5 najlepszych rzeczy do wykonania w Sisak w Chorwacji, a także gdzie zostać

Czy planujesz wkrótce podróżować do Sisak w Chorwacji? Sprawdziłem nasze wskazówki na temat rzeczy do wykonania w Sisak, a także gdzie się zatrzymać!

Zdjęcie Zoki na Unsplash
Wyjazd do Sisak to odpowiednia podróż poboczna, jeśli jesteś w Zagrzebie. Ponieważ to miasto znajduje się zaledwie 60 km od stolicy kraju, pójście tutaj nie jest niezwykle trudne. Chociaż Sisak nie jest naprawdę komercjalizowany szczególnie dla zagranicznych turystów, nadal istnieją lokalizacje, które można sprawdzić w ciągu zaledwie jednego dnia. Zdobądź głębsze wgląd na to, czym Chorwacja jest oprócz jego wybitnych miejsc, odkryj więcej o Sisaku w tym krótkim przewodniku.

Inne artykuły, które możesz przeczytać:

10 najlepszych rzeczy do wykonania w Split, Chorwacja [z sugerowanymi wycieczkami]

Ostateczny przewodnik po Istrii, Chorwacja

10 powodów, dla których Istria, Chorwacja jest ostatecznym miejscem docelowym par!

10 powodów, dla których powinieneś podróżować po Bałkanach

7 dni Bałkański plan: Przewodnik po Dokładnej Chorwacji, Czarnogórze i Bośni i Hercegowinie

Spis treści

Lista najlepszych rzeczy do wykonania w Sisak, Chorwacja1. Stare Miasto
2. SSCIA – Starożytne miasto rzymskie
3. Stari najbardziej
4. Mali Kaptol
5. Drewniane domy

Gdzie zatrzymać się w Sisak, Chorwabudget Hotel
Luksusowy hotel

Jak udać się do Sisak, Chorwacja z Londynu

Lista najlepszych rzeczy do wykonania w Sisak w Chorwacji

1. Stare miasto

Stare miasto jest dobrze wytrzymałymi, nieregularną fortecą trójkątnego planu opracowanego w punkcie, w którym satysfakcjonują dwie rzeki, a także w parku. Jest to strategicznie znalezione na wysokości u zbiegu dwóch rzek, w obszarze dość daleko od współczesnego centrum miasta. Pochodzi z ponad 500 lat temu, ta forteca była sceną ważnej bitwy między Chorwatami, a także Turkami pod koniec XVI wieku.

2. SSCIA – Starożytne miasto rzymskie

W okolicach obszaru pieszych, w pobliżu kościoła, znajdują się pobyty wieży, a także ściany z epoki rzymskiej. Niewiele zostało, jednak możesz spędzić dziesięć minut, podziwiając to, co pozostaje z rzymskiej historii Sisaka.

3. Stari najbardziej

Ten stary most służy jako jeden ze znaków Sisaka. Przechodzi przez rzekę Kupa, a także zdecydowanie warto zobaczyć od jej historycznie cennych obiektów. Z pewnością nieuniknione miejsce docelowe, jeśli jesteś w pobliżu.

4. Mali Kaptol

W Sisak Mali Capitol to pierwszy ceglany dom, który zobaczysz, przybliżona data budowy tego budynku to XVIII wiek. Teraz Mansion ma kawiarnię z wielką kuchnią. Jest to odpowiednia lokalizacja, którą można się zatrzymać, gdy masz dość zwiedzania miasta.

5. Drewniane domy

Zobacz piękne drewniane domy typowe dla obszaru wokół Sisak. Wiele z nich jest w ruinach, inne przywrócone, teraz zabezpieczone przez określone, które nawet zachęca do ich budowy. Niektóre mają nawet ponad sto lat, prawdziwe perły są drewnianymi kościołami, w szczególności Letovanić. Kościół, w pobliżu Letovanić Beach, pochodzi z XVIII wieku, a oprócz dachu jest całkowicie wykonany z drewna.

Gdzie zostać w Sisak w Chorwacji

Niedrogi hotel

Apartamenty iža na trem

Apartamenty Iža na Trem występuje w Cigoc, Chorwacja, która znajduje się 28 km od Sisak. Oferuje bezpłatny Wi -Fi, a także bezpłatny osobisty parking. Każdy system jest wyposażony w całkowicie wyposażoną kuchnię z lodówką, kominkiem, częścią wypoczynkową, telewizorem z płaskim ekranem, a także osobistą łazienką z wanną lub prysznicem, a także suszarkę.

Cena: Zaczyna się od 35 USD za noc za mieszkanie w jednej sypialni, obejmuje podatki i opłaty, a także oferuje bezpłatną anulowanie.

Luksusowy hotel

Mieszkanie Klet

Apartament Klet znajduje się w Sisak, a także oferuje restaurację, bar, a także ogród. W mieszkaniu znajduje się 1 sypialnia, telewizor z płaskim ekranem z kanałami satelitarnymi, wyposażona kuchnia z lodówką, a także piekarnik, pralkę, a także 1 łazienkę z prysznicem. Oferuje również śniadanie kontynentalne lub à la carte.

Cena: Zaczyna się od 77 USD za noc na mieszkanie, dodaj 3 USD za podatki, a także opłaty, bezpłatne śniadanie, a także oferuje bezpłatną anulowanie.

Są to możliwe rzeczy, które możesz wykonać w Sisak, Chorwacja. Więc jeśli jesteś przygotowany na zabawę i interesującą podróż, rozumiesz, co zrobić, a także gdzie iść! Więc spakuj swoje rzeczy teraz, a także przygotuj się na wspaniałe doświadczenie w Sisak.

Jak udać się do Sisak, Chorwacja z Londynu

Najbliższy terminal lotniczy w Sisak znajduje się w stolicy kraju, Zagbr.

Via British Airways: (Jeden sposób)

*Z London Heathrow – Zagerb

Cena biletu: 78,66 £

*Jak podróżować z Zagrzebia do Sisak

Istnieją 3 metody podróżowania z Zagrzebia do Sisak; Pociąg, taksówka lub wynajmowanie samochodu. Najtańszy jest pociąg, jednak przejście do Sisak zajmuje około 1 godziny (w tym transfery). Wynajęcie samochodów i ciężarówki lub taksówką jest najszybsze, z zaledwie 48 minutami podróży, jednak jest to również droższe.

*Ceny mogą ulec zmianie. Możesz zobaczyć Skyscanner, aby uzyskać więcej informacji na temat cen biletów.

O pisarzu

Cześć! Jestem Fatima. Moja pierwsza duża podróż była w 2016 roku w uroczym mieście Cebu. Potem myślałem o podróży. Teraz lubię odkrywać języki, a także kultury innych krajów. Moim celem jest widzieć co najmniej jeden kraj każdego roku, a także podzielić się moimi doświadczeniami z innymi osobami z komponowaniem lub blogowaniem. Świadek moją podróż, przestrzegając mnie na Instagramie.

Czy jesteś na Pinterest? Przypnij je!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Related Post