Jak pokazać się w Bangkoku

Kate przygody składa się z linków partnerskich. Jeśli dokonasz zakupu za pomocą tych linków, dokonam odszkodowania bez dodatkowych kosztów. Dziękuję!

Podziel się na Twitterze
Udostępnij na Facebooku
Udostępnij na Pinterest
Udostępnij na e -mailu

Po raz pierwszy wylądowałem w Bangkoku w 2010 roku, zrobiłem wszystko, co złe.

Byłem bardzo podekscytowany, że nie zbliżyłem się do rutyny, zanim przyjechałem.

Mimo że pojawiłem się blisko północy, spałem tam ostatnim lotem.

Dostarczyłem mój kierowca adres pensjonatu napisany w Taju, jednak nie mógł go odkryć tak dobrze, jak musiał się zatrzymać, a także pytać ludzi, gdzie to jest.

Wybrałem pensjonat z przestrzenią pozbawioną okien, która była zasadniczo podwójnym łóżkiem z dodatkowymi dwoma stóp wokół niego. Brak gniazd. Brak wifi. Bez klimatyzacji. Nawet górny arkusz.

Nie spałem mrugnięcia przez całą pierwszą noc, a także ogólnie kciuki do 6:00, kiedy pomyślałem, że to społecznie akceptowalny czas, aby pójść do świątyń.

Spałem kilka godzin po południu pierwszego dnia – a także nie spałem też mrugnięcia drugiej nocy. Potem dostałem paskudne chłodno z powodu braku snu, a także przegapiłem jakieś spotkania towarzyskie.

Jestem w pierwszym dniu w Bangkoku w 2010 roku. Byłem bałaganem, jednak byłem tak zachwycony, że tam jestem.

Jestem w pierwszym dniu w Bangkoku w 2015 roku. Do tego czasu, dziesiątą, do Bangkoku, przybyłem do nauki.

Oto dokładnie to, jak zrobić to samo, gdy realizujesz w Bangkoku:

Dostosuj się do strefy czasowej z wyprzedzeniem.

To prawda, że ​​jest to dużo trudnych ze wschodniej linii brzegowej USA, gdzie zwykle jesteśmy na 12-godzinnej różnicy czasu. Jednak wszystko, co możesz zrobić, aby nieco lepiej w Tajlandii strefa czasowa sprawi, że będziesz w znacznie lepszej formie, nawet jeśli wskazuje, że będziesz spać mniej godzin.

Uderz w bankomat.

Nie wymagasz zarabiania pieniędzy przed podróżą – po prostu uderz w bankomat w terminalu lotniczym, gdy tylko wylądujesz.

Możesz również chcieć udać się na 7-11, a także kupić butelkę wody, abyś mógł złamać duże rachunki.

Zdobądź taksówkę z lotniska.

Kiedy pojawiasz się w Bangkoku, możliwości, że będziesz wyczerpany i przygotowany na jesień w łóżku. Jest to wydarzenie, które gwarantuje płacenie za taksówkę, nawet jeśli jesteś plecakiem, a także próbujesz zaoszczędzić pieniądze.

Taksówki na lotniskach mają ustalone stawki, więc zostaniesz obciążony stawką licznika. Pamiętaj, że w zależności od tego, dokąd zmierzasz, niektórzy kierowcy zaoferują zabranie za pomocą autostrady, co będzie kosztować dodatkowe opłaty opłat, które będziesz wymagać, gdy pójdziesz na stoisku opłat.

Przygotuj nazwę swojego zakwaterowania, a także adres, a także określ go w Mapach Google.

Kiedy po raz pierwszy dotarłem do Bangkoku, byłem zszokowany dokładnie, jak często taksówkarze nie mieliby koncepcji, gdzie był mój cel. Jest to dalekie od Londynu, w którym taksówkaści są potrzebni do zapamiętania każdej ulicy w mieście!

To świetna koncepcja, aby oprócz angielskiego napisał adres w Tajii – jednak o wiele lepiej jest zapisać go na Mapach Google.

Zamelduj się w bardzo wygodnym hotelu lub pensjonacie.

Dlaczego to wygodne miejsce? Ponieważ będziesz wyczerpany, a także spać w dziwnych godzinach przez kilka następnych dni. Świetna lokalizacja na pobyt może mieć tak dużą różnicę. Zatrzymałem się w Amari Watergate – o wiele więcej na ten temat poniżej.

Weź ideał melatoniny przed pójściem spać.

Po raz pierwszy zacząłem kupiłem Melatonin, kiedy w zeszłym roku poleciał z Bostonu na Sri Lankę, rozumiejąc, że miałbym gorączkową rutynę, a także nie miałbym wysokiej klasy na własne tempo.

Melatonina jest naturalnym suplementem, który pomaga Twojemu ciału, rozpoznaje, że jest to przed snem. Najlepiej jest wziąć to około godziny przed pójściem spać, ale odkrywam, że wpływa na mnie w ciągu około 30 minut.

Przez pierwsze kilka dni weź melatonin w nocy – pomoże ci szybciej pokonać Jet Lag. Możesz go zdobyć na Amazon.

Jak najszybciej przejdź do typowej rutyny.

Unikaj drzemki! Uwierz mi, o wiele lepiej jest pójść spać o 21:00, a także spać do 4:30 niż na południe. Ponieważ jak tylko zaczniesz drzemkę w południe, codziennie zasypiasz w środku popołudnia.

Odbierz kartę SIM.

Zawsze chodzę do Siam Paragon, wysokiej klasy centrum handlowego w pobliżu Siam Square, a także idę do sklepu AIS. AIS dostarcza kilka najlepszych ochrony w Tajlandii, ma fantastyczne plany danych, a także są wykorzystywane do pomagania cudzoziemcom w tym sklepie.

Nie pamiętaj o przyniesieniu paszportu! Potrzebne jest zdobycie karty SIM.

Idź prosto na jedzenie, jeśli masz wrażliwy żołądek.

Kiedy po raz pierwszy pojawiłem się w Azji, przez pierwsze kilka dni poszedłem wegetarianinem, a także powoli złagodziłem jedzenia mięsa. Możesz zrobić to samo, jeśli martwisz się o jedzenie. Zawsze pozostań z wodą butelkowaną!

Oddać się MASnullnull

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Related Post