Pinot Noir – dlaczego jest tak źle zrozumiany + 9 naszych ulubionych

od Bright Ruby z błyszczącymi czerwonymi smakami jagód po głębokie szkarłatne spojrzenie z pikantnym i przyprawami, Pinot Noir jest niezwykle zróżnicowanym winem. Oto dziewięć w spektrum, które warto zbadać.

Prawdopodobnie jedna z najbardziej niezrozumianych odmian czerwonego wina, Pinot Noir uwielbia prowadzić własną rasę. Nawet do tego stopnia, że ​​picie go z dwóch okularów o różnych kształtach z całkowicie zmień smak tego samego pinot noir.

Kilka lat temu nauczyliśmy się tej sztuczki.

Zastanawaliśmy się, jak liczne butelki dobrego pinota nie oddaliśmy sprawiedliwości, używając niewłaściwego oprogramowania.

I to nie tylko my nieszczęsni konsumenci mają problemy z Pinot Noir. Jak to ujęła nasza przyjaciółka i fantastyczna producentka wina Lisa McGuigan:

„Pinot Noir jest wyjątkowym wykonawcą, jeśli możesz go zachować, zarówno w winnicy, jak i w winnicy”.

Ale kiedy możesz zgiąć to uprzejme winogrono do woli (i oczywiście masz najlepszą szklankę), jesteś nagrodzony jednym z – jeśli nie najsmaczniejszym, wieloaspektowym czerwonym winem, którego złożony profil smaku przeczy jego średnie ciało.

A jeśli masz cierpliwość i siłę woli, spłaci ci to wiele razy, jeśli możesz opuścić ją na około dekadę.

Poza własnym życiem Pinot Noir nadal robi wielkie rzeczy.

Sprawdź naszą recenzję tego amerykańskiego singla słodu z Westward Distillery od ponad dwóch lat w byłej pinotu noir beczkach, przynosząc zupełnie nową głębię smaków do whisky.

A te trzy australijskie duchy rzemieślnicze, o których pisaliśmy, odczuwają wpływ Pinot Noir w różnorodności.

Ale wracając do sedna sprawy, oto dziewięć naszych preferowanych noir Pinot, które powinieneś sprawdzić:

1. Lisa McGuigan Platinum Collection Pinot Noir (2015) – Wrattonbully, SA

Po bogatszej, odważniejszej stronie linii Pinot Noir to czerwone wino pokazuje zręczność i umiejętności Lisy z tak trudną różnorodnością. Bogaty, jedwabisty i intensywny, to fantastyczny przykład pikantnej strony Pinota.

Winogrona pozostawiono całość, ale nie zgadzono się na fermentację przez 20 dni przed naciskiem i dojrzewaniem w staro francuskim dębu przez dziewięć miesięcy. Ale mam wrażenie, że jest o wiele więcej!

Kup Lisa McGuigan Platinum Collection Pinot Noir.

2. De Beaurepaire Perceval Pinot Noir (2019) – Rylstone, NSW

Średnio z bogatej wiśni, rabarbaru, malin, truskawki i ziemistości – a także nuty wanilii z dębu, to czerwone wino jest bardzo w stylu burgundii, które znajdziesz we Francji.

Burgundowe dziedzictwo rodziny de Beaurepaire i terroir winnicy, który jest tak blisko środkowo-wschodniej Francji, jak to jest dokładnie ich cel. To czerwone wino spędza 12 miesięcy w dębu francuskim, z których 30% znajduje się w nowych beczkach.

Kup de Beaurepaire Perceval Pinot Noir tutaj.

3. Holm Oak Pinot Noir Estate (2021) – Tamar Valley, TAS

To chłodne czerwone wino ma akcenty truskawki i mnóstwo ciemnej wiśni na nosie, które powodują jeszcze znacznie więcej wiśni i złożonej przyprawy na podniebieniu. Juicy, jedwabiste tekstury o pięknym długim wykończeniu i dobrej strukturze sugerują duży potencjał piwnic-boc Duffy, właścicielka Holm Oak-sugeruje co najmniej 10 lat.

Ten pinot jest wykonany z winogron uprawianych w nieruchomości w Dolinie Tamar, które są dojrzewane w dębu francuskim-1/4 w nowych, 3/4 w beczkach jeden do czterech lat-przez 10 miesięcy.

Kup Holm Oak Pinot Noir tutaj.

4. Holm Oak Pinot Noir Protege (2022) – Tamar Valley, TAS

Zupełnie inaczej niż pikantne pikantne pikantne Pinot z pojedynczą winnicą, o których już wspomnieliśmy, protegowany jest miękkie nuty owocowe Pinot Noir. Jest to również najlżejszy w ciele tych win.

Winogrona są fermentowane ze swoimi skórkami przez 10 dni za pomocą drożdży, które celowo wydobywają aromaty owocowe. Wino jest następnie dojrzałe w czołgach, więc na czerwono nie ma dębu.

Ten Pinot koncentruje się w dużej mierze na byciu jasnym i jasnym oraz idealnym wina na co dzień. Powiedziawszy to, wciąż jest wystarczająco odważna, aby stanąć w stanie potrawom o silnym wymogach, takim jak mięso gier i niebieski ser, więc nie ma kurczenia się fioletu.

Kup Holm Oak Protege Pinot Noir tutaj.

5. Ghost Rock Wines ‘Climat Pinot Noir (2020) – Cradle Coast, TAS

Ta ekologiczna iteracja z pojedynczym vineyardem z pięknej małej winnicy tasmańskiej pokazuje, ile ma zasięgu Pinots. Lekkie kwiatowe aromaty i wyraźny jasny kolor pokazują wręcz przeciwnie do tego, co leży w tym winie.

Imponująco intensywna przyprawa, pieprz, tytoń i skóra wyskakują na ciebie z pierwszego łyka, a następnie soczystą kwasowość i kremowe odczucia w ustach. Wykończenie nie kręci się zbyt długo, ale to sprawia, że ​​chcesz zrobić kolejny smak.

Winogrona dla tego czerwonego wina są uprawiane organicznie na małym dwu-hektarowym bloku, który zarządzał winoroślą do wizu, aby uzyskać najlepsze praktyki organiczne i gwarantują, że winogrona są w idealnym stanie podczas zbiorów.

Kup Ghost Rock’s Climat Pinot Noir tutaj.

6. Tamar Ridge Reserve Pinot Noir (2019) – Tamar Valley, TAS

Chłodniejsze klimaty i stonier terroir iN Tasmania naprawdę Suit Pinot Noir, a Reserve Pinot Tamar Ridge jest doskonałym tego przykładem. Ciemne jagody i śliwki, przyprawy i pikantna struktura czerwonego wina tworzą fantastyczną równowagę z pięknym długim wykończeniem.

To złożone czerwone wino nie jest jednak coroczną rzeczą, a Tamar Ridge wypuszcza swój zasięg rezerwowy tylko na wyjątkowych rocznikach, więc warto mieć na nich uwagę w szczególności.

Kup Tamar Ridge Pinot Noir Reserve tutaj.

7. Howard Park Flint Rock Pinot Noir (2020) – Great Southern, WA

Z najważniejszego australijskiego regionu czerwonego wina, ten Pinot jest doskonałym przykładem odmiany: w jakiś sposób delikatne i solidne, z miękką jedwabinością i mnóstwem tej charakterystycznej ciemnej wiśni.

Winogrona z dwóch oddzielnych podregionów – poruszania i Mount Barker, najstarszy w kraju podregion – odpowiednio na poziomie przypraw i krzemienia do czerwonego wina, które jest naprawdę satysfakcjonujące.

Kup Howard Park Flint Rock Pinot Noir tutaj.

8. Petaluma Pinot Noir (2021) – Central Otago, NZ

Nowa Zelandia ogólnie, a zwłaszcza centralna Otago, jest dobrze znana z produkowania doskonałego pinot noir. To czerwone wino wykazuje żywotność, ciemne aromaty jagodowe i lekką wiśniową windę przed jedwabiście, gładkim środkowym palatem i delikatnym wykończeniem garbników.

Petaluma wybiera winogrona z kilku wyjątkowych miejsc winnic, które są fermentowane ze stali nierdzewnej, przy czym 25% trafia do nowego dębu francuskiego.

Kup Petaluma Pinot Noir tutaj.

9. Tempus Two Pewter Range Pinot Chardonnay (2013) – Adelaide Hills, SA

Możesz pomyśleć, że to oszustwo, ale ignorowanie błędzie błyskawiczne byłoby błąd. Znaczna część pijanego, którą pijemy, ma przynajmniej odrobinę Pinot Noir, a ten element ma głęboki wpływ na wino.

Wykonane z winogron Pinot Noir i Chardonnay z Adelaide Hills, które starzeją się przez 48 miesięcy w LEES, ten błyszczącego błyszczące wykazuje świeżą białą brzoskwiniową i delikatne aromaty truskawkowe, a także stylowe chrupiące kwasowość i miękkie kremowe złożone wykończenie.

To jest wydanie muzealne (sam walczę z piwnicą czerwonego wina), ale pokazuje, jak dobrze Pinot – i Chardonnay – może być wiekiem.

Jeśli zachwycałeś się tą historią, powinieneś sprawdzić niektóre z naszych innych recenzji czerwonego wina tutaj.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Related Post