Przewodnik podróży po doświadczeniu obchodów tybetańskiego Monlam w Chinach

przez cztery dni każdej zimy, klasztor Labrang w chińskiej prowincji Gansu gra w zapierającej dech w piersiach obchodach w legendarnej skali, zamieszaniu kolorów, muzyki, a także nawet zapach, wszystkie owinięte głęboką duchowością, a także tradycją wielowiekową.

Największy tybetański klasztor buddyjski poza tybetańskim regionem autonomicznym, LaBrang rysuje niezliczone pielgrzymy, którzy przybyli, aby wziąć udział w tych ceremoniach, oznaczając ostateczną myśl o okresie modlitwy i medytacji, rozumianych jako monlam, na początku nowego tybetańskiego nowego Rok.

Ogromny święty obraz jest rozwinięty z boku wzgórza, rytualnych tancerzy w maskach zwierząt witrowanych godzinami, a także mnichów z dumą skomplikowanych, wysokich rzeźb wykonanych całkowicie z masła Jak.

Czytaj dalej, aby znaleźć więcej, a także odkryć dokładnie, jak zdobyć czołowy rzędę, aby doświadczyć niezapomnianych zabytków, a także na festiwalu Monlam.

Dzień pierwszy: odsłonięcie Buddy

Ceremonie zaczynają się od ekranu ogromnej thangki klasztoru, fantazyjnego wielokolorowego gobelinu zawierającego zdjęcie Buddy, z boku wzgórza przez rzekę od klasztoru. Dokładnie jak „gigantyczny” jest thangka? Na 30 metrach na 20 metrów jest mniej więcej tak wysoki, jak posąg Chrystusa Rio de Janiero!

Jest to najbardziej znane wydarzenie Monlam w Labrang, a także ta, która przyciąga największe tłumy, zarówno tybetańskich pielgrzymów, jak i chińskich turystów Han. Nie martw się jednak o odkrycie świetnego obszaru do obejrzenia, u stóp wzgórza jest szerokie pole, a tłum nigdy nie jest tak gęsty.

O 10:00 ceremonia rozpoczyna się po lewej stronie głównej sali klasztoru. Thangka zostaje wyprowadzona (zwinięta) przez długą, schodzącą procesję mnichów z ulicami kompleksu klasztornego. Zobaczysz, jak pielgrzymi biegają tak samo, jak dotknij zwiniętej thangki, aby uzyskać błogosławieństwo, często walcząc z szarymi strażnikami świątynnymi, których celem jest upewnienie się, że Thangka pojawia się bezpiecznie w miejscu docelowym.

Około pół godziny później Thangka powoli wychowuje się na wzgórzu, a także powoli rozwinięta, przechodząca ze stabilnym rytmem bębnów, a także talerzami. Po ujawnieniu całego obrazu pielgrzymi kłaniają się, by spłacić hołd, z jakimś podrzuconym białym jedwabiu Khata w kierunku Thangki jako oferty.

Ogólnie rzecz biorąc, środowisko jest dość niechlejące na ceremonię religijną, a także odkryjesz wiele osób, zarówno Chińczyków, jak i Tybetańczyków, wielu zajmuje się robieniem idealnego zdjęcia. Z thangką na ekranie przez około pół godziny, zanim znów został zwinięty, jest dużo czasu, aby zrobić strzał.

[Widget Id = ”skróty-kod-5 ″]
Dzień drugi: tańczenie z diabłem

Drugiego dnia obejmuje Cham Dance, rytuał, w tym wielu wykonawców misternie kostiumowanych jako bóstwa, a także demony, prowadzące osoby z zewnątrz, którzy nazwali występ „The Devil Dance”. Taniec odbywa się na Broad Plaza przed pierwotną salą, a „scena” przyciąga kredą na kamieniach nawierzchni.

☞ Zobacz także: The Villages of Dacangzhen: Najlepsze w Chinach utrzymywane w tajemnicy

Jeśli pojawi się godzinę wcześniej, około 9:00, gwarantujesz miejsca w pierwszym rzędzie, jednak znajdź przygotowany. Profesjonalni miejscowi przynoszą stołek lub poduszkę do usiąść. Jest to nie tylko wygodne podczas czterogodzinnego występu (tak, naprawdę zajmuje cztery godziny!), Podobnie, aby stać ich miejsce, ponieważ organizatorzy jeszcze bardziej odrzucą widzów stojących, aby pasować do rosnących tłumów.

Podczas gdy kostiumy, a także maski tancerzy są atrakcyjne zarówno w ich szczegółach, jak i kolorze, sam ruch jest powolny, a także powtarzalny, wspierany przez stałe, monotonne bicie bębnów, a także grzechotka talerzy. Może się to wydawać nieco nudne, jednak oczekuje się, że będzie taka metoda – pobożni buddyści tańczą jako ćwiczenie medytacji, a także możliwość duchowego powiązania z przedstawionymi bóstwami.

Jeśli nie masz wytrzymałości, aby zrobić to z całym tańcem, będziesz miał jeszcze jedną możliwość zobaczenia całego spektaklu w procesji, która pozostawia główny plac na zachód, do wioski na skraju klasztoru.

☞ Zobacz także: Przewodnik po planie budżetowym po Chinach

Około pół godziny po zakończeniu tańca, a także wykonawcy mają hRaduj dobrze zasłużonym lunchem (miski z masłem herbaty, a także garści mięsa Jak), wszystkich kostiumowych tancerzy, wraz z mnichami przynoszą swoje rogi, a także perkusję, uczyń swoją metodę na boisku na obrzeżach miasta . To tutaj zarówno ognisko, jak i petardy doprowadzają rytuały dzień do interesującego końca.

Dzień trzeci: nieoczekiwany urok masła

Trzeci dzień zawiera najpiękniejsze wydarzenie Monlam, ekran kolorowych, fantazyjnych rzeźb wykonanych przez mnichów. Patrząc na te dzieła, praktycznie niemożliwe jest założenie, z czego są zrobione: jak masło, zaskakująco odporny materiał w mroźnych temperaturach sezonu zimowego.

Począwszy od późnego popołudnia, wysokie, wieloetapowe rzeźby są dokładnie wyciągnięte z ich warsztatów, a także złożone przed pierwotną sale. Około 19:00, kiedy zachodzi słońce, mnisi organizują krótką ceremonię na podstawowym placu, aby rozpocząć wystawę.

Do tego czasu jednak cały klasztor zostanie oderwany, z tylko jednym wąskim wejściem na dalekim zachodnim końcu, gdzie tłumy wychodzą tak samo, jak przejdą rzeźby, a także je zobaczą. Wielu pielgrzymów będzie mogło obejrzeć to tylko na jednym z ogromnych ekranów telewizyjnych ustawionych przy wejściu do klasztoru.

Rzeźby masła pozostają na ekranie długo w nocy, więc nie ma wymogu pośpiechu, aby wejść w kolejkę. Podczas gdy oczekiwanie może trwać godziny wcześnie wieczorem, po 23:00 może przejść mniej niż dziesięć minut od początku linii do końca, a także będziesz w stanie wchłonąć urok, a także Szczegóły każdej rzeźby bez pchania przez tłumy.

Dzień czwarty: Ostateczna procesja

Po zabytkach, a także w ciągu ostatnich kilku dni, ostateczny rytuał Monlam jest raczej niski. Począwszy oczywiście o 10:00, wszyscy mnisi Labrang Chodzą w procesji na całej długości klasztoru, przynieś posąg Maitreya, przyszłego Buddy, na Złotym Sedan (ukryty przed widokiem za złotymi zasłonami), wraz z banerami, bębnami, a także innymi świętymi obrazami.

Procesja zaczyna się w małej świątyni po lewej stronie pierwotnej sali, w krótkim spacerze na wzgórzu. Krocząc nad znakami religijnymi, a także fantazyjnymi stylami pomalowanymi w kurzu z okazji tej okazji, procesja idzie jeszcze bardziej na wzgórze, a także jest zgodna ze ścieżką pielgrzymów otaczających klasztor.

☞ Zobacz także: Nauczanie języka angielskiego w Chinach – zdobycie zadania jest prostsze niż myślisz

Nie jest trudno odkryć wielki obszar, aby zobaczyć procesję, po prostu pamiętaj o jednej kardynalnej zasadzie: jako wskazanie szacunku, nie stoją wyżej niż Budda. Wielu turystów, fotografów, a nawet pielgrzymi odkrywają ten trudny sposób, wystając okonię na klifach nad ścieżką pielgrzymów, ale w ostatniej chwili zostaną odrzuceni przez mnichów, tuż przed procesją.

Nie przegap Monlam!

Cztery dni wydarzeń Monlam Labrang są naprawdę niezapomnianym doświadczeniem. Nawet najbardziej doświadczony podróżnik z pewnością poruszy się nie tylko spektakularne rytuały nakładane przez mnichów, jednak tak samo przez głębokie przekonanie, a także szczęśliwą kulturę niezliczonych pielgrzymów, którzy zbiegają się w klasztorze podczas Monlamu.

Dla każdego, kto odkryje się w Chinach tej zimy, objazd do tego interesującego zakątka Gansu (lub zatrzymanie tutaj podczas dłuższej podróży przez jedwabną drogę, a także Himalajów) jest z pewnością najważniejszym wydarzeniem każdego rodzaju podróży plan podróży.

Sugestie i wskazówki dotyczące podróży na festiwal Monlam

Kiedy zobaczyć Monlam

Ceremonia odsłonięcia Thangka odbywa się 13 dnia pierwszego miesiąca chińskiego kalendarza księżycowego. W 2017 roku spadło 9 lutego w kalendarzu gregoriańskim. W tym roku rozpocznie się 28 lutego 2018 r. Cham taniec, ekran lampy masła, a także procesja Maitreya nastąpi odpowiednio 1 marca 2, a także 3.

Dotarcie tam i poruszanie się

Autobusy do Xiahe (夏河), miasta, w którym znajduje się klasztor Labrang, wyjeżdża z Lanzhou, funduszy prowincji Gansu, odjeżdżając na stacji autobusowej Lanzhou (兰州 汽车 南 站 站 站 站 站 站 站 站 站 站 站 站 站 站 站 站 站 站 站 站 站 站 站 站). Możesz również dotrzeć do Xiahe z lotniska w Lanzhou, najpierw najpierw wychodząc z autobusu Flight Terminal do Linxia (临夏), a następnie przemieniając autobus do Xiahe. Podróż trwa w sumie około sześciu godzin.

Gdzie się zatrzymać

Pokoje wypełniają się szybko, szczególnie w hotelach w pobliżu klasztoru, takie jak zagraniczny hotel tybetański (华侨 饭店)Cóż, jak Baoma Hotel (宝马宾馆, 77 Renmin Lu, +86 0941 7121 078) Spróbuj zarezerwować co najmniej trzy tygodnie wcześniej. Jeśli czas jest ciasny, hotele nieco więcej powinny mieć wiele dostępnych przestrzeni. Aby uzyskać znacznie więcej wyborów z zakwaterowaniem w Xiahe, kliknij tutaj, aby zobaczyć przestrzenie, a także oceny na Booking.com.

Savesave

Jak ten artykuł? Przypiąć!

Oświadczenie: Kozy w drodze jest partnerem Amazon, a także podmiot stowarzyszony dla niektórych innych sprzedawców detalicznych. Oznacza to, że tworzymy prowizje, jeśli klikniesz linki na naszym blogu, a także kupisz od tych sprzedawców.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Related Post