Odkrywanie spektakularnego VIS, Chorwacja: Przewodnik podróży po wyspie Vis Island

Przygoda Kate zawiera linki stowarzyszone. Jeśli dokonasz zakupu za pośrednictwem tych linków, zarobię prowizję bez dodatkowych kosztów. Dziękuję!

Podziel się na Twitterze
Udostępnij na Facebooku
Udostępnij na Pinterest
Udostępnij na e -mailu

Być może znasz swoją drogę wokół Wysp Chorwackich – ale żadna z nich nie jest jak Vis, Chorwacja. Vis Island jest jednym z najbardziej wyjątkowych miejsc w Chorwacji i ma inne uczucie niż wszędzie indziej.

Jadę na Wyspy Chorwacji od prawie dekady. Moje dwie ulubione wyspy w Chorwacji to Korčula i Vis – ale z bardzo różnych powodów.

Korčula to miejsce, w którym idziesz, aby zrobić mnóstwo niesamowitych zajęć. Vis jest miejscem, w którym się relaksujesz i zrelaksować się. I jasne, że możesz zrelaksować się na każdej innej chorwackiej wyspie, ale izolacja, spokój i wyłączność VIS przenoszą ją na wyższy poziom.

Vis Island jest najdalszą chorwacką wyspą z kontynentu. Były jugosłowiańska baza wojskowa, VIS była tak naprawdę zamknięta dla osób postronnych do 1991 roku. Z tego powodu Vis bardziej przypomina turystykę w Chorwacji, zanim wyspy zostały odkryte przez międzynarodową publiczność.

Vis może być lepiej opisane przez to, czego tam nie znajdziesz: rzędy tanich straganów z pamiątkami. Rejsy z plecakiem. Nadmuchiwane place zabaw wodnych. Irlandzkie pubs.

Przede wszystkim Vis wydaje się znacznie bardziej ekskluzywny niż inne chorwackie wyspy i wydaje się, że przyciąga inną kadrę podróżników.

Tutaj czuje się inaczej. To jest wolniejsze. Bardziej zamierzone. To dłuższa podróż tutaj niż inne wyspy, a jest tylko jeden dobry hotel, więc każdy podjął świadomą decyzję o wyborze Vis na prostszych opcjach.

Z tych powodów uważam, że VIS jest doskonałym wyborem na drugą lub trzecią podróż do Chorwacji – lub koniec pierwszej podróży, po udaniu na inne wyspy. Myślę, że atrakcyjność VIS ogromnie wzrasta, gdy zdasz sobie sprawę, jak wyjątkowe jest. I to może być trochę zagubione na ludziach, którzy nigdy nie podróżowali na inną chorwacką wyspę.

Spis treści

Vis Island
Rzeczy do zrobienia w Vis, Chroatiaboat Trip po Vis Island
Blue Cave Vis
Wyspa Biševo
Zielona jaskinia
Stiniva Beach
Wyspa Budikovac
Tunele wojskowe
Tunel podwodny
Vis plaże
Hum Mountain
Degustacja wina vis
Komiža
Kut, Vis Town
Wstań z łopatkami

Gdzie zatrzymać się w Vis, Chorwacja, gdzie zatrzyma się w Vis Town
Gdzie zostać w Komiža

Ile czasu na spędzenie na Vis, ChorwaDay Droga na Vis Island

Jak dostać się na Vis Island How, aby poradzić sobie z Vis, Chorwacja

Najlepszy czas na wizytę Vis, Chorwacja
Co spakować dla Vis, Chorwacja
Ubezpieczenie podróży dla Chorwacji
Czy Vis Island jest tego warta?

Widok z Vis Town, przez Shutterstock.

Vis Island

Vis Island ma skomplikowaną, wielokulturową historię, rządzoną przez Greków, Rzymian, Wenecjan, Austriaków i Włochów. W latach dwudziestych Vis stał się częścią Jugosławii; W 1940 roku został przekształcony w bazę wojskową i jedną z ulubionych kryjówek Tito.

Vis był zamknięty dla odwiedzających przez następne 50 lat. W 1989 r. Vis został porzucony jako baza wojskowa; W 1991 r. Chorwacja stała się niezależna i Vis otworzyła się na turystykę po raz pierwszy od dziesięcioleci.

Dzisiaj Vis wita wszystkich turystów w miesiącach letnich – ale jest szczególnie popularny jako cel żeglarski. Niezależnie od tego, czy małe żaglówki, czy ogromne jachty, marynarze wszelkiego rodzaju cenią jako adriatycki wypad.

Jak dojdziesz do Vis, Chorwacji? Prom samochodowy Jadrolinija z Split do VIS ma kilka odlotów dziennie latem i zajmuje 2,5 godziny. Jeśli nie masz samochodu, z Hvar Town, Hvar i Milna, Brač, są promy katamaranowe wyłącznie pasażerskie, choć nie codziennie.

Jakie są najlepsze rzeczy na Vis Island? Spędź dzień na wycieczce łodzią po wyspie, idąc do niebieskiej jaskini, zielonej jaskini, plaży Stiniva i plaży, gdzie Mamma Mia! Proszę bardzo, że znów zostało nakręceni!

Ile czasu potrzebujesz na wyspie VIS? Polecam spędzić co najmniej trzy dni na VIS, ale możesz łatwo rozciągnąć go na tydzień, jeśli chcesz bardziej nieudanej podróży.

Gdzie jest najlepsze miejsce na pobyt na VI? W VI; Wiele zakwaterowania to wynajem. Gorąco polecam hotel San Giorgio, butikowy hotel w dzielnicy Kut w Vis Town.

Jak wymawiasz VIS? „Vis” rymuje się z „pokoju”.

Nawet w przypadku wyluzowanej wyspy jest mnóstwo do zrobienia na VI!
Rzeczy do zrobienia w Vis, Chorwacja

Vis Island ma dwa główne miasta: Vis (które wezmę Vis Town w tym poście, aby uniknąć zamieszania) i Komiža (Ko-Mee-Zha). Podobnie jak wiele małych wysp, te dwa miasta są od siebie zaledwie 20 minut, ale miejscowi zachowują się, jakbyś jechał na krańce ziemi, jeśli jedziesz z siebie do drugiego!

Pomiędzy tym jest mniejsze, mrugnięte i nieudane Sinullnull

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Related Post