Kto wygra – Grange vs the Hunter? Red Wine Star Death Match

Co się dzieje, gdy wkładasz prawdopodobnie najsłynniejsze australijskie wino w dźwięku z najstarszym najstarszym regionem winiarskim Shiraz Australia? To Penfolds Grange vs the Hunter Valley, a także rękawiczki są wyłączone!

Jeśli chodzi o australijskie czerwone, pierwsze wino, które naszym zdaniem jest Shiraz. Jest to odmiana, która była synonimem australijskiego stylu życia, a także jedzenia.

Niezależnie od tego, czy jest to Barbie na podwórku, czy ekskluzywny steakhouse, gorące lato arvos, czy chłodne zimowe wieczory… Shiraz jest zawsze mile widzianym przyjacielem.

Jednak jeśli chodzi o jakość, nie wszystkie Shiraz są wytwarzane równe.

Penfolds Grange vs the Hunter Valley

Podczas corocznego festiwalu wina Hunter Valley, a także festiwalu żywnościowego, który odbywa się każdego czerwca, dom winiarski w Pokolbin zamyka najsłynniejsze wino w Australii przeciwko najlepszemu Shiraz the Hunters Can Can.

Goście mają skład trzech niezwykle uznanych Hunter Shiraz z tego samego roku, oprócz pasującego rocznika Grange.

Które wina przeciwko Grange – 2021

Każdego roku dom winiarski stawia chwalony Brokenwood Graveyard Shiraz, pozostawiając dwa obszary za darmo. W 2021 r. Wina to Maurice O’Shea Shiraz z instalacji Pleasant Estate, a także Reserve Shiraz Wines Wines.

Wszystkie te wina pochodziły z Vintage 2014.

Jest to ważne od 2014 roku, które uważa się za najlepszego vintage, jakie Hunter widział od wyjątkowo bardzo długiego czasu (choć słyszałem, że rok 2017 był również wyjątkowo wielkim rokiem).

I odwrotnie, był to typowy rok zarówno dla Penfolds, jak i Barossa.

Ale które wino było najlepsze z czterech?

Wino Home prowadzi to jako ślepy degustacja, a tylko kilku członków personelu rozumie, które wino.

Dostarczamy tylko krótkie notatki na temat każdego wina, a także kartę, w której można skomponować nasze domysły.

Karty te są gromadzone, a także pod koniec miesiąca po festiwalu, wina domowa e -mailem wszystkich o właściwej kolejności win.

Pozornie jest to konkurencja do założenia, które wino jest. Jednak w rzeczywistości właściwe zgadywanie nie jest ważne. Zamiast tego ludzie posmakują czterech najlepszych przykładów tej szlachetnej odmiany. To świetna zabawa i naprawdę interesująca.

Więcej szczegółów na temat win, proszę

To były nuty degustacyjne, które wszyscy dostali do degustacji. To (oczywiście) nie jest zamówienie, w które wrzucane są wina, ale widać, że nie dostarczają zbyt wiele… chyba że naprawdę rozumiesz swoje wino, a także zrozumiesz, co zrobi ciemna glina z smakiem Shiraz Żółta gleba podzolicka. Cokolwiek to znaczy.

Uważam, że tagi kosztów są tutaj naprawdę fascynującym czynnikiem, a także wyniki Halliday. Po prostu pokazuje, że butelka o wartości 50 USD może zdobyć dokładnie tak samo jak wino o wartości 850 USD.

Są to rzeczywiste notatki, które dom wina zapewnił nam do degustacji. Nie dostarczają wiele!

Kolejną kwestią, która moim zdaniem jest fascynująca jest to, że wszystkie wina Hunter są w 100% shiraz z dokładnie tego samego majątku, jednak Grange jest mieszanką Shiraz/Cabernet z wielkich regionów w Australii Południowej.

Nigdy tego nie rozumiałem.

Jeśli chodzi o smaki, wszystkie te wina były absolutnie pyszne. Bez względu na czekoladę, kokos, a także czarną wiśnię po lukrecję, drewno, skórę i pieprz.

I chociaż chcieliśmy odkryć, czy poprawnie wybraliśmy wina, Christina, a ja bardziej myślałem o odkryciu, co wybraliśmy, aby być naszym ulubionym.

Okazało się, że dwie ulubione Christina wybrane – wino 2, a także wino 3 – były instalacji i jedwabnika, podczas gdy wybrałem Brokenwood (wino 1) – choć umałem, a także pomiędzy tą osobą a także jedwabnik.

Jeśli chodzi o Grange, oboje zgadliśmy, które było z czterech. Podobnie jak być może odkąd byliśmy w Hunter, nie wybraliśmy go jako naszego ulubionego. To wyjątkowo wyjątkowe wino o warstwowej złożoności – cudowne na pikantnym, pieprznym na garncisku.

To coś raz w roku-winiarnia

Dom wina prowadzi to wydarzenie co roku w pierwszy weekend czerwca w ramach Wine Hunter Valley, a także festiwalu żywności.

Oprócz tej degustacji dom wina ma również wyjątkowy wybór win, których nigdzie indziej nie odkryjesz, z których kilka można nawet wypróbować za pomocą imponującego systemu enomatycznego smaku wina.

Może chciałbyś zobaczyć więcej naszych historii w dolinie Hunter:

15 winiarni Hunter Valley tylko miejscowi rozumieją

Gdzie zatrzymać się w Hunter – Aldora Cottage, Pokolbin

DOS, a także zakaz drzwi piwnicy

Lub kliknij tutaj, aby zobaczyć naszą bibliotekę na temat działań Hunter Valley, sugestii winnicy, a także lokalizacji do pozostania.

Zostaliśmy zaproszeni jako media na degustację Wine House, gości Hunter Valley Wine & Tourism Association.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Related Post