Jak Oneika dostaje prace dydaktyczne na całym świecie

Zaktualizowano: 12/03/19 | 4 grudnia 2019

Na tej stronie przedstawiłem wielu czytelników: podróżników solo, pary, młodych i starszych podróżników, Brytyjczyków, Kanadyjczyków i Amerykanów. Ale wciąż jest wiele punktów widzenia, których nie omówiłem. Tak więc dzisiejszy wywiad czytelnika wnosi do naszej serii więcej różnorodności i perspektywy. Dzisiaj rozmawiamy z Oneiką, trzydziestokilkuletnim czarnym podróżnikiem z Kanady, który uczy w Hongkongu. Wiele e-maili pyta mnie o rasowe uprzedzenia na drodze, a ponieważ jest to perspektywa, na którą nie mogę odpowiedzieć, porozmawiajmy o tym z Onyka i nauczanie!

Nomadic Matt: Opowiedz wszystkim o sobie.
Oneika: Jestem seryjnym emigrantem, blogerem i ćpunem podróży, który podróżował do 68 krajów na całym świecie! Pochodzę z Toronto w Kanadzie, choć moi rodzice urodzili się na słonecznej Jamajce.

Oznacza to, że mimo że jestem przyzwyczajony do zimnej pogody, nienawidzę tego – tropiki przebiegają przez moje żyły! Mam 31 lat i mieszkam za granicą od ponad ośmiu lat. Podczas gdy jestem podróżnikiem, jestem nauczycielem z zawodu i obecnie uczę angielskiego w gimnazjum w prywatnej szkole w Hongkongu.

Co zainspirowało Twój przeprowadzenie do Hongkongu i zamiłowanie do podróży?
Mój przeprowadzka do Hongkongu zainspirowała się płonącym pragnieniem pracy i podróży na Dalekim Wschodzie – kultura azjatycka zawsze wydawała mi się tak egzotyczna, a pomysł życia po drugiej stronie świata podobny mi.

Jednak moje pierwsze doświadczenie z podróżami międzykontynentalnymi rozpoczęło się podczas trzeciego roku uniwersytetu, gdzie przeprowadziłem roczny program studiów za granicą we Francji. Po tym, jak zdałem sobie sprawę, że mogę zarabiać na nauczaniu, spędziłem drugi rok we Francji, a potem zacząłem zrobić to samo w Meksyku.

Chcąc bardziej szok kulturowy i pamiętając o moim początkowym pragnieniu udania się na Daleki Wschód, postanowiłem szukać pracy dydaktycznej w Azji.

Co zrobiłeś, aby zaoszczędzić na całej podróży?
Jako student uniwersytecki pracowałem dziwne prace w call center i banku, aby sfinansować moje podróże podczas przerw szkolnych. Były to w większości nisko płatne prace, ale dzięki staranności i szczypaniu Penny mogłem zaoszczędzić od 4000–7 000 USD od pracy w niepełnym wymiarze godzin w ciągu roku szkolnego i prawie w pełnym wymiarze godzin od maja do sierpnia.

Żałuję tylko, że pracowałem całkowicie w moim rodzinnym mieście Toronto i wokół niego, a następnie wykorzystałem moje pieniądze, aby odbyć krótkie wycieczki na arenie międzynarodowej – jakoś nigdy nie zdawałem sobie sprawy, że mogę zarabiać pieniądze podczas mieszkania za granicą, dopóki nie zacząłem nauczać!

W każdym razie, teraz, gdy skończyłem szkołę, przeprowadziłem się za granicę i uczę w pełnym wymiarze godzin przez siedem lat, staram się co miesiąc odłożyć ustaloną kwotę pieniędzy na moje koszty podróży. Staram się wyciąć niepotrzebne wydatki (trudne, ponieważ uwielbiam robić zakupy!) I zamiast tego priorytetowo traktować podróże.

Jak trzymasz się budżetu podczas podróży?
Zwykle planuję podróż z myślą o ustalonym budżecie. Kiedy planowałem ostatnią podróż do Tokio, przeprowadziłem trochę badań, aby poczuć, ile kosztuje transport, jedzenie i zakwaterowanie.

Wykorzystałem te informacje, aby zdecydować, ile pieniędzy muszę wydać na całą podróż. Próbuję ustawić codzienny budżet i próbuję używać tylko gotówki lub debet, płacąc za rzeczy – unikam używania mojej karty kredytowej przez cały czas.

Staram się chodzić lub używać najtańszych form transportu publicznego raz w miejscu docelowym. Jestem też w momencie, w którym wybiorę i wybiorę, które atrakcje turystyczne stanowią najlepszą wartość: zdaję sobie sprawę, że nie muszę wszystko widzieć i nie jestem zainteresowany wydawaniem pieniędzy na losowe muzeum/świątynię/świątynię Just Ponieważ jest wymieniony w moim przewodniku! Jeśli pieniądze są problemem, zawsze radzę ludziom zapłacić tylko za to, na czym naprawdę im zależy.

Jesteś nauczycielem języka angielskiego. Jak dostałeś się do tej pracy?
Po uzyskaniu tytułu licencjata przez rok uczyłem ESL na południu Francji, poprzez angielski program asystenta nauczania oferowany przez ambasadę francuską. Podczas mojego pobytu we Francji poznałem francuską dziewczynę, która uczyła w szkole z internatem na obrzeżach Londynu. Właśnie wtedy dowiedziałem się o istnieniu międzynarodowych szkół, które są szkołami, które zaspokajają ekspat -dzieci rodzin, które przeprowadziły się za granicą z jakiegokolwiek powodu. Językiem nauczania w większości tych szkół jest angielski, a wielu z nich podąża za kanadyjskim, amerykańskim lub brytyjskim programem nauczania.

Kiedy odkryłem, że aby uczyć w tego typu szkołach, musiałbym zdobyć kanadyjską lub amerykańską licencję nauczania, wróciłem do domu i uzyskałem certyfikat nauczania szkoły podstawowej i średniej w języku angielskim i francuskim.

To była najlepsza decyzja w historii! Zabezpieczyłem międzynarodową pracę dydaktyczną w Meksyku i nigdy nie oglądałem się za siebie. Od tego czasu uczyłem w międzynarodowych szkołach w Londynie i Hongkongu. W międzyczasie wróciłem do Kanady i uczyłem francuskiego w szkole średniej, ale losowanie podróży międzynarodowych sprawiło, że wróciłem za granicę po roku.

Uwaga Matta: jeśli chcesz uczyć angielskiego za granicą, oto świetny zasób dla Ciebie.

Czy łatwo jest uzyskać pracę?
Znalazłem to pretty easy to get work in my field; there are an abundance of recruiting agencies that are geared to help both international school and ESL teachers find work abroad.

For ESL teachers, organizations like teach Away and online job boards like Dave’s ESL cafe are great places to start looking for jobs.

I got my ESL teaching assistant job in France through CIEP.

For certified teachers looking to teach in top international schools, recruiters like search Associates and ISS are an excellent resource.

Many readers ask me about racial prejudice around the world. have you ever faced any racial prejudice on the road?
Szczerze mówiąc? I have been super lucky in that in all of my travels I have had very few incidents where I have been discriminated against due to the color of my skin. Don’t get me wrong: in places where black people are a rarity, people stare. This has happened to me often in Asia.

In South Korea and China, people have reached out to touch my skin and hair without asking.

In Thailand, India, and the Philippines, people have stopped me to ask if they could take my picture.

Mostly, I don’t mind the attention — I think it’s hilarious, and these sorts of interactions have always been positive since the people involved were very complimentary. I understand that their interest is often fueled by an innocent curiosity; the reality is that many locals in these countries, for whatever reason, are unaccustomed to seeing black people “in real life.” This makes a huge difference in terms of how I view these sorts of interactions.

The only time I really suffered racial discrimination was when I went to Ireland on a short trip in 2009. I was in Dublin when a group of men followed me and yelled out some inappropriate racial epithets.

Despite that, I wouldn’t dare let that incident color (pun intended) my opinion of all of Ireland — it’s a beautiful country and I hope to return at some point. I have since met a number of lovely Irish people on my travels, so am convinced that what happened to me in Dublin was an isolated incident.

You travel solo. What safety tips would you give to other solo female travelers?
My #1 tip: Be prepared and stay aware of your surroundings. Don’t leave yourself open to danger. 

A well-planned itinerary, in my opinion, keeps you purposeful and out of harm’s way. It’s when you wander aimlessly without a plan that you become a target.

Another tip of mine, which is perhaps controversial: Don’t dress provocatively. Yes, I know, us ladies should be able to dress any way we want, but when I travel, especially in Islamic countries where local women are expected to cover up, I do the same. It allows me to stay as “under the radar” as much as possible — I want to avoid getting negative attention at all costs.

If that means I have to leave my short shorts at home, so be it. “Doing as the Romans do” also demonstrates a respect of the local culture you are sampling.

What advice do you have for other people who are scared about traveling the world or think it’s dangerous to travel as a female?
Don’t believe the hype! The media perpetuates the idea that international travel is dangerous, but the truth is that there’s often a greater chance of tragedy befalling you in your own proverbial backyard than abroad.

Research your destination before going and inform yourself of the potential dangers so you have zero chance of becoming a victim. another thing to do would be to connect with fellow travelers online for their perspectives on a particular place.

Travel blogs are also a great resource for getting current information from someone “on the ground” — don’t hesitate to contact your favorite bloggers for insider info.

What advice do you have for others who want to do what you do?
Get a teaching credential! Whether you teach ESL or an elementary or secondary school subject in an international school, teaching is a marketable, exportable skill that is highly sought after abroad.

School breaks and holidays are abundant, which allows you to travel on your downtime (case in point: I get 13 paid weeks of vacation a year). teaching also allows you to have a base, which might be a better option for those who would like to travel but don’t necessarily like the idea of backpacking or being on the move all the time. getting a diploma to teach ESL and/or a state teaching credential is relatively time and cost effective. Zrób to!

Co wiesz teraz, kiedy chciałeś, żebyś wiedział, kiedy zacząłeś podróżować?
I wish I realized that I didn’t need to see everything, that travel is not a race. I wasted a lot of time, energy, and money trying to hit up every tourist attraction in a given city, bouncing from country to country in an effort to pack it all in. Now, I prefer to travel “slower,” picking and choosing the things that catch my fancy.

Also, I wish I had taken more advantage of opportunities like the rotary exchange program to study abroad while in high school.

For more travel stories and tips fRom Oneika, sprawdź jej blog w Oneika The Traveller.

Stać się kolejną historią sukcesu

Jedną z moich ulubionych części tej pracy jest słuchanie historii podróży ludzi. Inspirują mnie, ale co ważniejsze, inspirują cię również. Podróżuję w określony sposób, ale istnieje wiele sposobów na sfinansowanie twoich podróży i podróżowanie po świecie. Mam nadzieję, że te historie pokażą, że istnieje więcej niż jeden sposób podróży i że osiągnięcie celów podróży należy osiągnąć swoje cele podróży. Oto więcej przykładów osób, które znaleźli pracę za granicą, aby sfinansować swoje podróże:

Jak Jessica i jej chłopak znaleźli pracę na całym świecie

Jak Arielle dostała pracę na jachcie

Jak Emily nauczyła angielskiego, aby finansować swoją przygodę RTW

Jak Michael zaoszczędził 14 tys. USD w ciągu sześciu miesięcy zarabiając 9 USD za godzinę

Wszyscy pochodzimy z różnych miejsc, ale wszyscy mamy jedną wspólną cechę: wszyscy chcemy więcej podróżować.

Zrób dziś dzień, w którym zbliży się o krok do podróży – niezależnie od tego, czy kupuje przewodnik, rezerwuje hostel, tworzenie podróży lub idziesz na całą drogę i kupując bilet lotniczy.

Pamiętaj, jutro może nigdy nie nadejść, więc nie czekaj.

Jak podróżować po świecie za 50 USD dziennie

Mój najlepiej sprzedający się przewodnik w miękkiej oprawie w New York Timesa po podróży światowej nauczy Cię, jak opanować sztukę podróży, aby zejść z utartej ścieżki, zaoszczędzić pieniądze i mieć głębsze wrażenia z podróży. To twój przewodnik do planowania A, który BBC nazwał „Biblią dla podróżników budżetowych”.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej i zacznij czytać go już dziś!

Zarezerwuj swoją podróż: porady logistyczne i sztuczki
Zarezerwuj swój lot
Znajdź tani lot za pomocą Skyscanner. To moja ulubiona wyszukiwarka, ponieważ wyszukuje strony internetowe i linie lotnicze na całym świecie, więc zawsze wiesz, że żaden kamień nie został obrócony.

Zarezerwuj swoje zakwaterowanie
Możesz zarezerwować swój hostel w Hostelworld. Jeśli chcesz pozostać gdzieś niż hostel, użyj Booking.com, ponieważ konsekwentnie zwracają najtańsze stawki dla pensjonatów i hoteli.

Nie zapomnij o ubezpieczeniu podróży
Ubezpieczenie podróży ochroni cię przed chorobą, obrażeniami, kradzieżą i odwołaniem. Jest to kompleksowa ochrona na wypadek, gdyby coś poszło nie tak. Nigdy nie wybieram się na wycieczkę, ponieważ musiałem go używać wiele razy w przeszłości. Moje ulubione firmy, które oferują najlepszą usługę i wartość, to:

Bezpieczeństwo (najlepsze dla wszystkich)

Zapewnij moją podróż (dla osób powyżej 70)

Medjet (dodatkowe pokrycie ewakuacji)

Gotowy do zarezerwowania podróży?
Sprawdź moją stronę zasobów dla najlepszych firm do użycia podczas podróży. Wymieniam wszystkie te, których używam podczas podróży. Są najlepsze w klasie i nie możesz się pomylić, używając ich podczas podróży.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Related Post