Ngong Ping, Hongkong: Tian Tan Buddha, a także klasztor po Lin

Północno-wschodni monsun, który przyniósł ze sobą gryzące chłodne, a także poczułem, że przebijam moją nie tak gęstą kurtkę, kiedy wyskoczyłem z autobus. Niemniej jednak nawet temperatura upadku nie była wystarczająca, szczególnie po określeniu olbrzymiej posągu Buddy Gautama, siedzącej na ogromnym tronie lotosowym na szczycie małego płaskowyżu na wyspie Lantau w Hongkongu.

Nie wymaga się zapalonego oka, aby zauważyć, że kwiat lotosu jest dominującym tematem w Ngong Ping, a także nie jest trudno zrozumieć, dlaczego. Lotos jest najprawdopodobniej najbardziej znaczącym kwiatem w buddyzmie, znakiem czystości, fortuny, wierności, a także oświecenia. Ponieważ rośnie w mętnej, błotnistej, wodzie, jest również podziwiany, że jego zdolność do przejścia, a nawet rozwijać się w najbardziej bezlitosnych warunkach. Gdziekolwiek spojrzałem, złapałbym obraz kwiatu lotosu – pomalowanego, a także rzeźbionego, betonu i metalu, ogromnego, jak i małego.

Budda siedział na tronie lotosu
Kwiaty lotosowe wszędzie!

Co jest objęte tym przewodnikiem?

Jak dostać się do Ngong Ping
Tian Tan Buddha
PO Lin klasztor
Ngong Ping Village
Więcej wskazówek na YouTube ⬇️⬇️⬇️ oświadczone posty:

Jak dostać się do Ngong Ping

Ngong Ping stał się jednym z najwybitniejszych miejsc turystycznych w Hongkongu. Ta atrakcja leżąca na szczycie wzgórza jest dostępna przez windę gondoli (Ngong Ping 360), który został zamknięty do konserwacji podczas wizyty. (Dlaczego zawsze mi się to zdarza?) Gdybyśmy mieli szczęście dostać się na jedną z kolejki linowej, doświadczylibyśmy 5,7 -kilometrowej podróży z Tung Chung Center do Ngong Ping nad rozległą zielenią, a także skalistą klimat z A Spektakularne panoramiczne widoki na wyspę Lantau, a także inne punkty zainteresowania, w tym North Lantau Country Park, światowe lotnisko w Hongkongu, a także kilka subtropikalnych plaż wyspy. Chyba byłoby miło. Zły podróżnik, a także jego dobry przyjaciel musieli pojechać autobusem (nr 23) na miejsce w centrum miasta Tung Chung w pobliżu stacji MTR (HKD 17). Autobus uderzył w krętą, ale malowniczą drogę do Ngong Ping, a także byliśmy w stanie zobaczyć plaże!

Autobus 23 Tround to Ngong Ping

Tian Tan Buddha

Ze wszystkich fascynujących rzeczy w Ngong Ping, najwięcej aresztowania jest zdecydowanie Tian Tan Budda. Podobnie rozumiane jako ogromny Budda, ten ogromny posąg wieżowy o wysokości 112 stóp (34 m) ocenia 250 ton metrycznych, a także wykonany z 202 sztuk brązu. Jest powszechnie uważany za jeden z największych brązowych posągów Buddy na świecie.

Ngong Ping, Hongkong
Wejście do Ngong Ping
Duży Tian Tan Buddha

Zbudowany w 1990 roku, a także ukończony w 1993 roku, Tian Tan Buddha jest centrum buddyjskiej wiary w Hongkongu. Nazwa pochodzi od wczesnej instalacji Tian Tan w Pekinie. Budda siedzi na ogromnym kwiatie lotosu, który koronuje duży ołtarz. Jest przepasany przez sześć dużych posągów, zbiorowo rozumianych jako „Oferta sześciu devas”, każdy oferuje muzykę, lampę, maść, owoce, kwiaty, a także kadzidło. 240-stopniowe schody biegają po zboczu do ogromnej Buddy, a także odwiedzający mogą wybrać, aby wspiąć się na nią, aby lepiej przyjrzeć się gigantycznej posągu.

Oferowanie sześciu devas
Turyści wspinani na platformę, aby poprawić posąg
Widok z platformy

PO Lin klasztor

Po drugiej stronie Tian Tan Buddha stoi klasztor Po Lin. Założony w 1906 r. Przez trzech mnichów z Jiangsu w Chinach, ten buddyjski klasztor został pierwotnie nazwany „Big Hut”. Dzisiaj jest to uważane za „świat buddyjski na południu”, a także jest jednym z najskutecznych buddyjskich sanktuarium w regionie. Klasztor jest ogromny, ozdobiony betonowymi ławkami, gigantycznymi patyczkami Joss, a także bogato zaprojektowanymi kinistami. Wewnątrz świątyni znajdują się trzy brązowe posągi Buddy, z których każdy reprezentuje życie Buddy.

PO Lin klasztor
Giant Joss kije

Ngong Ping Village

Na drugim końcu płaskowyżu leży Ngong Ping Village, urocza kulturowa wioska, w której występuje spacery z Buddą, a także teatrem Tale Tale Theatre. Wioska również zawiera wiele sklepów z pamiątkami, a także restauracji.

Spacer z Buddą
Sklep pałeczki, a także sklep Starbucks w Ngong Ping Village
Byk przecina ulicę
Ngong ping pocztówka

W metodzie z powrotem do terminalu autobusowego zauważyliśmy byka przekraczającego ulicę tuż za wioską Ngong Ping. To było coś, czego nie spodziewaliśmy się tutaj. Jednak szczerze mówiąc, nie widzieliśmy tutaj tego, czego tak naprawdę się spodziewaliśmy. Gdy nasz autobus odwrócił się, a także z powrotem z powrotem, zerknąłem, a także przedstawiłem ostatnie spojrzenie na Tian Tan Buddha, a także gigantyczny tron ​​lotosu, chcąc wielką fortunę. Współpracowałem dłonią, aby walczyć z chłodno, a także zacząłem komponować wiadomość na pocztówce, którą kupiłem w jednym ze sklepów. Niestety, biuro publikacji w pobliżu Tung Chungbył zamknięty.

Jak się tam dostać: Zabierz MTR do stacji Tung Chung, a także zabierz kolejki linowe i ciężarówkę do Ngong Ping (HKD 135). Jeśli z jakiegokolwiek powodu są zamknięte kolejki linowe i ciężarówka, możesz wziąć autobus 23 zaparkowane w pobliżu centrum Tung Chung Town (HKD 17).

Więcej wskazówek na YouTube ⬇️⬇️⬇️

Powiązane posty:

Tsim Sha Tsui do Disneyland Hongkong autorstwa MTR

Podróż domowa w Hongkongu: podsumowanie, plan podróży i plan budżetowy

Małe Indie w nocy, Singapur

Thean Hou Temple w Kuala Lumpur w Malezji

Gdzie zatrzymać się w Hongkongu: niedrogie hostele, a także pensjonaty

6 Niesamowite atrakcje w Tianmen Mountain, Zhangjiajie, Chiny

Bagan świątynie: 7 ulubionych tłumu (zdjęcia)

Katedra San Sebastian spoza bram: Bacolod City, Filipiny

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Related Post