10 najlepszych rzeczy do zrobienia w Rovinj, Chorwacja [z sugerowanymi wycieczkami]

Czy planujesz wkrótce podróżować do Rovinj w Chorwacji? Przeczytaj nasze wskazówki na temat rzeczy do zrobienia w Rovinj z sugerowanymi wycieczkami!

Zdjęcie Bernd Thaller CC By-SA 2.0
Idealnie położony na zachodnim wybrzeżu półwyspu Istrian, Rovinj jest idealnym miejscem do zobaczenia brukowanych ulic, wąskich alejków i starych domów. Tutaj możesz również zbadać słynny kościół w Hilltop w św. Eufemii, w którym wieża dominuje w całym mieście. Będąc małym miasteczkiem, możesz dosłownie spędzić tutaj co najmniej 2-3 dni i nadal cieszyłby się fantastycznymi rzeczami, które oferuje. Przeczytaj więcej o Rovinj poniżej.

Inne artykuły, które możesz przeczytać:

Udostępnij Istria – Daily Diary of Our Week w Istrii, Chorwacja

Ostateczny przewodnik po Istrii, Chorwacja

10 powodów, dla których Istria, Chorwacja jest ostatecznym miejscem docelowym par!

7 dni Bałkański plan: Przewodnik po tym, jak sprawdzić Chorwację, Czarnogórę i Bośnię i Hercegowina

10 najlepszych tradycyjnych dań chorwackich, które należy jeść [najlepsze lokalne jedzenie w Chorwacji]

Spis treści

Lista najlepszych rzeczy do zrobienia w Rovinj, Chorwacja1. Stare Miasto
2. Punta Corrente
3. Port Rovinj
4. SPIAGGIA ISONA ROSSA, ROVIGNO
5. Wyspy Brijuni
6. Kościół św. Eufemii
7. Fort Monkodonja Hill
8. Main Street (Rovinj)
9. Mulini Beach
10. Trevisol Street

Gdzie zatrzymać się w Rovinj, chwarejabudget hotel
Luksusowy hotel

Jak udać się do Rovinj, Chorwacja z Londynu

Lista najlepszych rzeczy do zrobienia w Rovinj, Chorwacja

1. Stare miasto

Zdjęcie Erika-Jan Leusink na Unsplash
Jedno z najbardziej oszałamiających miast w Istrii. Ma wspaniały urok i nigdy nie jest oczywisty ani zbyt turystyczny, nawet jeśli istnieje duży tłum turystów. Jest pełen rzemieślniczych sklepów, które wyróżniają się na tle reszty. Istnieją również bardzo intymne i ładne małe bary i restauracje z widokiem na Crystal Clear Sea, które jest naprawdę czyste, aby znajdować się w pobliżu portu miasta.

Sugerowana wycieczka: Rovinj: wycieczka z przewodnikiem

2. Punta Corrente

Zdjęcie Mateusz Kamiński CC o 2.0
W Punta Corrente jesteś rozpieszczany wyborami; Nie wiesz, którą plażę wybrać. Możesz iść na wędrówki i cieszyć się tym miejscem, a także bezpłatny parking. Możesz także zobaczyć turystów próbujących wspiąć się na góry. Jeśli zrobi się zbyt gorąco, udaj się na czystą turkusową wodę. To z pewnością będzie najważniejszym wydarzeniem wakacji!

3. Port Rovinj

Zdjęcie Dimitrija Anikin na Unsplash
Typowy port wędkarski w cudownej wiosce. Oferuje spektakularne widoki, szczególnie wieczorem. Tutaj możesz również znaleźć restauracje, w których można jeść dobrej jakości naczyń po dobrych cenach. Ten mały charakterystyczny port można znaleźć łodzie, łodzie na wycieczki, restauracje, kluby, sklepy, wszystko na wyciągnięcie ręki, zwłaszcza widok pochodzący z morza, który jest wspaniały, aby cieszyć się zachodem słońca.

Sugerowana wycieczka: Rijeka: Pula, Rovinj i Panoramiczna Istrian Coast Tour

4. SPIAGGIA ISONA ROSSA, ROVIGNO

Wyspa St. Andrea lub Isola Rossa jest małym klejnotem zaledwie kilka minut promem z Rovinj. Podróż trwa około 20 minut. Wyspa oferuje wystarczająco dużo miejsca, aby poszukać ładnego miejsca kąpieli w pokoju. Taka cudowna plaża otoczona naturą.

5. Wyspy Brijuni

Zdjęcie Gwenael Saint-Genest CC By-SA 2.0
Wyspa, aby sprawdzić, czy pojedziesz do Chorwacji. To oszałamiająca wyspa o wspaniałych plażach, jest także parkiem narodowym, w którym chroniona jest natura. Po południowej stronie wyspy Jerolim możesz zrobić przyjemne nurkowanie. Istnieją między innymi bardzo duże pływanie basu. Nie widzisz czegoś tak dużego jak tutaj, wzdłuż wybrzeża Istrii.

Sugerowana wycieczka: od Pula: Day Cruise do Rovinj, Lim Fjord & Red Island

6. Kościół św. Eufemii

Zdjęcie Mateusz Kamiński CC o 2.0
Kościół św. Eufemii znajduje się na wzgórzu z widokiem na miasto. Z katedry, której wieża dzwonka dominuje w całym mieście, możesz cieszyć się doskonałym widokiem. Wnętrze kościoła barokowego ma tylko posągi świętego, których szczątki i względny kamień sarkofagu znaleziono na plaży wyspy i pracowicie wprowadzone na szczyt. Warto odwiedzić!

7. Fort Monkodonja Hill

Fort Monkodonja Hill znajduje się około pięciu kilometrów na wschód od Rovinj i jest dobrze oznakowany oraz został odkryty i zbadany w latach 50. XX wieku. Uważa się, że około tysiąca osób żyło na trzech poziomach osady. Sama strona jest bardzo interesująca i duża, dobrze zachowana, a ze znakami pozwoli ci pogłębić swoją bogatą historię. Oglądanie zachodu słońca tutaj jest również bonusem.

8. Main Street (Rovinj)

Zdjęcie Marco Verch Professional Fotograf CC przez 2.0
Wędrując po historycznym centrum Rovinj ze swoimi starymi domami, restauracjami i wieloma małymi sklepami jest zawsze dobrym pomysłem. Ten obszar jest zawsze żywy, ale elegancki. Od czasu do czasu istnieją również przyjemne widoki na wioskę i morze, co przyczynia się do sprawdzenia konieczności. Sama główna ulica to spektakl, na który można cieszyć się spokojnie

9. Mulini Beach

Plaża Mulini jest fantastycznie piękna. Lokalizacja jest optymalna, a pasek jest bardzo stylowy. Tutaj możesz odpocząć na leżakach unnull

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Related Post