Cayo Guillermo, Kuba – ukryty klejnot Karaibów

Jeden z naszych najcenniejszych, jeśli nie najbardziej luksusowych (i kosztownych) doświadczeń na Kubie, był zdecydowanie naszej wizyty w Cayo Guillermo.

Znajduje się na północnym wybrzeżu kraju między zatoką psów a Oceanem Atlantyckim, miejsce jest prawdziwym raju. Pomyśl doskonale Blue Hues, piękne białe piaszczyste plaże, zachody słońca, Libres Kuba i cygara. To naprawdę wspaniałe wybrzeże i słuszna gwiazda Karaibów.

Cayo Guillermo było miejscem, które sprawiło, że uświadomiliśmy sobie, że chcemy więcej tego i wywołał plan stworzenia naszego stylu życia. Był to poważny punkt zwrotny w naszym życiu, który od tego czasu zmienił się dramatycznie po wejściu na jedną z najbardziej niesamowitych plaż, które widzieliśmy do tej pory.

Idylliczny Cayo Guillermo.

Mimo że nie jest to takie miejsce plecakowe, warto odwiedzić na jakiś czas chłodzenia. Idylliczna linia brzegowa jest nabijana ośrodkami i jedynym sposobem na cieszenie się to pozostanie w jednym. Jednak nie możemy wystarczająco podkreślić, jak warto spędzić kilka dolarów więcej z budżetu na Kubę i chłód przez dziewiczych wodach Oceanu Atlantyckiego.

Zwłaszcza, jeśli zamiast tego myślisz o Varadero. Cayo Guillermo, w naszej skromnej opinii, jest w 100% ładniejszym miejscem docelowym pod względem zakwaterowania i jakości plażowej.

Zatrzymaliśmy się na ośrodku All inclusive Iberostar Daiquiri i nie mógł tego naprawdę go winić. Personel był przyjazny i pomocny plus świeżo przygotowane śniadanie, lunch i kolację były pyszne. Ale najlepsza część ośrodka, poza wielkim jedzeniem i plażami, był personel barowy, niespokojnie potrząsając mojitos, piny Coladas i wymieszanie Wicked Cuba Librres.

Po prostu nie pytaj nas, ilu z tych mieliśmy podczas naszego pobytu, po prostu nie mogliśmy się oprzeć.

Musisz mieć ubezpieczenie podróżne, aby podróżować na Kubę. W rzeczywistości jest to obowiązkowe, że wszyscy podróżnicy mają ubezpieczenie, a nie możesz lub nie zostać poproszony o pokazanie dowodu ubezpieczenia w dniu przyjazdu. Aby uzyskać darmowy cytat z Nomadów World, wpisz swoje dane poniżej:

Ukryta plaża Playa Pilar

Jeśli znajdziesz się w Cayo Guillermo, musisz odwiedzić oszałamiające, 500 metrów długiej plaży Playa Play. To prawdziwy biały piasek i krystalicznie czysty raj wodny.

Woda tutaj jest taka jasna, że ​​nawet nie potrzebujesz sprzętu do nurkowania. Jak tylko przestaniesz się poruszać, szkoła kolorowych ryb przychodzi do zbadania, czystych błogości. Spędziliśmy tutaj cały dzień, ciesząc się plażą, pływanie i chłodzenie.

Mesmeryzowane przez piękno tego wybrzeża, że ​​przegapiliśmy ostatni autobus do naszego ośrodka. Na szczęście zostaliśmy odebrani przez dwóch przyjaznych Hiszpanów, albo byłoby kolejnym długim spacerem, DOH! Nie zapomnij sprawdzić harmonogramu dla ostatniego autobusu, ponieważ nie ma też taksówki.

Plaża znajdowała się około 7km od naszego ośrodka, ale jako ryzykowne i pieniądze, gdy jesteśmy, zdecydowaliśmy się tam iść wzdłuż wybrzeża. Sprawdziliśmy mapę i na papierze wydawało się łatwo dostępne, w rzeczywistości nie było. Nie polecamy tej opcji.

Chociaż była fajnie, że bada się, płonęła gorąco i czasami mieliśmy przekroczenie placów budowy, co nie było takie miłe. Kręta linia brzegowa rozciągała się w znacznie dłuższą odległość niż 7 km. Ostatecznie musieliśmy wrócić na główną drogę, gdy brzeg zamienił się w kłujące lasy. Cudownie złapaliśmy taksówkę na bezludnej drodze i w końcu dotarł do ukrytej plaży.

Więc proszę, nie trać czasu i energii, dostać lokalny autobus ze swojego ośrodka lub witaj taksówkę i spędzić cenniejszy czas, ciesząc się diamentowym pyłem. Istnieje 4 hop na autobusach w autobusach dziennie, idąc między ośrodkami i zatrzymując się w Playa Pilar.

Rooda w pobliżu nie ma wiele dookoła, ale znajdziesz przytulną restaurację bar-bar-Dunes, tuż przy plaży. Ceny wahają się od 20 CUC do 40 CUC (1 CUC = 1 USD) na danie główne, abyś mógłby mieć obfite śniadanie w swoim ośrodku.

Cruising wokół Jardines del Rey

Odwiedzając jedną z najbardziej niesamowitego wybrzeża na Kubie wzywa do maleńkiego luksusowego stylu życia. Jardines del Rey, archipelag z północnego wybrzeża Kuby jest dobrze znany wśród entuzjastów snorkeling i nurkowania za oszałamiającą 200-kilometrową rafę koralową.

Jednym z najłatwiejszych sposobów doświadczenia tej wspaniałej części świata jest przyjęcie rejsu katamarana. Zarezerwowaliśmy podróż Catamaran za pośrednictwem agenta w naszym ośrodku, ale zawsze możesz sprawdzić Marina Cayo Guillermo bezpośrednio.

Oferują szeroki wybór całodniowych wycieczek z snorkeling do połowów głębokich wody. Zostaliśmy jednak zabrani do przystani w Cayo Coco trochę dalej, ale Hindsight to wspaniała rzecz.Za około 80 USD za osobę nasza podróż katamaran obejmowała 2 snorkeling i 2 kąpieliska, lunch (kurczak lub homar) i bardzo mile widziany, bez dna rumu.

Personel był naprawdę świetny, przyjazny i przychylny, a łódź była piękna. Chociaż doświadczenie snorkelingu mogło być lepsze, naprawdę nam się podobało. Wróciliśmy do naszego ośrodka w prawo na obiad!

Dotarcie do Cayo Guillermo

Możesz latać bezpośrednio do lotniska Jardines Del Rey znajdujące się na Cayo Coco, a ośrodek może zorganizować transfer, który trwa około 45 minut w zależności od przystanków.

Jeśli planujesz podróż do Cayo Guillermo z Hawana lub innych miast, ponownie można wynająć samochód i jeździć tutaj samodzielnie lub zatrudnić taksówkę.

Ale zanim zarezerwujesz taksówkę rządową, sprawdź z właścicielem Casa, czy znają lokalny “taksówkarz”, który może cię tam zabrać. W czasie naszych podróży (maj 2015) nie było lokalnych autobusów, aby zabrać Cię do ośrodków w Cayo Guillermo bezpośrednio z lądu.

Przejrzyj Causeway łączący Cayo Coco do lądu i innego mostu łączącego go do Cayo Guillermo. To dość jazda, zwróć się na różowe flamingi zebrane w gigantycznej lagunie, gdy krzyżujesz się w kierunku archipelagu.

Mieszkaliśmy w Casas na naszej podróży na Kubie i znaleźliśmy wszystkich właścicieli, aby byli bardzo zaradniom i pomocni. Nasz gospodarz Casa w Trinidad ułożył uroczego mężczyznę, aby zabrać nas do naszego Marzyłego Raju Island. Upewnij się, że masz trochę zapasowej gotówki, 3,5-godzinna podróż będzie cię kosztować około 120 USD.

Dokonaliśmy również ustaleń z naszym kierowcą, aby odebrać nas 3 dni później i zabrać nas z powrotem do Hawany. Zajęło nam około 7 godzin za koszty ponad 200 USD. Dzielenie się taksówką z innymi podróżnikami jest bardzo opłacalnym wyobrażeniem w tym przypadku, więc zapytaj lub zostawić notatkę w recepcji.

Jeśli chcesz zarezerwować konkretny Casa na Kubie, sprawdź rezerwację.com!

Pomimo kosztownej i długiej podróży, kilka czkawców z samochodem i naszym brakiem hiszpańskiego, nadal mieliśmy wspaniały czas i polecam odwiedzając Cayo Guillermo, gdy na Kubie.

Jak ten artykuł? Przypiąć!

Zastrzeżenie: kozy na drodze są Amazon Associate, a także partnerem dla niektórych innych sprzedawców detalicznych. Oznacza to, że zarabiamy prowizje, jeśli klikniesz linki na naszym blogu i zakup od tych sprzedawców.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Related Post