nie są szczególnie długie, przekraczają linię danych, więc zyskasz dzień w drodze do gotowania wysp i stracisz je ponownie podczas powrotu.

Z Kanady

Z Kanady od czasu do czasu są niesamowite oferty lotów. Z Kanady sprawdź oferty YYC i oferty YVR w celu sprzedaży w ostatniej chwili. Czasami możesz wylądować lot powrotny do Rarotonga (10,5 godziny w każdą stronę), za poniżej 500 USD CAD.

Ze Stanów Zjednoczonych

Z Air Air New Zealand odbywa się bezpośredni lot z Los Angeles do Rarotonga w każdą sobotę, odchodząc o 0645, przybywając do Raro o 0645 w niedzielę. Te bilety można zwykle odebrać za około 1000 USD zysku i są non-stop, więc dostaną tam za 10,5 godziny lub krócej.

Z gdzie indziej

Aby zobaczyć, ile lotów do Rarotonga będzie Cię kosztować z najbliższego lotniska, sprawdź loty Expedia.com lub Google.

Wejście z lotniska

Niektóre zakwaterowanie mogą przedostać się do odbioru na lotnisku, aby doprowadzić Cię do zakwaterowania. W przeciwnym razie taksówki będą kosztować około 15 – 20 USD za osobę, podczas gdy transfer z lotniska zwykle kosztują około 15 USD.

Gdzie zostać w Rarotonga

Każdego roku 100 000 odwiedzających przybywa do Rarotonga, nic dziwnego, że na wyspie dostępnych jest kilka spektakularnych opcji zakwaterowania. Od rustykalnych domów plażowych po luksusowe 5 -gwiazdkowe kurorty, znajdziesz to wszystko tutaj.

Zdjęcie: luksuseScapes.com

Opcje luksusowe i budżetowe

Aby uzyskać oszałamiające zakwaterowanie na nabrzeżu, kliknij tutaj. Ale nie martw się, nie wszystkie miejsca na Rarotonga są drogie. Można znaleźć wspaniałe oferty na Booking.com, w tym piękne mieszkania za jedyne 65 USD / noc i niesamowite domki za 90 USD / noc. Możesz także sprawdzić Airbnb, aby uzyskać wspaniałe oferty. Kliknij tutaj, a jeśli po raz pierwszy korzystasz z usługi, otrzymasz specjalny kredyt w wysokości 35 USD na pierwszą rezerwację dzięki uprzejmości Goats na drodze.

Koszt życia w Rarotonga

Lot na wyspy Cook z pewnością będzie twoją najdroższą częścią podróży, ale nie oznacza to, że Rarotonga jest tanim celem do odwiedzenia. Zakwaterowanie zaczyna się od około 50 USD / noc, a bardziej wysoko oceniane miejsca zaczynają się od 65 USD.

Istnieje kilka wspólnych miejsc na Airbnb za jedyne 20 USD, więc jeśli masz szczęście, możesz obniżyć ceny zakwaterowania.

Na szczęście jest tu coś dla wszystkich budżetów, więc niezależnie od tego, czy plecak po Nowej Zelandii i Australii i planujesz się cofnąć, czy też wychodzisz na luksusowy miesiąc miodowy dla ciebie i Twojej lepszej połowy, możesz to wszystko znaleźćmi.

Według Numbeo zapłacisz około 7,50 USD za posiłek w ekonomicznym restauracji, a litr mleka kosztuje 2,50 USD, a 12 jaj będzie kosztować 3,60 USD. Internet jest oburzająco drogi, a najlepsze firmy pobierają 15 USD za 100 MB danych. Jeśli kiedykolwiek był dobry czas na cyfrowy detoks, to sprawdza się na Cook Islands to to.

Nie ma powodu, dla którego nie możesz zdobyć 50 USD dziennie lub mniej w Rarotonga, jeśli chcesz. Na luksusowym końcu spektrum można łatwo wydać w wysokości 1000 USD dziennie, aby się rozpieszczać.

Rzeczy do zrobienia w Rarotonga

W przypadku tak małej wyspy w Rarotonga jest całkiem sporo zajęć. Najtrudniejszą częścią będzie się zrywać z białej piaszczystej plaży lub z hamaka, aby faktycznie wydostać się i odkrywać, ale kiedy to zrobisz, będziesz nagrodzony bogatą kulturą i naturalnym pięknem.

Rynek Punanga Nui

Punanga Nui jest wspaniałym przykładem rozwijającego się ruchu żywności organicznego Rarotonga. Tutaj możesz przeglądać wiele straganów do świeżych owoców, warzyw, przekąsek z grilla, chleba, ryb i owoców morza. Moimi osobistymi ulubionymi są pieczone bułki wieprzowiny z sosem jabłkowym, te słodkie i pikantne przysmaki powodują długi lot do Rarotonga wartą co minutę.

Aitutaki Lagoon

Być może nie ma już sceny tak stereotypowo zapierającej dech w piersiach jak Aitutaki na całym południowym Pacyfiku. Mam malutką laguną osadzoną na środku niemożliwie niebieskiego oceanu z oślepiająco białym piaskiem i kilkoma krzesłami w salonie gotowych do relaksu. Możesz zorganizować pełne jednodniowe wycieczki tutaj za około 400 NZ, w tym odbiór i wpadnięcie w hotel.

Zdjęcie: WikiCommons

Muri

Nie opuszczaj Rarotonga bez jednodniowej podróży Muri na południowo -wschodnim wybrzeżu, prawdopodobnie najbardziej oszałamiającej plaży na wyspie. Woda wypełniona tropikalnymi rybami unosi się na oślepiająco biały piasek, oferując odwiedzającym idealną okazję do założenia maski i nurkowania i zwiedzania życia morskiego na wyspach Cook.

Szklana dolna łódź

Być może nie jesteś zbytnio nurkowym / nurkiem, zastanów się, że wskoczysz na szklaną dolną łódź, aby zobaczyć oszałamiającą gamę życia morskiego w wodach Rarotonga. Jeśli zdecydujesz się zostać w Pacific Resort z luksusowymi ucieczkami, dostaniesz bezpłatną wycieczkę do łodzi szklanej, ale nawet jeśli nie zdecydujesz się na ofertę, i tak polecam rezerwację podróży.

Te Vara nui Cultural Village Tour

Poświęć dzień na tę pouczającą wycieczkę, aby lepiej zrozumieć kulturę, tradycje i historię Maorysów. Większość wycieczek odbędzie się w ceremonii perkusji, wielowiekowych technik broni, sztuczek nawigacyjnych i legend kulturowych.
Prawdopodobnie przejdziesz przez ogrody botaniczne i wypróbujesz kilka kostiumów, jednocześnie będziesz mieć możliwość zakupu oszałamiających rzeźb i tkańców drewna.

Iść nurkować

Przy tak niesamowitej różnorodności biologicznej koralowiny i rybnej zwierząt tuż przy brzegu, nie jest zaskoczeniem, że na wyspie Rarotonga jest mnóstwo nurkowania. Dołącz do sklepu nurkowego i udaj się do Rays, rekinów, ośmiornicy i niekończącego się strumienia ryb.

Nie miałem czasu na nurkowanie podczas mojego pobytu, ale Big Fish Nurce Center to 5-gwiazdkowy ekologiczny operator na wyspie, który wyglądał całkiem nieźle.

Na co czekasz?

W tym artykule wymieniłem niesamowite oferty na oferty YYC i oferty YVR, a także wyszukiwania lotów, które mogą doprowadzić cię z LA do Rarotonga za mniej niż 1000 USD. Ponadto wymieniłem niesamowitą ofertę 50% zniżki na luksusowe ucieczki, a także niektóre opcje budżetu na zakwaterowanie na wyspie.

W zależności od tego, skąd lecisz, możesz zrobić dość tani wakacje po wycieczce na Wyspy Cook, mimo że są one znane jako jedne z bardziej efektownych wysp na Ziemi. Wszystko pozostało do zrobienia, to zarezerwować loty i hotele i odkrywać te klejnoty Południowego Pacyfiku.

Wizerunek ołowiu przez: Wikimedia Commons

Oświadczenie: Ten artykuł został napisany przez autora gościa i został dostarczony przez luksusowe ucieczki, które oferują niesamowite zniżki na efektowne zakwaterowanie na całym świecie, pozwalając nawet backpackerom od czasu do czasu cieszyć się luksusem.

Jak ten artykuł? Przypiąć!

Oświadczenie: Goats On the Road jest współpracownikiem Amazon, a także partnerem dla niektórych innych sprzedawców detalicznych. Oznacza to, że zdobywamy prowizje, jeśli klikniesz linki na naszym blogu i kupujemy od tych sprzedawców.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Related Post