Jak stworzyć własne kino na świeżym powietrzu w domu

, mając wieczór filmowy, jest dobrze i dobrze, ale kiedy zabierzesz to wszystko na zewnątrz, staje się to zupełnie nowe doświadczenie. Oto jak zrobić własne kino na świeżym powietrzu w domu.

Nowoczesne podejście do starożytnego Rzymu i Grecji, kiedy sztuki wykonywano w amfiteatach na świeżym powietrzu, kino na świeżym powietrzu stały się wyjątkowo popularne.

Pamiętam, kiedy kino w Sydney po raz pierwszy się otworzyło, z tłem portu i operę oraz ekran, który magicznie pojawia się z wody. To niesamowite doświadczenie.

Oczywiście trudno jest odtworzyć tego rodzaju dramat w domu, ale posiadanie własnego kina na świeżym powietrzu w domu jest łatwe do skonfigurowania i zamienia przeciętną noc filmową w coś o wiele bardziej wyjątkowego.

Jak stworzyć kino na świeżym powietrzu w domu

W It Dużo podstawowe potrzebujesz dwóch rzeczy do własnego kina na świeżym powietrzu. Cóż, trzy, jeśli policzysz trochę miejsca na zewnątrz.

Potrzebujesz projektora i ekranu.

W przypadku ekranu możesz odebrać ekran projektora z miejsc takich jak prace biurowe, a nawet niektóre sklepy ze sprzętem.

Lub możesz nawet znaleźć jeden w miejscach takich jak Facebook Marketplace-szczególnie, gdy znacznie więcej biur staje się odległa, a potrzeba wewnętrznych prezentacji i takich rzeczy stają się mniej konieczne.

Jeśli chodzi o projektora, jesteś naprawdę rozpieszczany wyborem. Istnieje absolutna gama opcji dostępnych online, a ceny od podejrzanie tanie (poniżej 50 USD) po niepokojące jest drogie (2000 USD).

Kupuj tutaj projektory.

Szczerze mówiąc, wszystko pod znakiem 100 USD nie zadziała tylko dlatego, że lampa projektora nie będzie wystarczająco mocna. To niezwykłe, ile światła otoczenia jest na zewnątrz nawet w najciemniejszy wieczór.

Wszystko ponad 400 USD to prawdopodobnie przesada.

Odkryliśmy, że istnieje pięć głównych rzeczy, na które należy szukać, gdy otrzymujesz projektor:

1. Jak potężna jest lampa?

Poszukaj wysokiej liczby lumenów – 900 lumenów i więcej. Cokolwiek niższe niż to prawdopodobnie nie poradzi sobie z otoczeniem światła zewnętrznego. Pamiętaj też, że im większy ekran, tym dodatkowo potrzebujesz projektora i jaśniejszego, że Twój projektor potrzebuje.

Jeśli ekran ma ponad 120 ”przekątną (taki sam sposób, jak mierząc telewizory), prawdopodobnie będziesz potrzebować projektora 9000 lumenów, który zaczyna być drogi.

2. Jakiego rodzaju łączność z mediami ma?

Jest tu kilka opcji – HDMI, USB, WIFI, Bluetooth – nasz ma nawet odtwarzacz DVD… potrzebuję teraz DVD!

Ale w zależności od tego, czy chcesz podłączyć kij pamięci do projektora, czy po prostu bezprzewodowo podłączyć się do telefonu, te elementy są warte rozważenia.

Jeśli projektor ma możliwości Bluetooth, możesz bardzo łatwo połączyć lepsze głośniki.

3. Czy ma statyw?

Najlepszym sposobem na skonfigurowanie domu na świeżym powietrzu jest naprawienie projektora na statyw. Równoważenie go na stole lub próba uzyskania idealnego kąta z podłogi nie jest idealne, ale wiele projektorów ma mocowanie do statywu.

4. Ile hałasu robi wentylator chłodzący?

Ponieważ lampa projektora generuje całkiem sporo ciepła, wiele jednostek potrzebuje wentylatora chłodzącego. Niektóre mogą być naprawdę głośne, co nie jest świetne dla tych napięć w filmie. To nie jest ogromny problem, ale coś, co warto rozważyć.

5. Czy może działać na baterii?

Nie jest to tak ważne, o ile masz w pobliżu źródło zasilania. Ale jeśli myślisz o skonfigurowaniu kina na świeżym powietrzu na polu, projektor operowany baterią jest niewątpliwie koniecznością.

Od tego momentu to wszystkie szczegóły. Jakich siedzeń chcesz – gigantyczne worki do fasoli, kadry, fotele, jedzenie i picie – może poradzić sobie z filmem, który masz zamiar obejrzeć, jakie oświetlenie chcesz – czy idziesz wróżki, świece, może twój majsterkowicz.

To Twoja przestrzeń do stworzenia najbardziej urzekającego wrażenia kina na świeżym powietrzu.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Related Post