Odwiedzanie Rosji bez wizy na promie St. Peter Line

Kate, pełne przygód, zawiera linki partnerskie. Jeśli dokonasz zakupu za pomocą tych linków, dokonam odszkodowania bez dodatkowych kosztów. Dzięki!

Podziel się na Twitterze
Udostępnij na Facebooku
Udostępnij na Pinterest
Udostępnij na e -mailu

Odwiedzanie Rosji zwykle wymaga wyczerpującego procesu wizowego-czy zrozumiałeś, że możesz zobaczyć bez wizomatywy, jeśli wybierzesz prom? Możesz zobaczyć Rosję wolną, dopóki pojawiasz się w Petersburgu przez prom, a także na mniej niż 72 godziny.

Długo chciałem zobaczyć Rosję, jednak kłopot z uzyskaniem wizy zniechęciła mnie. Jednak krótka podróż bez wiza do Petersburga? To zdecydowanie mnie zainteresowało. Mogę wybrać się na tę podróż, a także zaplanować dłuższą podróż do Rosji, jeśli mi się podobała.

W tym miesiącu kupiłem sobie bilet, a także zabrałem prom z Helsinek do Petersburga, a także z powrotem.

AKTUALIZACJA lutego 2020: Odbyłem tę podróż w sierpniu 2017 r. Niedawno słyszałem od innych osób, które odbyły podróż, którą St. Peter Line zmusza ludzi do korzystania z jednego z ich oficjalnych hoteli. Nie mogę tego zweryfikować, ponieważ od mojej podróży mogło się zmienić w ciągu 2,5 roku. Mam nadzieję, że ta publikacja pozostanie zasobem, aby pokazać, jak wygląda podróż St. Peter Line, gdzie kupić bilety, gdzie odkryć statek, a także dokładnie jak spędzić czas w Petersburgu, jednak sprawdź bezpośrednio Z Line St. Peter Line o zasadzie hotelowej.

Byłem zszokowany tym, jak dostępne informacje są dostępne na temat tego promu, nawet po zarezerwowaniu biletu!

Informacje w Internecie o promie St. Peter Line są co najwyżej skąpe. Zapobiegam TripAdvisor tak bardzo, jak to możliwe, jednak oceny Tripadvisor były w rzeczywistości jedynym miejscem, w którym mogłem sprawdzić informacje o tym, jak wyglądała ta podróż.

Na przykład nie mogłem odkryć na stronie St. Peter Line, czy miałem zostać na łodzi na noc, czy w hotelu w Petersburgu, czy też musiałem zarezerwować jeden z ich oficjalnych hoteli, czy też czy to Mógłbym zarezerwować inny hotel, o którym nie wspomnieli, lub czy musiałem cały czas brać udział w wycieczce grupowej. To rodzaj podstawowych informacji, a także zajęło milion ocen TripAdvisor, aby dowiedzieć się, jakie były odpowiedzi.

Na pokładzie nie było znacznie lepsze – nie było informacji! Po przyjeździe nie dostaliśmy procedur ani żadnych innych artykułów. Nawet po rezerwacji nasze bilety zawierały na ich temat nie-nie. Jedyne informacje pochodziły z nietypowych ogłoszeń statku.

Z tego powodu większość pasażerów spacerowała po okolicy, próbując dowiedzieć się, gdzie się podbiliśmy (podpowiedź: na pokładzie 4), o której godzinie otworzyły się restauracje (19:00), nawet tam, gdzie dostaliśmy nasze tajemnice (nasza wejście na pokład Karty podwoiły się jako klucze). Było to całkowite przeciwieństwo rejsu karnawałowego, który wziąłem na początku tego roku, gdzie nieustannie dostarczały ci rutyny, a także przewróciły się, aby cię przesadzić.

Cieszę się, że odbyłem tę podróż, jednak od początku do końca było mylące. Poza tym podróżuję na życie! Mogę jedynie wyobrazić sobie, jak mylące było dla mniej doświadczonych podróżników. Dlatego skomponowałem tę publikację – aby pomóc w Twojej podróży.

Jak zarezerwujesz prom St. Peter Line?

Zarezerwujesz to z Moby/ST. Witryna Peter Line tutaj.

Bądź ostrzeżony – nawet po zarezerwowaniu biletu nie ma prawie żadnego rodzaju informacji. To zdjęcie powyżej dostałem w moim e -mailu – a także tak naprawdę to było. Żadnych informacji o tym, gdzie się udać, kiedy się tam dostać, lub wszelkie informacje o samej łodzi. Nawet nie stwierdził, gdzie i kiedy rozpocząć.

To było właściwie jedyne potwierdzenie, jakie dostałem przed inspekcją na terminalu w Helsinkach.

Ile kosztuje prom?

Zarezerwowałem trzydniową podróż z Helsinek do Petersburga, a także z powrotem. Miałem najtańszą klasę kabiny-B2V-która była prywatną, pozbawioną okien, łazienką z dwoma podwójnymi łóżkami, jedną na wzniesieniu drugiej. Koszt wyniósł 168,50 EUR (200 USD).

Ceny na stronie są teraz wyższe. Najtańsze przestrzenie B2V kosztują obecnie 189 EUR (224 USD) dla jednej osoby, a także 204 EUR (242 USD) dla dwóch osób; Najbardziej kosztowne pokoje, LX2, koszt 531 EUR (629 USD) dla jednej osoby, a także 546 EUR (647 USD) dla dwóch osób, a także łóżko typu queen-size, okno, telewizor, a także dwa Fotele. Śniadanie jest wliczone w ten wysokiej klasy pokój.

Dodatkowe opłaty: Wszyscy pasażerowie muszą zapłacić dodatkowe 25 EUR (30 USD) za osobę za obowiązkową wycieczkę po autobusie miejskiej, która obejmuje usługę wahadłową na Placu St Isaaca w Petersburgu. Za osobę pobierana jest dodatkowa opłata 15 EUR (18 USD). Te dwa opłaty są dodawane do Twojego kosztu, a także nie podlegają negocjacjom.

Harmonogram promu St. Peter Line, Helsinki do Petersburga do Helsinki:

Środa, 15:00: zameldowanie zaczyna się w Helsinkach.
Środa, 19:00: statek odjeżdża z Helsinki.
Czwartek, 9:00: statek pojawia się w Petersburgu. Pasażerowie z małymi dziećmi mogą zacząć to Debark na pokładzie 4 o 9:00; Wszystkie inne zaczynają się o 9:30.
Czwartek, 9:15-10: 15: 15.00, a także z placu St. Isaaca trwa co 15-30 minut.
Piątek, 9:00-17: 45: Onchnotowy, a także z placu St. Isaac na 15-30 minut.
Piątek, 19:00: statek odjeżdża z Petersburga.
Sobota, 8:00: statek pojawia się w Helsinkach. Pasażerowie z małymi dziećmi mogą zacząć wybierać się na pokładzie 4 o 8:00; Wszystkie inne zaczynają się o 8:30.

Skąd odjeżdża prom St. Peter Line w Helsinkach?

W Helsinkach jest kilka terminali promowych. Terminal promowy St. Peter Line znajduje się blisko terminalu zachodniego. Adres to Tyynenmerenkatu 8, a także jeśli szukasz „St. Peter Line ”Na Mapach Google wskazuje na właściwe miejsce. Przed nim znajduje się zatrzymanie tramwajowe, Länsiterminaali T1, który idzie bezpośrednio do centrum Helsinek.

Jeśli jesteś zainteresowany, notoryczny posąg „złego, biednego chłopca” Helsinki jest naprzeciwko terminalu.

Dotarłem do terminalu wcześnie, a także mogłem sprawdzić tuż przed 15:00 na wyjazd o 18:00. Zapewniono mi cztery małe białe karty, każda wielkości karty historii kredytowej: moja karta pokładowa, moja rosyjska karta przyjazdu, moja rosyjska karta odlotowa, a także kupon za 10 EUR (12 USD) od 100 EUR (118 USD ) Kup w sklepie bezpłodnym statku.

Po przybyciu do mojej kabiny nie miałem żadnej koncepcji, jak się dostać; Spodziewałem się, że klucz będzie czekał w szafie przed moimi drzwiami, jak rejs karnawałowy, jednak nie było Cubby. Pracownik wykazał, że moja karta pokładowa również służyła jako klucz. Ah.

Jakie są przestrzenie na promie St. Peter Line?

Cała łódź jest przestarzała, wygląda jak coś z początku lat 90. Odkryłem mój pokój B2V, na najniższym poziomie, zarówno pustego, jak i nijakiego.

Moja przestrzeń była wyjątkowo mała (jak to jest powszechne dla każdego rodzaju statku), a także miało dwa pojedyncze łóżka, jeden na drugim. Obok ujścia było małe biurko, a obok ujścia, co było świetne do pracy. Łazienka miała zaskakująco świetny prysznic z gorącą wodą, a także ładne ciśnienie wody.

Ale prawda, że łódź była tak stara, naprawdę stłumią rzeczy. Mam na myśli, kiedy ostatni raz widziałeś jednego z nich?

Zwykle dobrze śpię na statkach, jednak strasznie spałem obie noce. Materac był niewygodny – mogę poczuć, że sprężyny wbijają się we mnie przez całą noc. a także moja kabina znaleziono na szóstym pokładzie, tuż pod klubem nocnym. Nie mogłem spać, ponieważ „YMCA” rozbrzmiewał w moim pokoju. Zatyczki do uszu nie pomogły. Zasnąłem około 2 w nocy.

Co można zrobić na promie St. Peter Line?

Ten prom nie jest tak udany jako rutynowy statek wycieczkowy, jednak mają pewne rzeczy do zrobienia. Podczas gdy promy łączące się zarówno w miastach, jak i północne, są znane ze swojej rozpusty, ten rejs jest znacznie bardziej spokojny. Mój prom Eckero Line z Tallinna do Helsinek poczuł się ekstrawagancki, z kilkoma muzycznymi aktami występującymi na krótkim dwugodzinnym przejściu!

Statek, księżniczka Anastasia, ma szereg wspólnych ofert statków wycieczkowych: kasyno, szereg barów, w tym bar sportowy, a także klub nocny, trochę dzieci. Istnieje obszar spa medycznego z basenem dla dorosłych, basen dla dzieci, sauną fińską, a także jacuzzi. Wymagasz zapłaty za korzystanie z pul. Istnieje również małe centrum fitnessu.

Kilku muzyków występuje zarówno w restauracjach: Uwierz Smooth Jazz.

Istnieją podobno „klasy kreatywne”, jednak jedynym opisem, jaki mogę odkryć, było: „Każdy warsztat jest ustrukturyzowany, aby przesyła praktyczne sztuczki dla nowicjuszy, a także wszystkich entuzjastycznych uczestników”.

Istnieje bezpłatny sklep, biuro wymiany, a także centrum medyczne.

Większość czasu spędziłem w barze, pijąc 5 okularów prosecco 5 EUR (6 USD), a także czytając Al Franken, giganta Senatu. Kiedy wróciłem po naszym pobycie w Petersburgu, barman powitał mnie podczas trzymania szampana. Lubiłem to!

Czy na promie St. Peter Line jest Wi -Fi?

Tak, na promie jest Wi -Fi, jednak musisz za to zapłacić. Godzinę kosztuje 4,99 EUR (6 USD); Dwie godziny kosztują 8,99 USD (11 USD); Sześć godzin kosztuje 13,99 EUR (17 USD).

Wi -Fi było frustrująco powolne, a także często zatrzymałyby się. Po wzroście moich wstępnych sześciu godzin nie mogłem wrócić do Internetu; Miałem trudności z wchodzeniem w Internet w całej podróży.

Moja rada? Nie polegaj na możliwości korzystania z Wi -Fi, a także zdecydowanie nie planuj korzystania z Wi -Fi do wykonywania pracy. Przynieś wystarczającą liczbę książek, aby zabawić się w sytuacji, że Wi -Fi nie działa.

Jakie jest jedzenie na promie St. Peter Line?

Na pokładzie znajduje się wiele restauracji, w tym wysokiej klasy nowojorska restauracja, a także bufet o nazwie Mascalzone Latino. Obie noce dostałem pizzę w włoskiej restauracji Napoli Mia. To było przyzwoite.

Na śniadanie proponuję sprawdzić piec, a takżeEE Cafe, która ma gorące śniadania, kawę, napoje, a także wypieki na sprzedaż.

Zobacz opisy wszystkich restauracji, a także bary na pokładzie Anastasii tutaj.

Jaki rodzaj ludzi zabiera prom St. Peter Line?

Większość moich pasażerów miała 50+, zarówno z Europy, jak i Chin. Chińscy pasażerowie zwykle byli częścią zorganizowanych wycieczek; Europejczycy zwykle byli niezależnymi podróżnikami. Było kilku Amerykanów i Kanadyjczyków; Nie zauważyłem żadnych innych narodowości.

Czy prom się St. Peter Line jest świetny dla dzieci?

Na pokładzie było kilka dzieci. Prom ma plac zabaw dla dzieci, a restauracje mają menu dla dzieci. Zdecydowanie możesz przetrwać tę podróż z dziećmi, jednak pamiętaj, że nie jest to tradycyjny statek wycieczkowy, który jest przeznaczony dla gospodarstw domowych z wydarzeniami przez całą dobę.

Dzieci w wieku siedmiu lat, a także potrzebują własnego łóżka w kabinie.

W jaki sposób przechodzi z Helsinek do Petersburga?

Gładkie jak szkło.

Jaki jest zarówno proces długotrowy, jak i imigracyjny w Petersburgu?

Szczerze mówiąc, rozgłębienie się w Petersburgu było szorstkie – to była najgorsza część podróży. Po pierwsze, nikt nie miał żadnego rodzaju koncepcji, w której mieliśmy wysiadać – nigdzie nie zostało to ujawnione ani napisane. Dla przypomnienia, jest to pokład cztery. Zastosuj się w tłumie. Należy również pamiętać, że istnieją wiele schodów; Nie przynoś żadnego bagażu, którego nie możesz sobie przynieść.

Po zabarwieniu był to absolutny chaos w rosyjskiej imigracji. Podczas gdy wiele okien było otwartych, ludzie nie pisali linii – ludzie byli tylko gigantycznym kroplą, wszyscy się nawzajem stają, a także próbują się wyciąć. Niektórzy pasażerowie byli uprzejmi, jednak inni byli raczej niegrzeczni, tak dobrze, jak wierzyłem, że walka wybuchnie.

Mimo to linia poruszała się znacznie szybciej, niż się spodziewałem. Dotarcie do biurka zajęło mi około godziny; Słyszałem horrory o trzygodzinnych oczekiwaniach z kilku recenzji TripAdvisor.

Zauważyłem, że Amerykanie wydają znacznie dłużej niż europejscy i chińscy pasażerowie; Mieli również starannie zbadane paszporty.

Moje wątpliwości zajęło około 20 minut, znacznie dłużej niż ktokolwiek inny. Pytałem o określanie mojego paszportu: byłem w wraku statku w Indonezji w 2011 roku, a mój paszport spędził czas pod wodą, co prowadzi do nieco rozmytych stron. Odkąd wrak statku odwiedziłem ponad 60 krajów na tym paszporcie, a podczas gdy niektórzy agenci pytają mnie dokładnie, jak się zmoczyło, nikt nigdy go nie wykorzystał jako powodu, aby mnie nie umożliwić. Rosja była jedynym krajem, który kiedykolwiek był wrogi nad jego stanem.

Agent zadzwonił do przełożonego, a także wielokrotnie kwestionowano mnie o określaniu mojego paszportu o tym, dlaczego tak wiele razy odwiedziłem Wielką Brytanię (um, kilku chłopaków? Właśnie stwierdziłem „turystykę”), co zrobiłem dla Życie („prowadzę stronę internetową podróżną”). Nie sądzę, aby przełożony zrozumiał angielski wystarczający, aby zrozumieć, co znaczy „prowadzę stronę internetową podróżną”. Kiedy zapytał dokładnie, jak długo się zatrzymuję, jak powiedziałem: „Dwa dni”, był zszokowany. „Łódź jest tu dwa dni!” Powiedziałem mu, jak pokazałem mu moje potwierdzenie hotelu.

Po wielu bolesnych minutach, podniósł mnie i pozwolił mi odejść.

Jak dostać się do Petersburga z terminalu promowego?

Jako stan wizy pasażerowie na linii St. Peter są potrzebni do zakupu wycieczki. Ta wycieczka, która jest tylko promem z terminalu promowego na plac St. Isaac, jest natychmiast uwzględniony w zakupie biletu promowego jako osobna opłata 25 EUR (30 USD). Nie musisz samodzielnie rezerwować niczego innego.

Po wyjściu z imigracją wyjdź na zewnątrz. Zobaczysz wiele białych samochodów dostawczych z wskazówką, która brzmi „Moby – St Peter Line” lub po prostu „Moby”. Kierowcy nie mówią po angielsku, jednak mówią: „St. Plac Izaaka? ” Oprócz tego, że będą skinąć głową, a także skierują cię do furgonetki. Niektóre wahadła zatrzymują się w oficjalnych hotelach w drodze; Inni idą bezpośrednio na plac.

Mimo to masz elastyczność spędzania czasu w Petersburgu – nie musisz nawet brać promu, jeśli nie chcesz. To nie jest jak inne statki wycieczkowe w Rosji, gdzie musisz trzymać się swojej grupy. Od momentu, gdy pojawiasz się do momentu odejścia, możesz robić, co chcesz, ilekroć masz na to ochotę.

Jeśli wolisz zarezerwować wycieczkę z przewodnikiem, możesz zarezerwować wycieczki grupowe lub wycieczki osobiste (minimum dwóch wymaganych osób) z rejsem. Nie wziąłem żadnych wycieczek.

Czy przebywasz na statku czy w hotelu w Petersburgu?

Siema

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Related Post