10 najlepszych rzeczy do zrobienia w Symi, Grecja [z sugerowanymi wycieczkami]

Czy planujesz wkrótce podróżować do Symi, Grecja? Przeczytaj nasze sugestie na temat rzeczy do zrobienia w Symi z sugerowanymi wycieczkami!

Zdjęcie Blanche Peulot na Unsplash
Symi jest częścią grupy Dodecanese Island w Grecji. Kolorowe miasto Symi sprawia, że jest to jasna piękna wyspa, którą warto odwiedzić. Turyści uwielbiają również chodzić tutaj na piękne plaże, neoklasyczne domy i coroczne festiwale muzyczne. Jego klasztor i muzeum przypominają nam o tym, czym była Symi podczas II wojny światowej. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o tej wyspie, po prostu kontynuuj czytanie.

Inne artykuły, które możesz przeczytać:

10 najlepszych rzeczy do zrobienia na Wyspach Jonicznych, Grecja [z sugerowanymi wycieczkami]

Jak spędzić 5 dni na wyspie Krety w Grecji

7 niesamowitych rzeczy do zrobienia w Atenach, Grecja

10 najlepszych rzeczy do zrobienia w Delos, Grecja [z sugerowanymi wycieczkami]

DIY Travel Guide Series: 11 dni odkrywanie Grecji

Spis treści

Lista najlepszych rzeczy do zrobienia w Symi, Grecja

1. klasztor panorma zapalenie
2. Strata Kali
3. Maratounda Beach
4. Nanou Beach
5. St Nicholas Beach
6. Agios Georgios Dysalona Beach
7. Saint George Bay
8. Symi War Memorial
9. Muzeum archeologiczne i folklorystyczne
10. Windmills of Symi
11. Znajdź zakwaterowanie w Symi, Grecja
Gdzie zatrzymać się w Symi, greebudget hotel
Luksusowy hotel

Jak iść do Symi, Grecja z Londynu

Lista najlepszych rzeczy do zrobienia w Symi, Grecja

1. klasztor panorma zapalenie

Zdjęcie Chris Parker CC By-ND 2.0
Znakomity kompleks budowlany w malowniczym porcie o tej samej nazwie. Klasztor Paniormitis to budynek z XVIII wieku, w tym kościół z ikonostazą rzeźbionego drewna i bardzo piękną ikoną w białym złocie. Wizyta w klasztorze jest niezbędna ze względu na freski i krużganek. Pozwól sobie zanurzyć się w ciszy i modlitwie.

2. Strata Kali

Atrakcja, do której z pewnością powinieneś się udać, ponieważ jest to część położniczego Symi. Kali Strata jest kamiennymi szerokimi schodami, zawsze była główną tętnicą wyspy, służy jako związek między Gialos i Chora. Jego gęsto zbudowana, wybitna neoklasyczne dwupiętrowe rezydencje o jasnych kolorach, tworzą tło zaczerpnięte z bajki. Spodziewaj się jednak wspinania się na 400 kroków. Ale podczas wejścia zobaczysz zniszczone domy z II wojny światowej, które składają dziki urok kontrastu.

3. Maratounda Beach

Jeśli chcesz zostać jednym z natury, idź na plażę Marathounda. Niesamowita plaża z gęstymi kamykami i krystalicznie czystymi wodami. Plaża jest zazwyczaj odwiedzana przez kozy, przyzwyczajoną do interakcji i pielęgnowania przez ludzi. Część plaży jest wyposażona w całkowicie wolne leżaki i parasole i można jeść w tawernie z widokiem na morze otoczony ciekawymi kozami. Jest też łatwo dostępne, co sprawia, że ta plaża jest wyjątkowo niesamowita.

4. Nanou Beach

Piękna brukowana plaża z krystalicznie czystą wodą do wygodnej głębokości, ponieważ jest dobrze wyposażona w wygodne leżaki. Osiągalne tylko przez taksówkę. Chociaż jest wielu ludzi, pozostaje cichą plażą, ponieważ jest bardzo duża.

5. St Nicholas Beach

Jedna z najlepszych plaż w pobliżu Symi. Jego charakterystyczną cechą jest mały kościół Agios Nikolaos na najlepszej krawędzi, skąd ma swoją nazwę. To piaszczysta plaża z drobnymi kamykami, płytką i czystą wodą. Ma tawernę, kawiarnię, leżaki i mnóstwo całkowicie wolnej przestrzeni. Idealny dla wszystkich, grup, rodzin i par. Łatwo dostępne przez taksówki morskie.

6. Agios Georgios Dysalona Beach

Upiorna plaża, która rozciąga się u podstawy ogromnego i imponującego klifu. Morze z pięknymi odcieniami niebieskiego, kamykami, piaskiem i kamieniami. Musisz mieć ze sobą wymagane zapasy. Jedna z odrębnych plaż Symi ze względu na rzadki krajobraz geofizyczny. Warto przynajmniej krótkie przyjemne zanurzenie. Idealna plaża dla kąpiących, którzy szukają pokoju i odosobnienia.

7. Saint George Bay

Ukryta zatoka ze skałami z widokiem na morze, która chroni ją z wiatrów. Bardzo piękna na pół-sandy i kamyka plaża. Ponieważ nie jest zbyt duży i nie ma restauracji, niewiele osób się tam zatrzymuje, ale spokój panuje tam i morze jest bardzo piękne. Jeśli chcesz spokoju ducha, to jest to miejsce.

8. Symi War Memorial

Pomnik poświęcony jest pamięci Greków i innych żołnierzy armii koalicji antynazistowskiej, którzy zmarli w krwawych bitwach na wyspie w latach 1943–1944 (II wojna światowa). Sam pomnik jest doskonale zachowany.

9. Muzeum archeologiczne i folklorystyczne

To muzeum znajduje się w Ano Symi, „stolicy” wyspy. To bardzo małe i dobre muzeum w klasztorze Archanioła Michała, gdzie możesz zapoznać się z historią wyspy. Możesz zobaczyć konwencjonalny dom Symian, konwencjonalne kostiumy i wszystko związane z folklorem wyspy.

10. Windmills of Symi

Wiatraki są charakterystyczne dla tej wyspy i innych sąsiadów rozproszonych na Morzu Egejskim. Dzisiaj nie są już funkcjonalne, ale zachowują swój urok. Weź zaletnull

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Related Post