W tym roku dołącz do mnie w 12-bookowym wyzwaniu czytania

Kate, które zawiera linki stowarzyszone. Jeśli dokonasz zakupu za pośrednictwem tych linków, zarobię prowizję bez dodatkowych kosztów. Dzięki!

Podziel się na Twitterze
Udostępnij na Facebooku
Udostępnij na Pinterest
Udostępnij na e -mailu

Co drugi rok przyjmuję ambitne 52-bookowe wyzwanie czytania. W tym roku chcę zrobić coś łatwiejszego z mniejszą presją – i chciałbym, żebyś do mnie dołączył. Co powiesz na to, że wszyscy wykonujemy proste wyzwanie czytania?

Wyzwanie: 12 książek w 2018 roku

Jeden miesięcznie. Nie spodziewam się, że wszyscy przeczytają 50 książek w ciągu roku; Myślę, że 12 książek jest dość osiągalne dla większości zapracowanych ludzi.

Oto zwrot akcji: wszyscy muszą być tematyczne. Ponieważ czytanie dwunastu książek jest świetne, ale czytanie dwunastu książek z tym samym motywem jest zabawne i zapewnia ciągłość 2018 roku!

Sugestie motywowe

Wybierz jakikolwiek motyw, który chcesz, ale mam kilka sugestii:

12 książek według kolorowych kobiet. Polecam małe pożary wszędzie przez Celeste ng, Home Antging przez Yaa Gyasi i Swing Time autorstwa Zadie Smith.

12 wspomnień ludzi, których podziwiasz. Polecam Born w stanie Steve Martin, Hunger autorstwa Roxane Gay i autobiografię Malcolma X.

12 książek o przywilejach w Ameryce. Polecam między światem i mną przez Ta-Nehisi Coates, eksmiste: ubóstwo i zysk w amerykańskim mieście Matthew Desmond oraz Księga nieznanych Amerykanów Cristiny Henríquez.

12 powieści dystopijnych. Polecam moc Naomi Aldermana, The Handmaid’s Tale Margaret Atwood i World War Z autorstwa Maxa Brooksa.

12 książek o jedzeniu. Polecam Kitchen Confidential autorstwa Anthony’ego Bourdaina, opanowanie sztuki francuskiego jedzenia Ann Mah oraz krwi, kości i masła Gabrielle Hamilton.

12 książek, które odbywają się w kraju lub mieście, które kochasz. Na przykład, jeśli wybierzesz Włochy, polecam neapolitańskie powieści Eleny Ferrante, zaczynając od mojego błyskotliwego przyjaciela (i wszystkiego, co napisała), dekameron Giovanni Boccacio i przewodnik Worrier po końcu świata autorstwa Torre Deroche.

Moje wyzwanie: 12 książek z krajów, których autorzy nigdy wcześniej nie czytałem

Wybrałem ten temat, ponieważ zawsze lubię poszerzyć horyzonty podczas czytania. Przeczytam do mnie 12 książek autorów z zupełnie nowych krajów. To wydaje się być świetnym sposobem na dowiedzieć się więcej o świecie!

Które kraje to eliminuje? Na szczycie mojej głowy książki z języka angielskiego z USA, Kanady, Wielkiej Brytanii, Irlandii, Australii, Nowej Zelandii, Republiki Południowej Afryki. Książki w tłumaczeniu z Włoch, Niemiec, Szwajcarii, Szwecji, Rosji, Grecji, Danii. Przeczytałem kilka książek w języku francuskim autorstwa francuskich autorów.

Czytałem także książki autorów z Nigerii (Chimamanda Ngozi Adichie), Ghana (Yaa Gyasi), Kolumbia (Gabriel García Márquez), Egipt (Ahdaf Soueif), Finlandia (Jyrki Vainonen), Antigua i Barbuda (Jamaica Kincaid) i Japonia) (Haruki Murakami).

Zastanawiam się, czy powinienem liczyć prace autorów, którzy urodzili się w innym kraju, ale wyemigrowali jako małe dziecko (Junot Díaz, z Dominikany do USA; min Jin Lee, od Korei Południowej po USA; Reza Aslan, od Reza Aslan, od Reza Aslan, od Reza Aslan, od Reza Aslan, od Reza Aslan Iran do USA; Rupi Kaur, od Indii do Kanady). Co myślisz? Praca Díaza jest przesiąknięta dominikańą, ale praca Aslana, którą przeczytałem, nie dotyczyła Iranu…

Nie mam wątpliwości, że zapominam o niektórych krajach, ale zrobię co w mojej mocy. Każdy inny kraj jest gotowy.

Jak znajdę książki

Oczywiście wezmę od ciebie rekomendacje, moi kochani czytelnicy! Oprócz tego znalazłem kilka dobrych zasobów online: w 2012 roku Ann Morgan spędziła rok czytając książkę z każdego kraju na świecie (wstydzi mnie !!); Oto jej lista zaleceń. Ponadto jest to lista wymaganych czytania w szkole średniej w 28 krajach na całym świecie.

Nic dziwnego, że wiele list literatury światowej jest stronniczy na korzyść ludzi, a zwłaszcza białych ludzi, więc ustalam kilka dodatkowych zasad:

12 książek, jeden miesięcznie w roku.

Każdy musi zostać napisany przez autora z kraju, z którego nigdy wcześniej nie czytałem autora.

Co najmniej sześć musi być napisane przez kobiety.

Co najmniej sześć musi być napisane przez ludzi kolorowych.

Co najmniej dwa muszą być napisane przez rdzennych autorów.

Co najmniej osiem musi odbywać się przede wszystkim w kraju autora.

Moja pierwsza książka: Oto marzyciele przez Imbolo MBue

W mojej pierwszej książce wybrałem marzycieli Imbolo MBue, który pochodzi z Kamerunu. Nigdy wcześniej nie czytałem niczego przez autora Kamerunu. Ta powieść opowiada historię rodziny Kamerunu, który próbuje to zrobić w Nowym Jorku, kiedy kryzys finansowy w 2008 r. Ich prace i życie są wrzucane.

Jest to wszechstronny solidny pierwszy wybór, napisany przez kobietę w kolorze i w kraju, który nie ma wielu międzynarodowych prasy. Moim jedynym wahaniem jest to, że odbywa się ono poza krajowym krajem autora, ale wiem, że w tym roku przeczytam wiele innych osób, które odbywają się w ich kraju.

(AKTUALIZACJA: Zaczął i zakończył go 1 stycznia Woohoo!)

Jak czytać częściej

Ludzie częstoSK Me, jak mogę tak dużo czytać (72 książki w samym 2017 roku!). Szczerze mówiąc, wiele z tego sprowadza się do mojego przywileju. Jestem samozatrudniony, robię własne godziny, podróżuję toną, nie mam dzieci i mieszkam na Manhattanie, więc poruszam się na transporcie publicznym. Ale istnieją sposoby na dodanie do czytania do swojego życia, nawet jeśli nie masz dużo czasu ani pieniędzy do stracenia.

Dołącz do biblioteki i uzyskaj kartę biblioteczną. Wszystkie książki, które chcesz przeczytać, wszystkie za darmo. Czy wiesz, że możesz obecnie pożyczyć książki cyfrowe? Kiedy mieszkałem na przedmieściach Massachusetts, byłem w stanie pożyczyć cyfrowo z mojej biblioteki rodzinnej, bibliotek w okolicznych miastach i bibliotece publicznej w Bostonie. To wiele opcji!

Zdobądź Kindle i przynieś go wszędzie. To największy czynnik w tym, dlaczego tak dużo czytam. Wyłóż Kindle, gdy jesteś w kolejce w supermarkecie, wypij się kawą w kawiarni lub jazdę na transporcie publicznym. Zawsze czytam mój Kindle, wykonując paznokcie, ponieważ wymaga to tylko szybkiego dotknięcia, aby obrócić stronę.

Zastąp czas telefoniczny czasem czytania. Prawdopodobnie spędzasz więcej czasu niż to konieczne na Facebooku lub Instagramie – kiedy otrzymasz potrzebę przewijania mediów społecznościowych, zamiast tego otworzyć książkę.

Miej rytuał przed pójściem spać. Czytanie przez trzydzieści minut to świetny sposób na rozluźnienie ciała przed snem.

Daj dobry przykład dla swoich dzieci. Jeśli jesteś rodzicem, zaszczepienie miłości do czytania jest jedną z najlepszych rzeczy, które możesz zrobić dla swoich dzieci. Czytaj im codziennie. Wyjdź razem na wycieczki biblioteczne. Ale ważne jest, aby pozwolić im zobaczyć czytanie dla przyjemności.

Jaką kategorię zamierzasz zrobić dla tego wyzwania?

Uzyskaj aktualizacje e -mail od Katenever przegap post. Odejmuj subskrypcję w dowolnym momencie!

Imie Imie
Ostatnia nazwa nazwy
Twój e -mail e -mail
Składać

Podziel się na Twitterze
Udostępnij na Facebooku
Udostępnij na Pinterest
Udostępnij na e -mailu

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Related Post