CANGU BALI: Kompletny przewodnik podróży

Pomyśl o budzeniu się w prywatnym domu wakacyjnym w Basenie na Bali z Słońcem, które promuje szklane okna. Program dnia polegał na surfowaniu rano na plaży Canggu i pracy w jednej z funky przestrzeni współpracy, aż nadejdzie czas na świeży, zdrowy lunch.

Po południu może uczęszczać na zajęcia z jogi, a następnie cieszyć się słońcem, zjeżdżając na plażę Canggu z zimnym kokosem w ręku. Co do wieczoru? Opcje są nieograniczone.

Jest to miejsce, w którym można dostarczyć wszystko, co możliwe do Twojej willi, gdzie możesz współpracować w każdej porze dnia, i gdzie możesz surfować jedne z najlepszych fal na Bali.

To jest Canggu Bali, niesamowite miejsce dla podróżników, cyfrowych koczowników, surferów, hipsterów, wegan, kochanków psów i wszystkich pomiędzy.

Przed podjęciem decyzji o uczynieniu Canggu Bali naszym krótkoterminowym domem przez trzy miesiące mieszkaliśmy w Koh Samui w Tajlandii przez 6 tygodni. Chociaż było to wspaniałe miejsce, gdy tylko przyjechaliśmy tutaj do Canggu, wiedzieliśmy, że to miejsce dla cyfrowych koczowników, przedsiębiorców i osób z niezależnym stylem życia.

Jest wiele do dowiedzenia się o tym miasteczku plażowym, a w tym przewodniku po życiu jako cyfrowy nomad w Canggu Bali Podzielę się tutaj profesjonalistami i wadami życia, jak znaleźć zakwaterowanie Canggu, gdzie zjeść, co zrobić Aby się poruszać, gdzie pracować i znacznie bardziej istotne informacje.

CANGU BALI: Rozpad obszaru

Samo miasto Canggu wynosi około 20 kilometrów na północ od Seminyak. Ale cały obszar plażowy Canggu nazywa się „Canggu”. Zasadniczo rozciąga się od Berawa na południu do Cemagi na północy. Mimo że jest to tylko jeden odcinek piasku (około 8 kilometrów długości), plaża znajduje się w „sekcjach”, zaczynając od Berawa, a następnie Batu Bolong (starego człowieka), Echo Beach i Perenenan.

Jest jedna główna droga o nazwie JL. Raya Canggu i będziesz chciał mieszkać na południe od tej drogi, bliżej morza. Będziesz chciał zdecydować, w jakiej części Canggu Bali chcesz najpierw mieszkać, a następnie zacząć rozglądać się za wille.

*Uwaga: Pamiętaj, że jeśli szukasz za pomocą GoogleMaps, nie pokaże ci skrótów (z których w Canggu jest wiele). Więc jeśli zamierzasz używać googleMaps, najlepiej umieścić go na „chodzących” trasach, a nie „jazdy” w celu uzyskania wskazówek i pamiętaj, że będziesz mógł jeździć na motocyklu praktycznie wszystkich trasach, spacery, Sprawiając, że czasy jazdy są znacznie krótsze.

Oto główne obszary w Canggu Bali, z południa na północ:

Kerobokan: Na południe od Berawa, ale blisko Seminyak – uważany za „przedmieścia” Canggu. Obszar ten technicznie integruje drogę Batu Belig, która biegnie od Seminyak do Canggu. W Batu Belig jest wspaniała plaża i kilka dobrych restauracji. Zatrzymaliśmy się w Kerobokan, na granicy z Berawą i bardzo podobało nam się, jak blisko było z Berawą, ale także wystarczająco blisko Batu Belig i Seminyak.

Umalas: Ta okolica jest jeszcze bardziej z powrotem z plaży i znajduje się między Berawą, Kerobokan i Seminyak. Jest tu kilka dobrych restauracji i ładne pady ryżowe. Nadal jesteś blisko wszystkiego, jeśli jesteś w Umalas, a okolica jest dobra i cicha.

Berawa: Obszar ten znany jest z kultury kawiarni i jest domem dla wielu emigrantów. Znajdziesz tutaj również wyrafinowane restauracje. Przerwy surfingowe w Berawa są dość duże, a pływanie nie są wspaniałe – ludzie „zanurzają się” i niesamowicie po stronie przerwy, ale może być trudne. Klimat tutaj jest wyluzowany. Kochamy obszar Berawa.

Batu Bolong: znacznie więcej miejsca imprezowego, mnóstwo restauracji, różne bary i sklepy buticzne. Bardzo popularny bar starego człowieka jest tutaj, a znajdziesz dobry surfing dla nowicjuszy i zaawansowany, a także spokojniejsze miejsca do pływania. Znajdziesz także Serenity Yoga Studio i Canggu Studio. Tutaj jest cała akcja.

Echo Beach: To miejsce surferów. Echo znane jest z jednej z najlepszych przerw na surfowanie na Bali, więc jeśli jesteś dobrym surferem, to właśnie będziesz. Echo jest domem dla wspaniałych nadmorskich restauracji BBQ, które jest wyjątkowym miejscem do oglądania zachodu słońca. Wreszcie popularne miejsce współpracy, dojo, jest tutaj w Echo.

Pererenan: Ten obszar Canggu jest mieszanką starego i nowego. Jest to znacznie bardziej elegancki obszar z ekskluzywnymi zakwaterowaniem, ale otoczony jest padami ryżowymi i nie ma tu tak wielu turystów. Zobaczysz różnych rolników i miejscowych o ich codziennym życiu. Choć wspaniale jest być w spokojniejszej okolicy, oznacza to również, że jesteś z dala od głównych restauracji, kawiarni, przestrzeni pracy i sklepów. Powiedziawszy to, jesteś blisko Echo Beach, jeśli zatrzymasz się w Pererenan.

☞ Zobacz także: 10 niesamowitych rzeczy do doświadczenia na Wyspach Gili w Indonezji

Zakwaterowanie w Canggu Bali

Gdzie znaleźć zakwaterowanie w Canggu Bali

Moim zdaniem yBędziesz chciał tu przyjechać najpierw, zanim zobowiązujesz się do długoterminowego wynajmu. Wynajęcie hotelu lub Airbnb jest w porządku przez kilka dni, ale przed jego zobowiązaniem będziesz chciał zobaczyć swój dom wakacyjny.

Możliwe jest zarezerwowanie domu wakacyjnego online, jeśli jest to za pośrednictwem wiarygodnej witryny, takiej jak Airbnb lub Booking.com, ale jeśli planujesz dzierżawić na miesiąc lub dłużej, sugeruję na temat Cangu, abyś mógł osobiście zobaczyć miejsca.

Osobiście zatrzymaliśmy się w domu wakacyjnym Rangga Bodhi w Berawa, gdy się rozglądaliśmy i kochaliśmy ten mały pensjonat!

Przed podjęciem decyzji przez nasze spojrzeliśmy na różne wille, a wiele z tych, które poszliśmy, i patrzyliśmy, jak nie było reklamowane w grupach na Facebooku, dlatego polecam fizycznie do domu wakacyjnego, aby zobaczyć to z własnymi oczami przed Zgadzam się na wszystko.

Istnieje kilka wspaniałych grup na Facebooku w Canggu do znalezienia zakwaterowania, spójrz na te:

Mieszkanie Canggu, znajdź swój dom na Bali

Bali Seminyak i Canggu mieszkania i zakwaterowanie

Bali Canggu mieszkania i zakwaterowanie

Istnieje również wiele wspólnotowych grup na Facebooku, więc jeśli masz pytania dotyczące obszaru, w którym myślisz o życiu, lub o wypożyczasz nieruchomości / zespołu zarządzającego, możesz publikować swoje pytania. Możesz także opublikować o tym, co chcesz wynająć. Sprawdź te społeczności:

Społeczność Canggu

Społeczność Canggu i Seminyak

Społeczność Seminyak, Umalas i Kerobokan

☞ Kliknij tutaj, aby zarejestrować się w Airbnb i otrzymać 35 $ na pierwszym pobycie!

☞ Kliknij tutaj, aby porównać ceny w pensjonatach, willach i hotelach w Canggu na Booking.com

Rodzaje zakwaterowania w Canggu Bali

Interesującą rzeczą w życiu w Canggu (i wielu częściach Bali) jest to, że opcje zakwaterowania nie są powszechnymi mieszkańami, których można się spodziewać w wielu częściach świata. Tutaj wielu prawdopodobnie będzie mieszkać w jakimś wakacyjnym domu.

Wiele willi jest we wspólnym balijskim stylu, czyli na świeżym powietrzu z oszałamiającym wystrojem drewna. Niektóre inne wille nie są całkowicie otwarte, ale będą miały ruchome drzwi, pozwalając ci albo przepływać świeże powietrze przez willę, albo możesz zdecydować się na zamknięcie i włączenie klimatyzacji!

Większość willi ma prywatną basen w centrum, z otaczającymi go obszarami mieszkalnymi. Niektóre wille oferują trochę podwórka lub ogród.

Możesz zdecydować się na podzielenie się domem wakacyjnym z innymi wędrującymi duszami, możesz zostać w pensjonacie, możesz mieć prywatny dom lub prywatny dom wakacyjny z basenem. Wszystko jest możliwe (i wszystko dobre) tutaj, w Canggu.

Prawdopodobnie zauważysz, że trudno jest znaleźć willę z 1 sypialnią. Wiele willi jest opracowywanych, aby pomieścić wiele osób i nierzadko widzieć wille z 5 sypialniami.

Ile kosztuje dzierżawa domu wakacyjnego w Canggu Bali?

W przypadku pokoju w wspólnej willi koszty różnią się w zależności od rodzaju willi, ale zazwyczaj okazało się, że wynosi one około 5-8 milionów IDR / miesiąc (350-600 USD). W przypadku nowoczesnej, prywatnej willi z 2 sypialniami średnia cena wynosi od 15 do 20 milionów IDR / miesiąc (1110 – 1 480 USD).

Hipotetycznie, im nowsza willa, tym znacznie droższa będzie. Jednak widzieliśmy kilka ładnych willi, które wynajmują na około 17 milionów miesięcznie. Ile wydasz na zakwaterowanie, będzie zależeć od części plaży Canggu, o którą porę roku będziesz mieszkał w Canggu i jak długo planujesz zostać.

Stwierdzający wartość pieniędzy, gdy dotyczy zsypienia w Canggu, jest doskonały.

Aby dać ci przykład, to właśnie wydaliśmy na naszą prywatną willę w basenie:

20 milionów IDR (1480 USD) / miesiąc oraz energia elektryczna za około 1 milion IDR (75 USD) / miesiąc.

Może to zabrzmieć jak dużo pieniędzy do wydawania miesięcznie, ale za tę cenę przebywaliśmy w bardzo nowoczesnej willi z dwiema sypialniami, z 3 łazienkami i miała około 2000 stóp kwadratowych (185 metrów kwadratowych). Moglibyśmy wynająć drugi pokój, gdybyśmy chcieli, co obniżyłoby nasze koszty najmu o połowę – ale lubimy naszą prywatność.

Miesięczna dzierżawa obejmuje czyszczenie pełnego domu 3 razy w tygodniu, konserwację basenu 3 razy w tygodniu, zaktualizowane Wi-Fi (20 MB/s) i wszystkie narzędzia oprócz energii elektrycznej. Jest też wanna, pełna kuchnia z piekarnikiem, dozownik zimnej wody, telewizor i leżaki przy basenie. Ponadto jest zamknięty garaż, więc nasz motocykl jest bezpieczny i dźwięk w nocy.

Za około 50 USD / noc jesteśmy w stanie mieszkać w oszałamiającym prywatny dom w wakacjach w domu najlepiej w pobliżu plaży Canggu! Uważamy, że to wybitnesprawa.

Karty Wi-Fi / SIM w Canggu Bali

Cyfrowe koczowniki cieszą się! W Canggu Bali są nie tylko różne udogodnienia, ale także wyjątkowe plany danych Wi-Fi i tanie.

Można mieć 100 Mb / s / sekundę, ale ogólnie możesz spodziewać się około 25 Mb / s / sekundę w willi. Jeśli Wi-Fi nie jest wystarczająco szybkie, z pewnością poproś o jego aktualizację. Pracowaliśmy to w umowie o wynajem w domu.

W przypadku kart i danych SIM są one wyjątkowo przystępne. Na lotnisku, gdy lądujesz w Denpasar, kup pakiet XL 25 GB (+10 GB bonusu) i 15 minut rozmowy za zaledwie 150 000 IDR (11 USD)! Inne dostępne pakiety to 17 GB, 9 GB, 5 GB i 3 GB.

Kiedy wyczerpują się Twoje dane i rozmowy, możesz łatwo je uzupełnić w dowolnym sklepie telefonicznym znajdującym się wokół Canggu lub, jeśli korzystasz z XL, możesz pobrać aplikację i po prostu uzupełnić za pomocą karty raportu kredytowego.

☞ Digital Nomad Guide to Living in Koh Samui w Tajlandii

Większość, jeśli nie wszystkie, kawiarnie oferują całkowicie bezpłatne Wi-Fi i często zdarza się, że ludzie spędzają praktycznie przez cały dzień pracują tam, a jednocześnie muszą płacić za lunch i kawę. Przestrzenie coworkingowe są różne, ponieważ musisz uiścić opłatę członkowską, ale masz dostęp do szybszego Wi-Fi, sal konferencyjnych itp. Przeczytaj znacznie więcej poniżej…

Przestrzenie coworkingowe w Canggu Bali

Istnieje mnóstwo kawiarni i restauracji, z których można pracować jako cyfrowy nomad, ale w Cangu Bali są 3 główne, odpowiednie przestrzenie coworkingowe:

Dojo-położony w pobliżu Echo Beach, jest to miejsce dla cyfrowych nomadów. Tutaj możesz nawiązywać kontakty z podobnie myślącymi ludźmi, jednocześnie ciesząc się światłowodowym Wi-Fi. Istnieją różne miejsca do siedzenia na zewnątrz, sale konferencyjne i klimatyzowany pokój. Pomiędzy zmianami pracy zanurz się w basenie lub udaj się na Echo Beach na lunch i przerwę na surfowanie. Znajdziesz tutaj również całkowicie bezpłatne seminaria i wydarzenia sieciowe. Dojo jest otwarty 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu i ma wiele różnych planów członkostwa. Kliknij tutaj, aby zobaczyć pełną listę.

2. C’ugh House-położony w Berawa, to kolejna wspaniała opcja współpracy. Miejsce ma 3 poziomy, z dnem zapewnia restaurację / kawiarnię, która jest otwarta dla każdego (i dostajesz tutaj 2 całkowicie bezpłatne godziny Wi-Fi), podczas gdy poziomy i najwyższe poziomy są dla tych, którzy płacą za członkostwo. Jeśli zapłacisz, otrzymasz szybszy Wi-Fi, dostęp do klimatyzowanego pokoju i regulowane / wygodne krzesła! Jako bonus, widoki tutaj są niesamowite. Kliknij tutaj, aby zobaczyć ceny członkostwa.

3. Rou Coffee & Coworking-w Umalas, ta japońska kawiarnia nie ma opłat członkowskich, ale zapewnia szybkie Wi-Fi (30 Mb / s) i wspaniałe jedzenie. Technicznie nie jest to miejsce do współpracy, jeśli oczekujesz sal konferencyjnych i planów członkostwa, takich jak dwie powyższe opcje, ale nazywają to tak!

Must-Have Apps

Canggu Bali jest szalony.

Nigdzie nie wiem, gdzie możesz kupić tak wiele rzeczy dla swojej willi. Dosłownie nie musisz opuszczać zakwaterowania, jeśli nie chcesz (ale to byłoby dość nudne).

Dzięki aplikacji Gajek możesz kupić masażystkę, przejażdżkę motocyklem, jedzenie w restauracji, usługi sprzątania, kosmetyki i włosy, leki, doładowanie danych do telefonu i wiele więcej. Wszystko to dostarczono do twojej willi za bardzo niewielką opłatę w wysokości około 0,50 USD.

Inną opcją jest „Goshop”, w którym można dosłownie złożyć prośbę, aby ktoś odebrał wszystko, czego potrzebujesz z dowolnego sklepu. zabrakło wina? Potrzebujesz masła na posiłek? Złamałeś przewód ładowania komputera i potrzebujesz nowego? Wyślij człowieka z Goshopa, aby odebrał go! Najlepsze jest to, że dostawa rzadko jest znacznie więcej niż 1,25 USD

Chwyć i Uber

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Related Post