Jak pić whisky – 5 metod popijania wspaniałych rzeczy, takich jak profesjonalista

Whisky jest jednym z tych napojów, które ludzie lubią lub nienawidzą. Różnica polega na tym, że ludzie, którzy to nie lubią, po prostu nie odkryli jeszcze swojej metody picia. Oto 5 wskazówek, jak pić whisky, aby wszyscy byli jak to, co Mark Twain nazwał „płynnym słońcem”.

Jeśli chodzi o to, jak pijesz whisky, jest wiele snobizmu, a także oceniając to, co pijesz.

Jedyny sposób samodzielnie pijąca whisky jest jedynym sposobem. Inni marszczy brwi na czymkolwiek, ale nieco z tym wodą. Niektóre stwierdzają, że pojedyncza kostka lodowa jest dokładnie tym, jak pić whisky.

Zapytałem naszego szkockiego dobrego przyjaciela dokładnie, jak bierze szkocką, a także czy ma wodę z whisky.

„Tak, oczywiście” – powiedział. „Zawsze mam trochę wody z moją whisky – w sytuacji jestem spragniony”.

Jeśli chodzi o panią Romance, dopiero teraz zaczyna doceniać whisky, więc trochę lodu, a także woda to dokładnie, jak pić dla niej whisky. O ile nie masz pewności, na jakiej whisky na początek, mamy dla Ciebie wskazówki, o której whisky wybrać tutaj, a jeśli szukasz najlepszych australijskich whisky, aby wypróbować, wymaga sprawdzenia Czarne destylarnia wejściowe, a także te inne, które kochamy.

Ale dlaczego jest tak wiele metod picia whisky? Oto podsumowanie dokładnie tego, jak pić whisky, a także cnoty każdego z nich:

Jak wypić whisky – 5 metod cieszenia się wielkim rzeczami

1. schludny / bezpośrednio

Niektórzy uważają, że jest to najlepsza metoda picia whisky – szczególnie kosztowne samotne słody: nic jednak whisky w szklance w temperaturze kosmicznej. To doświadcza ducha w najczystszej formie.

Jedyną wadą tego jest to, że whisky może wydawać się nieco silna dla osób, które nie są wykorzystywane do picia tego tak. Ponadto niektóre wymagania whisky nieco więcej pomocy w wodzie (patrz poniżej), aby nieco „otworzyć” smaki.

Wysokiej wysokiej jakości single słodowe, takie jak moje ulubione laGavulin lub Glenfiddich, są doskonałe bezpośrednio.

2. z wodą

Dodanie odrobiny wody – tylko kilka kropli – ma otworzyć whisky, a także olejki, smaki, a także aromaty z napoju. Podobnie sprawia, że ​​whisky idzie nieco dalej!

Umieszczenie tak dużej ilości wody nie rozcieńcza smaku, a także nieco zmniejsza materiał alkoholowy, co jest dla niektórych problemów.

Jest to świetna koncepcja, aby żądać nieco wody z boku w osobnym szklance, ponieważ niektórzy personel baru nie jest pewien, ile dodać. Możesz również zatrzymać resztę wody, aby popijać, jeśli staniesz się spragniony, tak jak nasz szkocki dobry przyjaciel.

Dobre bary whisky zapewnią nawet specjalny dzbanek wodny, a nawet pipetę na wodę. Dodanie wody takiej do twojego napoju nazywa się „wodą”.

3. Z lodem / na skałach

Wadą zabrania whisky schludnie lub dodawania wody jest to, że napój będzie w temperaturze przestrzeni. Chociaż jest to zwykle lepsze, nie jest to wyjątkowo orzeźwiające.

Dodanie pojedynczej kostki lodu nieco schładza whisky, a także doda wodę, którą wymaga uwolnienie olejków, a także aromatów. Problem z ICE polega na tym, że nie możesz równie łatwo poradzić sobie z ilością wody wkładanej w swoją whisky.

4. Kamienie whisky

W zamrażarce wkładasz te kamienie (wykonane z kamienia mydła, aby nie porysowały twojego szklanego naczynia). Koncepcja kamieni whisky polega na tym, że możesz schłodzić swoją whisky bez podlewania jej. Następnie możesz dodać wodę do swojej whisky w ten sposób.

Niekorzystne jest to, że podczas picia istnieje możliwość uderzenia w usta z kawałkiem kamienia. Niewiele zabawy.

5. Koktajle

Oczywiście, jeśli masz ochotę na coś bardziej złożonego niż sam smak whisky, są wiele doskonałych napojów mieszanych whisky.

Niektóre z moich absolutnie ulubionych napojów mieszanych są wykonane z whisky. Tacy jak Old Fashy, Manhattans, a także bulwarda są smaczne, jeśli szukasz dokładnie sposobu pić whisky.

Czy masz jakieś wskazówki na temat tego, jak pić whisky? Jaka jest twoja ulubiona metoda, aby cieszyć się świetną szkocką? Powiedz nam w komentarzach!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Related Post