9 Proste Sydney Weekendowe wycieczki na uroczą ucieczkę

Uciekając w Sydney może hałasować jak niezwykłe życzenie – jest tak wspaniałym miastem. Jednak jak wszędzie, wymóg ucieczki od wszystkiego jest nadal dostępny. Oto nasze 9 najlepszych najlepszych weekendowych wypadów w Sydney.

Christina, a także lubię podróż. Podoba nam się Sydney, jednak na szczęście nie muszą się wykluczyć wzajemnie. Istnieje wiele miejsc docelowych, tuż w drodze od portu, które zwabiają nas z naszych codziennych regularnych.

Więc jeśli szukasz miejsca, aby uciec od gorączkowego życia w najważniejszym mieście Australii lub jeśli chcesz zobaczyć trochę więcej Nowej Południowej Walii, oto nasze najlepsze sugestie, które nie zabierze Cię całe życie.

9 prostych weekendowych wypadów w Sydney

1. Bundeena: plaże, parki narodowe, a także dużo miejsca

55 km – 1hr 20 minut z Sydney

Kredyt: Andrew Beeston
Ten mało znany klejnot na południu Sydney jest powinien, jeśli jesteś w Sydney na lato. Jazda jest cudowna z Royal National Park. Lub możesz złapać prom z Cronulla.

To wyjątkowo wyluzowane miasto, które są schowane. Bit Ciąg sklepów, a także kawiarni ma wszystko, co wymaga zaopatrzenia na weekend.

W Bundeena są dwie plaże. Wszyscy odwiedzający udają się na podstawową plażę w pobliżu miasta, jednak zdobywają obszar za rogiem na plaży Jibbons, a także będziesz z mieszkańcami. Alternatywnie, są jeszcze bardziej okrągłe plaże surfingowe, niezwykłe buszu, a także kilka interesujących sztuki rodzimej w pobliżu.

Kredyt: Ken K
2. Pearl Beach: życie plażowe i pokój

90 km – 1hr 30 minut z Sydney

Kredyt: Peter Gawthrop
Pearl Beach, wydzielona na południowym krańcu środkowego wybrzeża, to jeszcze jedno fantastyczne przedmieście plażowe, o których nie rozumie.

Są tu świetne oferty BNB, kilka sklepów przy plaży – z których jeden okazuje się całkiem świetną kawą, a także programu na plaży są perły. Jeśli jesteś po uroczym obiadie gdzieś ładnie, to jest to miejsce.

Oto, co wcześniej powiedzieliśmy o pererach na plaży.

Kredyt: Peter Gawthrop
3. Niebieskie góry: wysokość bez nastawienia.

115 km – 1hr 40 minut z Sydney

Kierując się na zachód od Sydney, znane Blue Mountains ma tyle do zaoferowania, że ​​trudno zrozumieć, od czego zacząć.

To nieco fantastyczna odmiana dzieląca Sydney, która prowadzi całą metodę na wschodnim wybrzeżu Australii.

W tym regionie jest tak wiele do zrobienia – czy to wycofanie się w sezonie zimowym do całego miasta Leury, sprawdzanie Katoomba, a także sprawdzanie sztuczek w miastach, wyśmienitą posiłki z widokiem na echa, czy wychodząc, a także wychodząc o widokach nad dolinami.

Naszą najważniejszą sugestią w miejscach, w których można się zatrzymać, byłby rekolekcje górskie Parklands.

4. Dolina Kangaroo: Wróć do natury

155 km – 2 godziny 20 minut z Sydney

To był cel jednej z naszych wyjątkowo pierwszych podróży samochodowych. Zaledwie kilka godzin na południe od Sydney dolinę Kangaroo wydaje się, że jesteś o wiele więcej od wielkiego dymu.

Z pewnością jesteś w dolinie, chociaż jest tutaj znacznie więcej wombatów, a także Wallabies niż kangur. Zrobiliśmy tutaj obszar Echidna.

Rzeka, która biegnie z doliną (w rzeczywistości rzeka Kangaroo) karmi drzewa, a także rośliny, aby uczynić to wspaniałą ekologiczną oazą w kraju Nowej Południowej Walii. Bit Town tutaj jest niezwykle osobliwe – pub, a także ciasta są tego warte samodzielnie.

Podobnie nie jesteś daleko od kilku wspaniałych plaż Nowej Południowej Walii.

5. Hunter Valley: czerwone wino do wygranej

160 km – 2 godziny z Sydney

Premier w Nowej Południowej Walii Red Wine Region, Hunter-na północny zachód od Sydney-jest pełen fantastycznych rodzinnych winnic, które warto odwiedzić. Naszym preferowanym są wina Scarborough dla ich wybitnego Chardonnay, a także Pinot Noir – a także ich gościnności!

Scarboroughs również przedstawił nam fantastyczne sugestie dotyczące innych winnic wspólnych dla Huntera.

Istnieje kilka znakomitych lokalizacji, które pozostaną w tej spektakularnej części kraju. Naprawdę zachwyciliśmy się w naszym czasie w hotelu Spicer Vineyards Estate w Pokolbin, jednak w celu uzyskania wspaniałej osobistej ucieczki z chaosu, sprawdź naszą ocenę, a także przegląd wideo Aldora Cottage również w Pokolbin.

Jeśli chodzi o kolację, restauracja Botanica jest doskonała, jednak ESCA – część wrażeń w piwnicy Bimbadgen Winery – jest niesamowita!

Jeśli chcesz zrozumieć znacznie więcej o tym, co możesz wykonać w dolinie Hunter, sprawdź nasze doświadczenie Najwyższego Doliny Huntera!

6. Hyams Beach: The Whitest Sand na świecie

190 km – 3 godziny z Sydney

Część Shoalhaven, a także Jervis Bay, Hyams Beach jest znana z tego, że ma najbiesny piasek na świecie. To nawet w Guinness Book of Records!

Ta nadmorska wioska to idealny obszar, aby uciec od tego wszystkiego. Rurka, a także łowić ryby tutaj są doskonałe, a także jest dużos lokalizacji do pozostania.

Jeśli chodzi o jedzenie, oprócz sklepu nie ma równie dobrze wielu lokalizacji w plaży Hyams, a także w kawiarni, jednak Jervis Bay tuż za rogiem ma wszystko, od ryb, a także chipsów, a także pubów po restauracje, a także bistros.

Ale szybka jazda na południe sprawi, że będziesz w Mollymook. Tam odkryjesz słynnych Ricka Steina w Bannisters, oprócz wyboru restauracji w Milton, a także okolicznych miast.

7. Port Stephens: Odprężający się miasto plażowe.

210 km – 2 godziny 30 minut z Sydney

Jadliśmy do Port Stephens od dłuższego czasu, a także nadal to lubimy. Przylegająca do Doliny Hunter, a także Newcastle, ta przybrzeżna dzielnica jest domem dla fantastycznych tajemnic regionalnych.

Marina w Nelson Bay to ogromna karta losowa z dużą liczbą lokalizacji do jedzenia, a także picia, a także wielorybami, a także rejsów z widokiem delfinów. Istnieje również Bannisters Port Stephens, który zapewnia świetne jedzenie, a także napój w pobliżu mariny.

Podobnie lubimy iść jeszcze bardziej wokół zatoki do Corlette. Właśnie tutaj plaże są zazwyczaj cichsze, a Bagnalls Beach jest jedną z niewielu plaż przyjaznych dla psa.

W sklepie Corlette są również smacznie grzeszne żetony, a także sos! Trochę jeszcze bardziej, jest browar Murraya dla Ace Beer, a także doskonały burger.

Sprawdź nasze inne historie, a także przewodniki do Port Stephens tutaj.

8. Orange: wiejskie miasto z całym jedzeniem!

255 km – 3 godziny 40 minut z Sydney

Zawsze dlatego, że nasz kumpel przeniósł się do Orange, na zachód od Sydney, a także w Blue Mountains, lubimy jak najwięcej do rozwijającego się miasta.

Istnieje kilka lokalizacji, w których można się tu zatrzymać – szczególnie na Airbnb lub Stayz – jednak jest to prawdziwy zużycie lokalizacji do jedzenia. Sprawdź nasz ważny przewodnik po Orange, a także nasz przewodnik po Orange, aby uzyskać więcej informacji.

A jeśli chcesz gdzieś inaczej, absolutnie podobał nam się nasz niedzielny brunch w starym klasztorze.

Jeśli chodzi o bary, nie możemy wystarczająco zasugerować Percy’s Bar & Kitchen, a także Union Bank Red Wine Bar to instytucja regionalna.

Co najlepsze, w Orange są kilka wybitnych winnic. Oto nasza najlepsza 7.

9. Mudgee: Najbardziej przyjazna lokalizacja na Ziemi

270 km – 3 godziny 45 minut z Sydney

Mudgee jest jednym z tych miast – około 90 km na północ od Orange – to sprawia, że ​​pytasz, dlaczego wszyscy są tacy mili. Zacząłem być podejrzany, kiedy tam byliśmy, ponieważ wszyscy byli tak cholernie przyjaźni.

Być może dzieje się tak od niezwykłego jedzenia Mudgee, a także wina, a także kilku najpiękniejszych australijskich krajobrazów, które znajdziesz.

Mieszkaliśmy w Mudgee Homestead, kiedy tam byliśmy, a także było absolutnie oszałamiające. Jeśli chcesz zobaczyć kangury, ta lokalizacja ma je na trawniku! Oto znacznie więcej o gospodarstwie.

W przypadku jedzenia, a także picia pumphouse Pipeclay to twoje plany obiadowe, a lunch musi znajdować się w Zin House.

A jeśli szukasz czerwonego wina, Mudgee jest najlepszy na punkcie. Oto 3 drzwi do piwnicy Mudgee, które pokochasz.

Przy tak wielu lokalizacjach poza miastem do odwiedzenia, to niezwykłe, że w ogóle spędzamy jakikolwiek czas w Sydney!

Czy masz preferowaną wycieczkę poza Sydney? Gdzie idziesz z tego wszystkiego? Powiedz nam w komentarzach!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Related Post