Czy podróż do Albanii jest teraz wolna od ryzyka? [Podróżowanie podczas pandemii]

Albania jest jednym z krajów, które otworzyły się na turystykę, ponieważ 2020. Jest to kraj europejski na Bałkanach zajmujących się zarówno Morzem Adriatyckim, jak i Morzem Jońskim. Sprawdziłem nasz krótki artykuł na temat aktualizacji w kraju, a także jeśli „czy teraz podróżowanie do Albanii jest teraz wolne od ryzyka?”

Zdjęcie Drini Teta na Unsplash

Z 446 kilometrów wybrzeża, malownicze widoki, a także oszałamiające plaże, Albania to rosnący obszar turystyki w Europie. Oprócz historycznej Tirany możesz również sprawdzić rewelacyjne miasta przybrzeżne, a także miejsce światowego dziedzictwa UNESCO, Butrint, w tym rosnącym kraju. Nie ma go na liście kontenerów wszystkich, jednak podróż tutaj będzie niezapomniana. Możesz sparować to z podróżą do lub z sąsiadów, Macedonii Północnej. sprawdziłem to, aby odkryć znacznie więcej o obecnych okolicznościach tego kraju.

Inne artykuły, które możesz przeczytać:

10 krajów, w których Filipińczycy ze swoim zagranicznym partnerem mogą zaspokoić w połowie drogi

Weekendowy przewodnik w Tiranie, Albanii i moje doświadczenie pobytu w hotelu Diplomat

5 powodów, dla których powinieneś zadowolić w połowie drogi w Czarnogórze

26 rzeczy, które powinieneś zrozumieć przed sprawdzeniem Albanii

8 Niesamowite pomysły na przygotowanie następnej podróży po tej pandemii

Spis treści

Doradczy
Wymagania dotyczące podróży
Ograniczenia podróży dla Filipińczyków
Jak latać do Albanii z Filipin
Covid-19 sytuacje w Albanii
Wytyczne dla turystów
Ostrzeżenia o podróży
Covid-19 Pozytywne
Liczby awaryjne dla Covid 19 w Albanii
Czy podróżowanie do Albanii jest teraz wolne od ryzyka?

Doradczy

Wytyczne dotyczące wejścia Coronawirusa podniesione 1 lipca 2020 r. Dorada ta pochodziła z IATA, opublikowana 02 lipca 2020 r. Wszyscy obywatele mogą wejść. Wszystkie granice lądowe są otwarte, z wyjątkiem tej w Czarnogórze, ponieważ władze Czarnogóry wciąż je zamknęły.

Wymagania dotyczące podróży

Brak testu PCR

Brak kwarantanny (oczekuj od tych, którzy podróżują z doskonałej Wielkiej Brytanii, będą obowiązkowymi 14-dniową kwarantanną)

Ograniczenia podróży dla Filipińczyków

Zgodnie z DFA Filipińczycy mogą wejść do Albanii. Są na liście „krajów, które umożliwiają wejście bez żadnych ograniczeń przychodzących”, zgodnie z ich postem 26 października 2020 r., FB.

Należy pamiętać, że Filipińczycy są wymagani wizą. Oto nasz przewodnik po tym, jak uzyskać wizę Albania Traveller. Jeśli jednak masz wizę ważną wizę (wiele wjazdów) dla Schengen, USA lub Wielkiej Brytanii, możesz zostać przez maksymalnie 15 dni. Możesz zostać przez 90 dni.

Jak latać do Albanii z Filipin

Nie ma bezpośrednich lotów z Filipin do Albanii. Możesz jednak latać lotem z Turcją przez Turkish Airlines. Możesz to również połączyć z podróżą do Macedonii Północnej, a także podróżami lądowymi do tego kraju lub z tego kraju.

Covid-19 sytuacje w Albanii

Populacja Albanii wynosi około 2,862 miliona ludzi według Worldometers w 2019 r. Jak określono w Ministerstwie Zdrowia i Wellness Albania, ogólne zweryfikowane sytuacje (od pisania) zjadły 63 971, z 37 981 odzyskiwania, a także 1247 zgonów. Wiele sytuacji odbywa się w Tiranie.

Wytyczne dla turystów

Obowiązkowe stosowanie masek w obszarach publicznych, w domu lub na zewnątrz dla tych 11 lat, jak i powyżej; w porządku, o ile wszystkie 3000 może zostać zapłacone, jeśli nie będziesz z tym przestrzegać

Utrzymuj odległość społeczną

Istnieją rzeczy na higienę osobistą (np. Odkażyciele rąk), które są praktycznie oferowane wszędzie

Codzienna policja, począwszy od 5 stycznia 2021 r.; Od 22:00 do 6:00

Ograniczenie wydarzeń z ponad 10 osobami

Ostrzeżenia o podróży

Z centrów chorób, a także zapobiegania

OSTRZEŻENIE Poziom 4, Poziom 4: Niezwykle wysoki poziom Covid-19 w Albanii
„Podróżni powinni zapobiec wszystkim podróży do Albanii. Jeśli powinieneś podróżować, porozmawiaj ze swoim lekarzem przed podróżą, szczególnie jeśli jesteś na większym niebezpieczeństwie poważnych chorób z Covid-19. Zostań sprawdzony za pomocą testu wirusowego 1–3 dni przed podróżą, zachowaj ze sobą kopię swoich wyników podczas podróży. ”

Z USA Travel.State.gov

Poziom 3, ponownie oceniaj podróże
„Ponownie rozważ podróż do Albanii z powodu Covid-19. Ćwiczenia zwiększone ostrożność w południowym mieście Lazarat z powodu przestępstwa. ”

Od rządu Wielkiej Brytanii

FCDO zaleca wszystkie niezbędne podróże do:
Cała Albania oparta na obecnej ocenie ryzyka COVID-19.

Covid-19 Pozytywne

W sytuacji jeden ma objawy, pozostań w domu, a także skontaktuj się z władzami. Zostaniesz sprawdzony przez albańskie władze zdrowia i odnowy biologicznej. W sytuacji jesteś pozytywny, możesz uzyskać izolację, a także leczenie w szpitalu uniwersyteckim Mom Teresa.

Liczby awaryjne dla Covid 19 w Albanii

Jeśli masz gorączkę lub oznakę Covid, możesz zadzwonić do linii ratunkowej pod numer 127 lub krajowej ekologicznej linii 0800 40 40.

Yves Alarie
Czy podróżowanie do Albanii jest teraz wolne od ryzyka?

Odpowiedzi zależą od ciebie, jak wiele rozumiesznull

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Related Post