Alice Springs & Uluru W ramach budżetu: Budżetowe Przewodnik podróży

Kiedy rozpoczęliśmy naszą podróż przez czerwone centrum Australii, nasz przewodnik-przewodnik wręczył nam znacznik i kazał nam napisać nasze nazwiska na oknie furgonetki . Jest to sposób, aby wszyscy w grupie łatwo pamiętają się nawzajem.

Od tego czasu, za każdym razem, gdy spoglądałem przez okno, widziałem moje imię wytrawiono każdego świtu i zmierzchu, każdego gwiaźdzącego nieba, każdego żywego obrazu, które mijało. Przez szklankę każde miejsce jest płótna. Każda chwila jest arcydziełem. Outback to dziki, szalony artysta.

Nasz cel: Uluru, najbardziej kultowy punkt orientacyjny w Australii. Uluru uważany przez wielu jako serce Outback, znajduje się prawie w centrum kontynentu. Najbliższym dużym miastem jest Alice Springs, gdzie rozpoczęła się nasza podróż.

Co jest objęte tym przewodnikiem?

Zrozumienie Alice Springs & Uluru
Jak dostać się do Alice Springs lub Uluru
Najlepszy czas na odwiedzenie Alice Springs lub Uluru
Gdzie zostać w Alice Springs lub Uluru
Miejsca do odwiedzenia
Jak poruszać wynajem samochodu
Autobus i wahadło
Wycieczka grupowa

Próbka 5-dniowa trasa Alice Springs -luru
Załamanie budżetu
Inne wskazówki dla biednego podróżnika
Więcej wskazówek na YouTube ⬇️⬇️⬇️ oświadczone posty:

Zrozumienie Alice Springs & Uluru

Widok z Anzac Hill Lookout
Dla Aborygenów Alice Springs jest znana jako MPARNTWE. Od czasu przybycia Europejczyków było to ważne miejsce dla ludzi Arandy (Arrnte), którzy nazywają go domem od ponad 30 000 lat. To John McDouall Stuart po raz pierwszy poprowadził wyprawę przez tę część kontynentu, ustanawiając trasę na południe-północ z Adelaide do Darwin.

Miasto otrzymało swoje angielskie imię od Lady Alice Todd, żony Sir Charlesa Todda, pioniera telegraficznego i generalnego postmastera Australii Południowej w latach 1870–1901. W 1887 r. Złoto aluwialne zostało odkryte w pobliżu okolicy, przyciągając ludzi do osiedlenia się w Alice Springs. Podczas II wojny światowej miasto stało się ważną bazą inscenizacji dla wojska australijskiego. W latach 60. rząd ustanowił tutaj wspólną bazę monitorowania obrony ze Stanami Zjednoczonymi.

Dziś Alice Springs przypomina bardziej centrum turystyczne, najbliżej wielu najpopularniejszych miejsc turystycznych Outback, w tym Uluru.

Zdjęcie przez Uluru Camel Tour.
Z drugiej strony Uluru jest cudem naturalnym. Druga nazwa „Ayers Rock” została nadana temu w 1873 roku na cześć Sir Henry’ego Ayersa. Dziś oba nazwiska są akceptowane. Od czasu otwarcia go jako strona turystyczna w 1936 roku, została awansowana jako miejsce do wspinania się, które (między innymi) denerwuje lokalnych ludzi Pitjantjatjara. Dla nich Uluru jest święty i zawsze wolało im się na to wspinać. W dniu 26 października 1985 r. Ziemia została zwrócona przez rząd do lokalnych Aborygenów, ale musi zostać wynajęta do agencji parków narodowych i dzikiej przyrody. Rząd i mieszkańcy zaczęli go kierować.

Miasto najbliższe Uluru to Yula, ale Alice Springs, położona pięć do sześciu godzin, jest również ulubieńcem turystów, ponieważ jest znacznie większa, a droga pomiędzy łodygami do innych kluczowych atrakcji w Outback, w tym Kata Tjuta i Kings Canyon .

Chodzi o: chociaż Uluru i Alice Springs są od siebie o sześć godzin, jeśli odwiedzasz jedną, najlepiej pójść do drugiego.

Jak dostać się do Alice Springs lub Uluru

Alice Springs i Uluru mają własne lotniska.

Alice Springs jest związana z niektórymi z głównych miast Australii:

Adelaide – Qantas, Virgin
Ayers Rock – Qantaslink
Brisbane – Alliance, Qantas
Cairns – Qantaslink
Darwin – Airnorth, Qantaslink, Virgin
Granity – sojusz
Katherine – Airnorth
Melbourne – Qantas, Virgin
Perth – Qantas
Sydney – Qantas
Tennant Creek – Airnorth

Aby dostać się do miasta właściwego z lotniska Alice Springs, możesz wejść na pokład autobusu obsługiwanego przez transfer lotniska Alice Wanderer. Jest autobus na każdy lot i wychodzi. Jeśli skorzystasz z tej usługi, możesz zostać odebrany lub wysadzony w hotelu. Możesz zarezerwować online na www.alicewanderer.com.au lub możesz to zrobić na lotnisku. Bilety kosztują 16 AUD za pasażera (na drogę).

Ayers Rock Airport (alias Conellan Airport) jest powiązany z:

Alice Springs – Qantaslink
Cairns – Qantaslink
Melbourne – Jetstar,
Sydney – Jetstar, Virgin Australia

Na lotnisku Ayers Rock znajduje się bezpłatny autobus, który zabiera pasażerów do kurortów i hoteli w Yularie do 12:30.

Trzy kluczowe miejsca w tej części Outback – Kings Canyon, Kata Tjuta i Uluru – są bliżej lotniska Ayers Rock niż Alice Springs, więc jeśli z jakiegokolwiek powodu możesz wybrać tylko jeden, latać do Ayers Rock.

Ale najlepszym sposobem na to jest przylatowanie za pośrednictwem jednego i latanie drugiemu. W ten sposób możesz doświadczyć obu obszarów. Jest to szczególnie korzystne, jeśli wybierasz się na wielodniową wycieczkę kempingową.

Najlepszy czas na odwiedzenie Alice Springs lub Uluru

Zachód słońca w Outback
Według mieszkańców, z którymi rozmawialiśmy, umiarkowane dni jesieni (marzec-maja) i wiosna (sierpień-wrzesień) są przyjemne do odkrywania Outback, ale w szczególności miesiąc maja jest najlepszym czasem na wizytę. Niebo arE również jasne, co jest świetne, jeśli masz nadzieję na zrobienie zdjęć godnych pocztówki.

Są to jednak również wysokie pory roku, co oznacza, że ​​będziesz dzielić witryny z wieloma innymi turystami.

Odwiedziliśmy w środku zimy. Temperatury w ciągu dnia rozegrały około 20 ° C, coś, co uważałem za bardzo wygodne na wędrówki. Ale nocne liczby spadły do ​​poniżej zera, zwykle prowadząc do mrocznych wczesnych poranków. Jeśli planujesz odwiedzić w czerwcu lub lipcu, upewnij się, że jesteś dobrze wyposażony do przeziębienia. Kurtki są koniecznością!

Gdzie zostać w Alice Springs lub Uluru

Alice Springs Yha Hostel
YHA Australia ma hostele strategicznie zlokalizowane w Yularie (Ayers Rock Yha) i Alice Springs, idealne, jeśli masz ciasny budżet.

Od czerwca 2016 r. Oto ich stawki za noc:

Ayers Rock Yha (Outback Pioneer Lodge)

Łóżka akademika: AUD 38
Prywatny pokój bliźniakowy/dwuosobowy: AUD 225
Zarezerwuj lub sprawdź zaktualizowane stawki tutaj: Ayers rock yha

Alice Springs Yha

Łóżko akademiczne: AUD 25,50 do 33,50
Prywatny pokój bliźniakowy/dwuosobowy: AUD 88
Prywatny pokój rodzinny: AUD 122
Zarezerwuj lub sprawdź zaktualizowane stawki tutaj: Alice Springs Yha

Inne opcje odwiedź: Alice Springs Hotels

Miejsca do odwiedzenia

Poniższe miniatury zabiorą Cię do określonych postów.

Sunset Walk z kangurem Dundee. AUD 85.
Kings Canyon. Część Rock Tour. AUD 375.

Kata Tjuta. Część Rock Tour. AUD 375.
Uluru. Część Rock Tour. AUD 375.

Tour Camel o Sunrise
Anzac Hill. WOLNY.

Muszę powiedzieć, że najlepszą częścią trasy jest Kings Canyon. (To była również najtrudniejsza część.) To moja osobista opinia. Ludzie są zwykle zszokowani, kiedy to mówię, ponieważ oczekują, że Uluru będzie najważniejszym wydarzeniem – nie zrozumcie mnie źle, było magiczne obserwowanie zachodu słońca i wschodu w Uluru – ale ci, którzy byli na trasie z nami najbardziej lubili Kings Canyon też.

Jak się poruszać

Alice Springs. Są taksówki, ale mogą być dość drogie. Poza tym każdy punkt zainteresowania w centrum miasta znajduje się w odległości spaceru.

Yula. Istnieje bezpłatny autobus wahadłowy, który działa w okolicy co 20 minut od 10:30 do 12:30. Zatrzymuje się w hotelach, centrum dla odwiedzających, Resort Town Square, Uluru Camel Farm i Campgrounds.

Jeśli jednak wychodzisz z głównej osady, aby odwiedzić witryny takie jak Uluru i Kings Canyon, masz trzy opcje:

Wypożyczalnia samochodów

Jeśli jesteś imprezą 3 lub 4 PAX, może to być dobra opcja. Ale upewnij się, że przeczytałeś wszystkie warunki przed podpisaniem jakiejkolwiek umowy. Zwróć również uwagę na liczbę dopuszczalnych kilometrów dziennie, jeśli nie bierzesz „nieograniczonego” porozumienia. Wynajęcie samochodu pozwoli ci przejąć pełną kontrolę nad swoim czasem.

Poniżej znajduje się tabela stawek wynajmu samochodu centralnego, jednej z bardziej znanych firm w Alice Springs. Nie wypróbowałem ich i nie jest to zalecenie. (Nie jeżdżę za granicą.) Po prostu pokazuję ich stawki, aby dać ci figurę, jak bardzo będziesz wydawać.

Autobus i wahadło

Istnieją wycieczki do Uluru i Kings Canyon z Alice Springs i Yula. Poniżej znajdują się taryfy próbki.

Stawki Ayers Rock Resort
Wycieczka grupowa

Znajdziesz wycieczki grupowe, do których możesz dołączyć w Alice Springs i Yularie. Te wycieczki zabiorą cię, a następnie z powrotem do hotelu pod koniec dnia.

Ale ten, którego próbowaliśmy i możemy absolutnie, z całego serca polecam, jest oferowany przez Rock Tour. Mogą zabrać cię na 3-dniową/2-dniową wycieczkę kempingową z Alice Springs do Uluru (lub odwrotnie) i zatrzymać się w kluczowych miejscach po drodze. Możesz także wybrać wycieczkę w obie strony Alice Springs.

Każda rezerwacja wycieczek rockowych obejmuje transport, wszystkie posiłki na 3 dni i 2 noce, łupy, sprzęt kempingowy oraz kompetentny i doświadczony przewodnik. Całkowita cena: AUD 375. Pomyśl o tym: AUD 375 za wszystko, czego potrzebujesz przez 3 dni. To o wiele tańsze niż poszczególne wycieczki dla każdej witryny.

Należy jednak pamiętać, że kemping nie jest dla wszystkich. Jeśli jesteś typem podróżnika, który ma obsesję na punkcie wygodnej pościeli hotelowej i który musi korzystać z toalety co 30 minut, może być zbyt szorstka lub wytrzymała.

Więcej o tym tutaj: The Rock Tour

Próbka 5-dniowa trasa Alice Springs -luru

To my z naszymi nowymi przyjaciółmi!
Jeśli masz tylko pięć dni na tę podróż, oto przykładowy plan podróży.

DZIEŃ 1
07:00: ETD Darwin
09:00: Eta Alice Springs
09:30: Zrzuć torby w hostelu
10:00: zwiedzaj miasto, odwiedź Anzac Hill, zjedz lunch
14:00: Sprawdź, odpoczynek
15:00: Kangaroo Dundee Tour
19:30: Zakupy spożywcze, obiad

DZIEŃ 2
The Rock Tour (czas wezwania: 05:30 w twoim hostelu)
Eksploruj King’s Canyon, View Mount Connor i Lake Amadeus Sunset
Spać w szczerym polu

DZIEŃ 3
Rock Tour trwa
Kata Tjuta, centrum dla zwiedzających, Uluru Sunset

Dzień 4
Rock Tour trwa
Uluru Sunrise, Uluru Rim Walk
Uluru Camel Farm
Odpoczynek, kolacja z grilla

Dzień 5
Sprawdzić
Uciekaj do miejsca, z którego przybyłeś.

Załamanie budżetu

Aby dać ci pomysł na to, ile kosztuje powyższy plan podróży, oto załamanie możliwych wydatków.

Koszt za posiłek w restauracji:AUD 15-25
Alice Springs YHA Hostel (1 night): AUD 25.50
Ayers rock YHA Hostel (1 night): AUD 38
Alice Springs airport Shuttle: AUD 16
Ayers rock airport Shuttle: FREE
The rock Tour: AUD 375
Kangaroo Sunset Tour: AUD 85
ANZAC Hill: FREE

If you keep your food expenses on your first and last days below AUD20 per meal and you stay at dorms on your first and last nights, expect to shell out AUD 620 (USD 453.5) for the whole trip. note that this does not include airfare and incidentals (water, groceries) and souvenirs. You can keep the cost significantly lower if you cook your own meals.

Inne wskazówki dla biednego podróżnika

Choose a hostel with an open kitchen. There are restaurants and eateries in Alice Springs and Yulara, although very limited. but know that meals are generally pricey in Australia. The cost (usually around AUD15-25) can be quite shocking if you’re coming from cheaper countries like those in Southeast Asia or South America. but if you’re staying at a hostel with a kitchen open to guests, you can simply buy ingredients from the supermarket and cook for yourself. To twój najtańszy zakład.

Hit the supermarket before the tour. There are very few restaurant options along tour routes. best to buy food before the trip so you won’t get hungry along the way.

Bring a refillable bottle. There are plenty of water refilling areas around Kings Canyon and Kata Tjuta. fill up when you see one because stops are so far apart (often hours).

Noś wygodne buty turystyczne. Jeśli planujesz odkryć witryny, wiedz, że może być dużo trekkingu i trochę wspinaczki. Dobra para sprawi, że Twoja podróż będzie przyjemniejsza.

Check the weather before packing. I know this sounds obvious, but we’re just reiterating. most people prepare for the daytime heat just because it’s in the middle of the desert, but ready a thick jacket for the cold nights too especially if you’re visiting in winter. We didn’t realize it would be super cold (approaching zero) so we had to buy pants and more layers in Alice Springs.

You can exchange currencies in Alice Springs. We’ve tried transacting at a major bank in Alice Springs and the rates are good and the experience pleasant. We’re not sure about Yulara.

Tipping isn’t obligatory. Ale jeśli podoba Ci się usługa w restauracji, 10% powinno wystarczyć. Dla taksówek miejscowi po prostu zaokrąglą taryfę.

W nagłych wypadkach zadzwoń 000 .. To wyśle ​​karetkę pogotowia, strażaków lub policji. Bądź spokojny i wyraźnie podaj swój dokładny adres.

Ten przewodnik jest w toku. If you have other tips, let us know in the comments section below and we’ll include them.

Więcej wskazówek na YouTube ⬇️⬇️⬇️

Powiązane posty:

The rock Tour: camping trip from Alice Springs to Uluru, Australia

Kings Canyon rim Walk, Australia

Australian Outback: Uluru Camel tour at Sunrise

Uluru, Australia: Sunset, Sunrise and Sensitivity

8 popular stops in Litchfield national Park, Australia: A Day tour itinerary

DARWIN ON A BUDGET: free itinerary & travel guide

BRISBANE travel GUIDE: Itinerary, Budget, things to Do

MELBOURNE travel guide with budget Itinerary

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Related Post