Jakie są miejsca podróży o wysokiej wartości?

Przygodowa Kate zawiera linki stowarzyszone. Jeśli dokonasz zakupu za pośrednictwem tych linków, zarobię prowizję bez dodatkowych kosztów. Dziękuję!

Podziel się na Twitterze
Udostępnij na Facebooku
Udostępnij na Pinterest
Udostępnij na e -mailu

Co sprawia, że ​​miejsce podróży jest miejscem docelowym o wysokiej wartości? To jest coś, co starałem się zdefiniować przez ostatnie kilka lat i czuję, że w końcu to dostałem:

Wartość polega na ustaleniu, co jest dla Ciebie ważne w miejscu docelowym-rzeczy, których chcesz doświadczyć najbardziej, kompromisów, z którymi możesz żyć, i gdzie chcesz się wyrzucić-a następnie porównywanie miejsc, które oferują to, czego chcesz, w końcu wymyślając Które miejsce docelowe daje najwięcej za twoje pieniądze.

Po pierwsze:

Miejsce docelowe wartości niekoniecznie jest tanim miejscem docelowym.

Gdyby tanio była najważniejszym atrybutem, moją listą miejsc docelowych jest Laos i Kambodża. Otóż ​​to. I choć bardzo kocham te dwa kraje, sklasyfikowałem je obu jako „dostaniesz to, co płacisz”. Kambodża jest usiana śmieciami; Laos ma bardzo szorstki transport lądowy; Toalety spłukiwane są rzadkie w obu krajach.

Wartość wykracza daleko poza ceny.

Zajmij najtańsze miejsce na świecie, jaki kiedykolwiek odwiedziłem: Tat Lo, Laos.

W Tat Lo, w samym sercu płaskowyżu Boliaven w południowym Laosie, miałem własny bungalow z brzegiem rzeki z balkonem za 2 USD za noc, a obiad z dół kosztował mnie mniej niż 1 USD.

Ale weź jednak pod uwagę, że mój bungalow miał wspólną toaletę przysiadów, a prysznic ledwo wypluł kilka kropli zimnej wody. Do jedynego Internetu w wiosce uzyskano dostęp do komputerów stacjonarnych z lat 90. za 3 USD za godzinę. Możesz dostać się tam autobusem lub motocyklem, ale podróż autobusem w Laosie może być opóźniona, problematyczna i dość niewygodna. Dodatkowo martwiłem się chorobą lub zranieniem w miejscu, w którym jedyną przyzwoitą kliniką były godziny i przecinanie graniczne.

Tat lo było miłym miejscem do odwiedzenia i było tanie brud, ale nigdy nie uznałbym tego za miejsce docelowe o wysokiej wartości.

Alternatywnie rozważmy drogie miejsce docelowe: Paryż.

Paryż jest jednym z najdroższych miast w Europie – ale nie ma nigdzie indziej na świecie jak Paryż. Każda chwila każdego dnia jest przesiąknięta pięknem, romansem i wyjątkową postacią Paryża. Po prostu spacer po ulicy i spojrzenie na architekturę to wyjątkowe doświadczenie w Paryżu. Kupowanie bagietki w Boulangerie to wyjątkowe wrażenia z Paryża. Jazda metrem i zobaczenie, jak gracz akordeonu wkroczył do samochodu, to wyjątkowe wrażenia z Paryża.

Więc chociaż zapłacisz wysokie ceny za zakwaterowanie, jedzenie i atrakcje, jest to absolutnie tego warte. Byłem w innych miastach we Francji (w tym Lyon, najbliżej Paryża) i zapewniam, że to nie Francja – to sprawa Paryża. Żadne inne miejsce docelowe nie mogło służyć jako niezawodna alternatywa dla Paryża.

Jednak niewiele miejsc docelowych ma ten wyjątkowy charakter definiujący. Stwierdziłem, że Sztokholm jest wspaniały, nieskazitelny i coś z bajki, ale tak naprawdę nie miał nic, co było tak wyjątkowe dla Sztokholmu, że wyrzuciłbym mnóstwo pieniędzy na zwrot. Wolałbym raczej sprawdzić Praga, kolejne wspaniałe, bajkowe miasto (choć nie tak nieskazitelne) i zapłacić jedną trzecią tego, co zapłaciłbym w Sztokholmie.

Gdzie więc na świecie są inne miejsca do podróży o wysokiej wartości? Oto moje typy:

Północna Tajlandia

Podczas gdy Azja Południowo -Wschodnia oferuje ogólnie wysoki stosunek jakości do ceny, absolutna najlepsza wartość znajduje się w północnej Tajlandii. Udogodnienia dla ludzi z Zachodu to wspaniałe (wysokiej jakości zakwaterowanie, mnóstwo restauracji, wspaniałe Wi -Fi, angielski mówcy), opieka zdrowotna jest doskonała, a ceny są znacznie niższe niż w Bangkoku i plażach. Ponadto ceny północnej Tajlandii są tylko nieznacznie wyższe niż Kambodża i Laos, ale jest znacznie lepsza infrastruktura.

Niektórzy z moich kumpli Chiang Mai-Living płacą mniej niż 200 USD miesięcznie za ładne mieszkanie w studio z Wi-Fi i kablem. Street Food i nocne rynki są niezwykłe i nigdy nie płacą więcej niż 2 USD za posiłek. Północna Tajlandia ogólnie jest domem dla wspaniałych wędrówek górskich, sanktuariów zwierząt i zajęć przygodowych, a także jogi, medytacji i masażu, a na wsi są nawet tańsze.

Zdjęcie: Chop1n

Budapeszt

Moim zdaniem Budapeszt jest jednym z najlepszych miast w Europie. Budapeszt jest majestatyczny z wielkimi bulwarami, wspaniałą architekturą i fascynującą historią. Istnieją również wyjątkowe doświadczenia, takie jak kąpiele termiczne w całym mieście, które są tanie, kulturalne i zabawne. Moją największą niespodzianką było to, że węgierskie jedzenie było tak pyszne, zwłaszcza epickie ciastanull

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Related Post