Top 10 najważniejszych buzzkilów podróży, a także dokładnie, jak im zapobiec

rzeczy nie zawsze idą zgodnie z planem.

Jest to coś, co każdy doświadczony podróżnik rozumie bardzo dobrze. To właśnie ta mantra jest opracowywana na tym blogu. Podczas naszej pierwszej wspólnej podróży nasz żeglarz się nie pojawił, pozostawiając nas na pustkowym nabrzeżu, a także zmuszając nas do chodzenia nieznanym lasem. Podczas naszej następnej podróży nasza łódź rozbiła się na skalną wyspę, a także bezcelowo płynęliśmy praktycznie na godzinę. [znacznie więcej o pochodzeniu tego bloga tutaj. ]

Jeśli zdarzy nam się jedną rzecz, to ta wyjątkowa zdolność zawsze patrzeć na jasną stronę. Dla nas zgubienie jest szansą na znalezienie czegoś samego lub możliwość doświadczenia, które warto podzielić się w rozmowach nad piwem, gdy to się skończy.

Czasami jednak świat ma metodę powstrzymywania cię przed zabawą. Czasami srebrna podszewka, o której ciągle mówią, to błyskawica, która cię zastrzeli. Czasami światło na końcu tunelu to reflektory pociągu, który cię zmiażdży. Czasami się po prostu zdarza. Po prostu wymagasz zapobiegania temu lub przygotowania się, gdy to zrobi.

Oto lista najważniejszych szumów podróżnych, a także dokładnie ich zapobieganie zniszczeniu idealnej podróży.

Co jest objęte tym przewodnikiem?

Opóźnienia lotu
Problemy imigracyjne
Za dużo szumu
Zdezorientowana głowa, zrzędliwy brzuch
Bóle ciała
Wypadki i obrażenia
Straszna pogoda
Czas zamknięcia
Oszustwa
Złe towarzystwo
Więcej sugestii na YouTube ⬇️⬇️⬇️ oświadczone posty:

Opóźnienia lotu

Opóźnienie lotu może zniszczyć Twój plan podróży.
Najważniejsze Buzzkills to te, które uderzają jeszcze przed rozpoczęciem podróży. Tutaj, na Filipinach, opóźnienia w lotach są tak typowe, jak stoi politycy w projektach finansowanych ze środków publicznych. Jest to szczególnie szkodliwe, jeśli masz napięty harmonogram, który niewiele pozostawia do regulacji. Wyobraź sobie, że jeśli wyjedziesz do Bohola tylko przez dwa dni, Twoja podróż zaczyna się o 8 rano, a także nagle lot 6 rano jest przenoszony do 9 rano. Właśnie przegapiłeś tę trasę.

Jak temu zapobiec: chociaż tak naprawdę nigdy nie zrozumiesz, które loty będą opóźnione, są loty skłonne do odepchnięcia. Na przykład dokładnie zrozum, jak działają procedury samolotów. Pojedynczy samolot zwykle mija z kilkoma miastami w pewnym czasie (Manila – Davao – Manila – Cebu – Manila – Puerto Princesa). Jeśli lot Manila-Davao opóźnił się, istnieje możliwość, że wpłynie to na kolejne lot, które będą się gromadzić, a także przełączyć nogę Manila-Puerto Princesa. Później w dniu, w którym Twój lot jest, tym bardziej prawdopodobne jest, że zostanie uderzony przez opóźnienia. Co prowadzi nas do tej wskazówki: zarezerwuj wczesne loty.

Problemy imigracyjne

Kiedy byłem w Amsterdamie, przez pięć minut kwestionowałem mnie policjant imigracyjny, ponieważ w zaprezentowanych przeze mnie plikach były niespójności. Najprawdopodobniej było to najdłuższe pięć minut mojego głupiego życia. Czym może być to, gdybym był odesłany do domu, kiedy już pukałem do drzwi mojego wymarzonego europejskiego ucieczki.

Wszyscy słyszeliśmy horrory o tym, że nie mogliby chodzić do kraju lub w sytuacji Filipin, nie umożliwiając odejście. Biuro imigracji ma niezwykle ścisłe wytyczne, które działają na podstawie uprzedzeń. Profilowanie jest powszechną metodą na lotniskach na całym świecie. Jeśli wyglądasz, jakbyś mógł zapłacić za podróż, jednak nie ma tutaj zadania, uwierzą, że będziesz tam nielegalnie pracować. Jeśli wyglądasz, jakbyś nie mógł zapłacić za podróż, nadal będą wierzyć, że będziesz tam nielegalnie pracować lub najprawdopodobniej przemycić narkotyki. Wytyczne są dostępne z jakiegoś powodu, jednak jeśli jesteś na butach kogoś, kto naprawdę chce podróżować w celu wypoczynku, a także odepchnięcia, najprawdopodobniej ustalysz nienawiść do urzędników imigracyjnych.

Jak temu zapobiec: wcześniej się o tym skomponowałem. tutaj jest: dokładnie jak zapobiec rozładowaniu przez imigrację

Za dużo szumu

Overhype występuje, gdy twoi dobrzy przyjaciele, a także oceny internetowe spiskują, aby namalować idealne zdjęcie lokalizacji, która okazałaby się czymś innym. Miałem ten udział. Sytuacja w punkcie: bambusowy las Arashiyama w Kioto. Jest to wspaniałe, jednak nie rozpoznałem, że było tak małe. Phuket też jest doskonały, ale spodziewałem się więcej.

Jak temu zapobiec: zachowaj swoje oczekiwania. Najlepsze rzeczy w podróży to chwile zachwycającej niespodzianki. Po raz pierwszy w Angkor Wat nie byłem przygotowany, aby zostać wysadzonym dokładnie przez to, jak duża jest struktura. Kiedy byłem w Wulingyuan w Chinach, miałem trudności z poruszaniem się, ponieważ musiałem odebrać szczękę z ziemi za każdym razem, gdy zapewnia się cudowny widok. Chiang Mai (Tajlandia), a także Hualien (Tajwan) były również wielkimi objawieniami, ponieważ moje oczekiwania były tak niskie, jak moja samoocena.

Zdezorientowana głowa, zrzędliwy brzuch

O o. Kłopot.
Trzy z Thchoroby, których podróżnicy są wielu, prawdopodobnie doświadczają na drodze: choroba ruchowa, biegunka, a także bóle ciała. Podobnie jak wszystkie trzy są podobne do tego, czego zawsze pragniesz od swojego życia, jednak nie zniknie.

Podobnie jak EX Problems, choroba ruchowa występuje, gdy mózg jest zdezorientowany mieszanymi sygnałami. Z wyjątkiem tego przypadku, to twoje oczy, a także ucho wewnętrzne, które psują głowę, wywołując twoje ciało, aby stracić poczucie równowagi lub równowagi. Choroba ruchowa nie jest dla mnie tak dużym problemem. Podczas moich lat podróży jedyny raz, kiedy się z tego doświadczyłem, był doskonałą rafę barierową (wszystkich miejsc!), Jednak nie czułem się dobrze na początku. Jako to wcale nie jest świetne. Nigdy nie mogłem całkowicie doświadczyć rafy, ponieważ byłem równie gorączkowy, wprowadzając to, co jadłem na lunch do toalety.

LUSKI ROZMIAN TO JEDNO JEDNAK JEDNAK JESTEM SPRAWDŹ Znam. Podobnie jak twój były, pojawia się, gdy najmniej się go spodziewasz, a także kiedy to robi, jakoś radzi sobie z pieprzeniem wszystkiego. a także śmierdzi. Poważnie jednak jedzenie jest istotną częścią podróży. Chociaż nie jestem żądnym przygód zjadaczem, lubię uwielbiam jak jedzenie uliczne, co jest problemem dla kogoś z wrażliwym brzuchem. Humonciasty brzuch, tak, choć wrażliwy.

Bóle ciała

I podobnie jak twój były, Travel niesie ze sobą duży ból, jeśli nie rozumiesz dokładnie, jak sobie z tym poradzić. Podróżowanie to działanie fizycznie uciążliwe, szczególnie jeśli szukasz przygody. Jako ktoś, kto ma ciało podobne do ślimaka, zwykle mam więcej niż mój ból. W moim ciele są mięśnie, których nie zrozumiałbym, gdybym nie bolała jak piekło po poranku trekkingu lub popołudnia. Podobnie jak podczas gdy moi rodzice zawsze mi mówili, że mam „trochę nerwów”, jedyny raz, kiedy stwierdziłem, że nerwy to wtedy, gdy wytrzymuję 8-godzinną jazdę autobusem lub pociągiem. Podróż jest satysfakcjonująca, jednak może odbijać się na ciele.

Jak temu zapobiec: kiedy otworzysz moją torbę, odkryjesz jeszcze jedną torbę, która zawiera dwa zestawy obowiązków: przybory toaletowe, a także leki. Medy mają zająć się trzema rzeczami, które omówiłem powyżej: meklizynę na chorobę ruchową, loperamid do luźnego ruchu jelit, a także Advil za bóle ciała.

Meds są niezbędnym podróżą.
Jedną rzeczą, o której musisz pamiętać przy wyborze leków, jest dokładnie to, jak szybko potrzeba, aby wpłynąć. Podróżujesz tak dobrze, jak chcesz jak najszybciej pozbyć się bólu, abyś miał znacznie więcej czasu na rozkoszowanie się w odwiedzanych lokalizacjach. Na przykład Advil Liqui-żel jest silniejszy niż paracetamol, a jego typ płynny gwarantuje, że jest on szybko wchłaniany przez ciało-prawie trzy razy szybciej niż normalne tabletki.

Wypadki i obrażenia

To wszystko zabawne, dopóki ktoś nie zostanie zraniony. Niepowodzenie mogą uderzyć w dowolnym czasie, a także mogą utrudnić twoją przygodę. Wypadki nie są dla mnie zupełnie obcy. Pewnego razu w Zambales moja łódź rozbiła się na skalną wyspę. W South Cotabato poślizgnąłem się i praktycznie spadłem z klifu. W Siem Reap zostałem wyrzucony z roweru na gorączkową ulicę. Na szczęście dostałem tylko zadrapania, a także rany tak płytkie, jak mój obecny określenie umysłu, jednak obrażenia te uniemożliwiły mi sprawdzenie w ciągu następnych kilku dni.

Jak temu zapobiec: ludzie zawsze mówią: „ryzykuj”. Założenie co? Nie dotyczy wszystkiego. Podejmij środki ostrożności w zakresie bezpieczeństwa. Jeśli zagrożone jest twoje życie, nie niebezpieczeństwo go. Jeśli uważasz, że nie jesteś gotowy, najprawdopodobniej masz rację. To nieszczęście rowerowe nastąpiło tylko od czasu, gdy odkryłem dokładnie, jak potknąć się na rowerze wcześniej tego samego dnia. Dokładnie ten sam dzień. Oprócz tego, że byłem głupi, wierząc, że jestem wystarczający, aby tak szybko zmierzyć się z głównymi drogami. Odważny, choć głupi.

Straszna pogoda

Boracay wysadził mnie praktycznie tego dnia.
Nasz pierwszy rok podróży był zaśmiecony dniami, w których nie mogłem wyjść poza naszą przestrzeń hotelową, ponieważ padał za każdym razem. Kiedy się zatrzymało, po drodze przygotowaliśmy się tylko po to, by się zanurzyć. Niechętny stan pogodowy jest typową uciążliwością, której można uniknąć, wybierając najlepsze dni. Trochę badań przechodzi długą drogę.

Mimo to stan pogodowy nie jest warunkiem pogodowym, jeśli jest przewidywalny przez cały czas. Są dni, w których prognoza obiecuje Sunshine, jednak ulega ci zdradzie.

Jak temu zapobiec: nie możesz zapobiec kapryśniom, jednak możesz zapobiec negatywności. Pogodzić się z tym. Albo naciskasz z planem (po zbadaniu parku stylowego podczas całkowitego namoczenia), albo po prostu odkrywaj coś innego do zrobienia (przełącz produkty w harmonogramie, a także przednie tonami w pomieszczeniach).

Czas zamknięcia

Moi dobrzy przyjaciele Ronnie i Celine poza oczywiście zamkniętym Balay Negrense
Przez całe życie czekałeś tego dnia. Przygotowałeś się na to, upewnił się, że wszystko, co zostało zaplanowane. Urodziłeś się na ten dzień, w dniu, w którym wreszcie go zobaczysz. A także dzisiaj, toZamknięte.

Czas jest niezbędny podczas podróży. Wiele niezbędnych stron nie jest otwarte przez wszystkie dni tygodnia, wszystkie miesiące roku. Niezależnie od tego, czy jest to zamknięte do remontu, zamknięte na specjalne zdarzenie, czy po prostu zamknięte okres, może być to taka, że ​​nie jest w stanie tego doświadczyć, gdy jedyną rzeczą, która jest w tej metodzie, jest zamknięcie wejścia, a także wskazanie, które nosi przerażające sześć liter okropnego czasu.

Jak temu zapobiec: jedno słowo, badania.

Oszustwa

Nic nie jest gorsze niż bycie sztuczką. Częściowo, ponieważ nie możesz uwierzyć, że są ludzie, którzy są gotowi skorzystać z innych. Głównie, ponieważ nie możesz uwierzyć, że się w tym zakochałeś.

Oszustwa nie rozumieją żadnych granic. Od świątyń Bangkoku po plaże Rio de Janeiro po ulice Paryża, oszuści czekają na tę niczego nie podejrzewającą, łatwowierną turystę. Nie bądź tym turystą.

Jak temu zapobiec: dokładnie to samo, badania. Przed pójściem do jeszcze jednego kraju lub miasta sprawdź strony oceny lub blogi podróży. Wiele z tych oszustw jest tak „powszechnie wiedzy”, że trudno jest zrozumieć, dlaczego nadal się zdarzają. Pomoże również prosić personel hotelowy/hostelu o rzeczy, które powinieneś zobaczyć. Zazwyczaj są świadomi modi operandi w mieście, w którym jesteś.

Złe towarzystwo

Zły kumpel podróży
Stwierdzają, że jeśli chcesz przetestować związek, podróżowanie w podróży. To jest jak test drogowy. Podróżowanie pozwala spojrzeć na czyjeś prawdziwe kolory: dokładnie to, jak zachowują się pod stresem, dokładnie to, jak są z ludźmi, dokładnie to, jak są otwarci na nowe rzeczy, dokładnie to, jak oferują z kontrolą, a także jakie opcje wykonują.

Wszyscy mieliśmy horrory z kimś, z kim podróżowaliśmy. Ten kumpel, który nie przestanie narzekać na wszystko. Ten kumpel, który nawet nie będzie próbował się dobrze bawić. W zależności od dokładnie tego, jak daleko im na to pozwolisz, mogą wpłynąć na podróż.

Jak temu zapobiec: zazwyczaj podróżuję sam, więc nie odkrywam, że zmagam się z koncepcją biednego towarzystwa. Jeśli jednak podróż solo nie jest dla Ciebie, wybierz swojego przyjaciela podróży dobrze. A także jeśli dobry przyjaciel okaże się idealny, porozmawiaj o tym z nim.

Więcej sugestii na YouTube ⬇️⬇️⬇️

Powiązane posty:

6 łatwych metod zapobiegania zagubieniu w obcym kraju

Pierwszy raz za granicą: Sugestie terminalowe lotu i często zadawane obawy

8 metod oszczędzania podczas podróży po Indiach

Najlepsze aplikacje na smartfony dla pisarzy blogów podróżniczych

8 wskazówek poufnych: dokładnie jak skutecznie zarezerwować loty taryfowe Piso

AirAsia Promotion & Piso Fare: Dokładnie jak skutecznie rezerwować

Cebu Pacific Promotion & Piso Fare: Dokładnie jak skutecznie rezerwować

4 Funkcje, które sprawiają, że Traveloka jest najlepszym przyjacielem Traveller Planu

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Related Post