Jak spędzić 48 godzin w Triestu we Włoszech-nasz przewodnik po raz pierwszy

, najbardziej znany jako miasto bramy do Europy Środkowej, Trieste jest o wiele więcej niż warte sprawdzenia samego w sobie. Jeśli masz tylko kilka dni do stracenia, oto jak spędzić 48 godzin w Triestu we Włoszech.

Zbyt zwykle zapomniane lub przeoczone, Trieste we Włoszech w dalekim północno-wschodnim rogu, z fascynującą mieszanką kultur, wciąż jest bardzo włoska w jego sercu.

Podobnie jak w ostatnim domu na końcu ulicy, Triesta znajduje się na cienkiej włoskiej ostrogi, która wystaje do Słowenii i prawie na Półwysep Istrian Chorwacji. Przez wiele lat własność tego kawałka ziemi była gorąco kwestionowana i była częścią imperium austro-węgierskiego.

W rzeczywistości wielu starszych mieszkańców Triestu mówi o dwóch językach: dialekcie Trestino i niemieckim.

Dla nas Trieste ma szczególne miejsce w naszych sercach. Nie tylko dlatego, że Włochy są naszym ukochanym miejscem do odwiedzenia, ale także dlatego, że tata Christiny urodził się w tym mieście portowym. Przez lata byliśmy w Triestu przez lata, ale ilekroć znajdziemy coś nowego.

Ale dzięki (lub nie) jego bliskiej od Słowenii i Chorwacji, a oczywiście Wenecji, Trieste nie zawsze otrzymuje wyniki kredytowe, które powinny.

Powiedziawszy to, loty do Triestu są o wiele bardziej regularne i tańsze niż Ljubljana, Pula czy Wenecja. A potem jest to tylko szybka jazda lub pociąg dalej.

Ale jeśli masz czas na rozglądanie się po Triestu, jest tak wiele do zobaczenia, zrobienia i zjedzenia. Oto nasz przewodnik po tym, jak spędzić 48 godzin w Triestu we Włoszech.

Oto nasze szybkie wideo z Triestu, aby dać ci smak rzeczy, które pojawią się w tym przewodniku:

Kliknij tu aby zobaczyć wideo.

Jak spędzić 48 godzin w Triestu we Włoszech

10 rzeczy do zrobienia w Triestu

1. Castello Di Miramare

Na północ od miasta wzdłuż Barcola – esplanady, która biegnie wzdłuż brzegów Zatoki Triesty – jest oszałamiającym XIX -wiecznym Castello Di Miramare. Ten błyszczący biały zamek wisi na klifach nad kryształowym niebieskim adriatykiem.

Zamek, który zbudował dla austriackiego arcyksięga Ferdynanda – którego zabójstwo rozpoczęło się I wojny światowej, jest teraz muzeum. Ogrody są nieskazitelnie utrzymane i warto je zbadać.

2. Przejdź przez Piazza Unita d’Italia

Główna plac z Triestu jest centralnym punktem starego miasta „Borgo Teresiano”. W ciągu dnia jest pełne życia, a budynki otaczające ten plac są doskonałe i imponujące. W nocy, gdy wjeżdża niesamowite powietrze z Adriatyku, plac staje się spokojny, romantyczny, a nawet o wiele piękniejszy.

3. Teatro Romano

Trieste ma swój udział w rzymskich ruin. Teatro Romano to mały amfiteatr, który sięga prawie 2000 lat. Nadal jest używany do sporadycznych występów, ale nawet pusty jest to doskonały widok.

4. Museo del Castello di San Giusto

Museo del Castello di San Giusto Kilka ulic za amfiteatrem zbudowano w ciągu 150 lat między późnymi 1400 a na początku 1600 roku. Przez kilka euro możesz odkrywać ściany fortu z góry, krypty pod spodem i dowiedzieć się o wczesnej historii miasta.

5. Spaceruj po Wielkim Kanale i zauważ James Joyce

Irlandzki autor James Joyce spędził swoje kształtujące lata w Triestu, a miasto nie zapomniało. Zwłaszcza wzdłuż Grand Canal znajdziesz wiele skinięcia głowy wobec słynnego pisarza, który pierwotnie dotyczył Triestu, aby pokazać angielski.

Bezpłatne muzeum pisarza. Ale znajdziesz także kładkę, która obejmuje nazwany mu wielki kanał, pełnowymiarowy posąg jego kanału oraz bary i restauracje używające jego imienia.

Jednym z naszych ulubionych jest kawiarnia Jamesa Joyce’a, która serwuje wyjątkowe koktajle i jedzenie.

6. Łaźnie letnie przy marinie w Bagno Ausonia

Te urocze oldschoolowe kąpiele na plaży są najlepszym miejscem do chłodzenia w upalny dzień. Są segregowani – kąpiel męskich i kobiet – ale warto sprawdzić nawet za krótkie spojrzenie.

7. Rynki Ponterosso

Te codzienne rynki trwają od ponad 200 lat. Na brzegach Wielkiego Kanału – wypełniając Piazza Sant’antonio Nuovo, stragan tutaj oferują szereg rzeczy, od ubrań po świeże owoce i warzywa, a także możliwość gorących przekąsek.

8. Odkryj Città Vecchia

Città Vecchia – stara dzielnica nad morzem – to średniowieczne serce Triesta. Wędrowanie po tych wąskich ulicach daje ci miasto. Cały obszar z portu i z powrotem za Piazza Dell’Unità d’Italia pochodzi z XIV – XIV wieku. Możesz zobaczyć wpływy weneckie i austriackie w starych budynkach, które wypełniają kwartał.

9. Żyj Borgo Teresiano

Borgo Teresiano – nowoczesna ćwierć miasta – wznosi się powyżej dużej ilości starego miasta Trieste i jest zupełnie nowoczesne. Ale będąc włoskim, to miasto wciąż zachowuje urok, którego oczekujesz od tego oszałamiającego kraju.

Zatrzymaj się w kawiarni lub wprowadź w jeden z wielu Osterias na ugryzienie i pochłonąć życie tego bardzo prawdziwego miasta.

10. Pij na scenie kawiarni

Z nadchodzącą kawą Illy FrOm Triest, scena kawiarni tutaj jest niesamowita. Zatrzymaj się w dowolnej liczbie małych sklepów w mieście na espresso w barze. A jeśli okaże się, że zamawiasz kawę we Włoszech, oto nasze pomysły na to, jak to zrobić.

Jeśli masz dużo więcej czasu

Jedź tramwarem Trieste-Opicina*

Funkcjonalny tramwaj, który wspina się po Karst do małego miasteczka Rental Property Opicina na wschód od Trieste, jest uroczą rzeczą do zrobienia, choć może sama w sobie podróż. Jeśli masz na to dodatkowy czas, zostaniesz nagrodzony widokami nad Triestą i Adriatykiem.

*Tramwaj jest obecnie poza służbą i nic nie wskazuje na to, kiedy będzie on z powrotem uruchomiony, jednak dostanie się do wypożyczalni Opicina jest nadal warta wysiłku. Byłaby to tylko szybka jazda taksówka lub autobus.

Gorizia Food Festival

Ponad 3 dni pod koniec września rocznie jest jednym z najwspanialszych przykładów włoskiego festiwalu żywnościowego, który prawdopodobnie znajdziesz.

W odległym mieście Gorizia, które w rzeczywistości leży na granicy Słowenii i Włoch, Gusti di Frontiera wypełnia ulice światem jedzenia. Oto o wiele więcej od naszego kasu do Gusti di Frontiera.

Nasza rada: idź tam głodno.

Spędź dzień w Muggia

Wymawiane „moojya”, to małe miasteczko w skrajnym południowo-wschodniej części Zatoki Triestu. Uwzględnia się, że około 800 pne i ma wiele takich samych wpływów na swoją architekturę jak Trieste.

Jego mała marina stanowi bardzo malownicze ustawienie, gdy wjeżdżasz na zielony prom delfin-40-minutowy rejs z portu Trieste.

Gdzie zjeść w Triestu

Ristorante da giovanni

Oszałamiająca restauracja uliczna w pieszych części Borgo Teresiano, Giovanni i sąsiadów z sąsiedztwa Caffe Rosjan oferują klasyczne Trestino i narodowe przysmaki, takie jak sardynki Frito, Chargrilldal Squid i Pasta Sepia.

Caffe San Marco – Kawa i przekąski

Łatwo jest myśleć o tajnych spotkaniach aktywistów i intelektualistów odbywających się tutaj w latach dwudziestych, kiedy zbudowano tę oszałamiającą kawiarnię. Jego sklepione sufity i ozdobne wykończenia w stylu art deco zostały z miłością przywrócone po zniszczeniu tego irredentystów przez austriackich żołnierzy podczas II wojny światowej.

W dzisiejszych czasach jest to najlepsze miejsce, aby wycofać kawę i przekąskę po południu, kiedy przez cały dzień odkrywasz.

Eataly

Emulowanie swojego nowojorskiego rodzica, tej sali gastronomicznej, Delicatessen, Bar i Restaurant wykorzystuje nie tylko wspaniałą gamę jedzenia, ale także specjalne widoki Trieste Marina z ogromnych okien obrazu.

Idź na górę, aby uzyskać pełne menu (choć jest to zwykle zajęte) lub na dole dla talerzy mięsnych i serowych, aby uzyskać jaśniejsze ugryzienie.

Ristorante Baracca e Burattini

Jedna z najbardziej lokalnych restauracji, które znajdziesz na starym mieście Trieste. Menu jest po włosku, więc upewnij się, że przygotujesz aplikację Google Tłumacz (najpierw pobierz włoski na telefon, a następnie możesz zrobić zdjęcie menu i przetłumaczyć je niezwykle szybko).

Menu zmienia się każdego dnia lub co tydzień w zależności od tego, jak czuje się szef kuchni, ale wszystko będzie doskonałe. Jeśli masz szansę wypróbować Gnocchi di Susini – danie Christina i jej rodzina dorastało.

Duże gnocchi ziemniaczane nadziewane maleńką śliwką (lub z dżemem śliwkowym), a następnie pokryty gorącym cukrem, cynamonem i sosem do bułki. Wierzcie lub nie, jest to danie główne, a nie deser!

Gelateria Zampolli

Prawdopodobnie najbardziej znany i kochany żelataria w mieście, Zampolli produkuje wykwintne lody, żelaty i sorbet. Zawsze zajęty wszystkimi, od dzieci w wieku szkolnym po garnitury, linia da ci czas na wybranie smaków.

A oto wyjaśnienie Christiny o różnicy między lodami a gelato, jeśli nie jesteś pewien. Pozwala także w tajemnicy zakupu gelato we Włoszech. A jeśli nie masz pewności, czy dostać filiżankę, czy stożek, oto nasze poglądy na ten temat.

Buffet da Pepi

Prawdopodobnie najpopularniejsza i najdłużej stojąca restauracja w formie bufetu w Trieste, bufetowy lunch z pieczeń Pepi jest ukochanym faworytem.

Bufet nie wskazuje na bufet we Włoszech. Nie dostaniesz tace z wcześniej ugotowanych Bain Maries, w których sobie pomagasz. Tutaj serwujesz (zwykle) plasterki mięsa, które ma kuchnia, kawałek chleba i lampkę wina.

Pizzeria vulcania lub Pizzeria Barattolo

Pizza nie jest taka sama w Trieste. W rzeczywistości, kiedy tata Christiny opuścił Włochy, aby przyjechać do Australii, danie nawet nie dotarło do Triestu.

Jednak w dzisiejszych czasach mieszkańcy zalecają Vulcania i Barattolo za kawałek dobrych rzeczy. Cienkie i chrupiące to wezwanie dnia, choć ogólnie uważam, że Triesta robi wyjątkową kalzone.

Gdzie zostać w Triestu

Istnieje wiele opcji zakwaterowania w Triestu, ale hotele zwykle są dość drogie (czyli Europe). Ale Airbnb we Włoszech jest niesamowity. Miejsce, w którym ostatnio mieszkaliśmy, było w sercu miasta, było z własnej kuchni i było idealne.

Użyj naszego specjalnego linku tutaj do Airbnb, aby uzyskać kredyt w wysokości 50 USD.

Jeśli jednak masz swoje serce na hotelu w Trieste, oto krótka lista hoteli w mieście do wyboruz.

Czy byłeś wcześniej w Trieste? Czy masz jakieś pomysły na rzeczy do zrobienia w tym oszałamiającym północnym mieście? Powiedz nam w komentarzach!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Related Post